Jump to content

szarpanie w imprezie wrx 2001

jimi

Recommended Posts

Koledzy, szukam porady - mam impreze wrx 2001, przebieg nieco ponad 140 tysięcy - raczej nie mam podstaw, żeby w niego nie wierzyć - ale nie o to chodzi. Przy średnich obrotach w trakcie przyspieszania tak na pół gwizdka chwilowo czuć szarpanie. Nie jest to nic w stylu "kurna kończy mi się paliwo" albo "sprzęgło się ślizga". Przy pełnym ogniu już nic nie czuć, ale w trakcie przechodzenia przez średnie obroty znowu to samo. Naczytałem się tu już różnych wątków w tym temacie - przepływka, cewka, świece... Zacznę chyba od przepływki, bo to chyba będzie najtańsze...? No więc szukam -gdzie to kupić? Na allegro za 200-250pln? Ile toto nowe kosztuje? Ile nowe i czy można zamienniki jakieś wkładać? Ktoś to ma może w super stanie na sprzedaż? Z gory dzięki

Prawdopodobnie masz boostcut, też tak miałem po kupnie. Ktoś się bawił pewnie WG żeby zwiększyć ciśnienie w turbinie (daje delikatny przyrost mocy :) komp odczytuje błąd i obcina doładowanie. Sprawdź ciśnienie doładowania, bo w środkowym zakresie obrotów zaczyna się maksymalne doładowanie.

Podlaczalem taki podręczny komp (niestety nie profesjonalny serwisowy) - nic nie wykazalo. Nie sądzę też, żeby ktoś coś w tym aucie grzebał - na zewnątrz zero zmian, wątpię więc, żeby ktoś grzebał pod maską. Kto mi poleci jakiś sensowny serwis w okolicach Kalisza, który odczyta z parametrów, co jest nie tak? Nie chce mi sie (na razie...) jechać ani do Poznania ani do Opola ani tym bardziej dalej na południ... Ale jak mus to mus. Może jednak ta przepływka, kable czy cewka? Moze dla pewności powinieniem całość wyp... i zamienić na nowe/inne?

Sory, za szybko czytałem i nie zaciąłem paru rzeczy które podałeś :oops: wymiana wszystkiego może być kosztowna a i to może nie pomóc (wiem po swoich błędach) Sprawdź jeszcze ustawienie czujnika TPS. Daje podobne objawy na średnich obrotach.