Jump to content

Sprzedaż auta a leasing?

plasma555
 Share

Recommended Posts

Witam,

kolega chce sprzedać swoje subaru i ma problem. Auto jest wzięte w LEASING i spałaca go już od jakiegoś czasu. Teraz chce sprzedać a nie wie jaką dać cenę odstępnego ? Czy jest jakiś wzór albo sposób na wycenę takiego leasingu i auta ? Nie chciałby strzelić gafy w ogłoszeniu a ma coś innego na oku.

Jak ktoś wie jak ustalić taką cenę to byłoby świetnie.

Z góry dzięki :)

Jasiek

Czy jest jakiś wzór albo sposób na wycenę takiego leasingu i auta ?
Wzoru na odstępne raczej nie ma :wink: Trzeba policzyć jaka jest wartość auta, ile zostało już spłacone i to co zostanie ewentualnie może być odstępnym :idea: Trzeba tylko pamiętać, że kupujący też umie liczyć i jak mu wyjdzie, że się nie opłaca to nie przejmie leasingu :P

Z odstępnym jest problem, że raczej trudno na nie wystawić fv i przy dużej kwocie (duża ilość spłaconych rat) kupujący może nie być wcale zainteresowany przejęciem leasingu.

Najlepiej jak kolega porozmawia z księgową :idea:

Jak coś pokręciłem to niech mnie ktoś lepiej zorientowany poprawi :mrgreen:

Ja bym to liczył tak:

Auto na dzisiaj (uzywane) jest warte np. 100tyś i zostało do spłacenia X rat na łączną sumę powiedzmy 70tyś. W związku z tym odstępne powinno wynosić max 30tyś. Przynajmniej ja bym więcej nie zapłacił, bo co mnie obchodzi że ktoś kupił auto za np. 130 tyś i spłacił już 60tyś - w końcu przez jakiś tam czas je użytkował i zużywał.

Aha! Kumam w takimr azie. Zaraz dzwonię do kumpla! Dzięki :)

No właśnie to napisałem wyżej :D

Trzeba policzyć jaka jest wartość auta, ile zostało już spłacone i to co zostanie ewentualnie może być odstępnym :idea:

Ja bym to liczył tak:

Auto na dzisiaj (uzywane) jest warte np. 100tyś i zostało do spłacenia X rat na łączną sumę powiedzmy 70tyś. W związku z tym odstępne powinno wynosić max 30tyś. Przynajmniej ja bym więcej nie zapłacił, bo co mnie obchodzi że ktoś kupił auto za np. 130 tyś i spłacił już 60tyś - w końcu przez jakiś tam czas je użytkował i zużywał.

Tylko ja np. nie dałbym 30tys. odstępnego bez fv w takim przypadku. Przy kwocie rat do spłacenia na 70 tys jest co prawda wystarczająco dużo vat-u, żeby odliczyć max jego wartość (6000zł), ale w koszty tego odstępnęgo się nie wrzuci i od podatku się go nie odliczy. No chyba, że ktoś dobrze prowadzi działalność i mu już na większych kosztach nie zależy :twisted:

Niech kolega zrobi wyliczenie odstępnego tak ja Ci napisał lukass, rynek to zweryfikuje. :wink:

Tylko ja np. nie dałbym 30tys. odstępnego bez fv w takim przypadku. Przy kwocie rat do spłacenia na 70 tys jest co prawda wystarczająco dużo vat-u, żeby odliczyć max jego wartość (6000zł), ale w koszty tego odstępnęgo się nie wrzuci i od podatku się go nie odliczy. No chyba, że ktoś dobrze prowadzi działalność i mu już na większych kosztach nie zależy :twisted: Niech kolega zrobi wyliczenie odstępnego tak ja Ci napisał lukass, rynek to zweryfikuje. :wink:

A czy nie jest tak, że instytucja leasingująca przy sprzedaży pojazdu, oblicza nowe raty spłaty leasingu dla nowego właściciela? W dodatku nowe raty są obliczane na podstawie skalkulowanej przez leasingodawcę nowej wartości pojazdu, w wyniku czego nowy leasing jest kilkanaście procent droższy od poprzedniego.

subleo, leasingodawca może oczywiście przygotować nową ofertę dla nowego leasingobiorcy (warunki trzeba ustalać z funduszem L), ale tutaj chodzi koledze raczej o kwestię odstępnego :wink:

To już zależy od ustaleń pomiędzy dotychczasowym i nowym użytkownikiem. Leasingodawca nie jest tutaj stroną.

Koledze nie zależy bardzo bo auto kosztowało kupę kasy a on chce mieć coś na nową zabawkę na pierwszą ratę :)

Jutro będziemy weryfikować :)

O to raczej problemu mieć nie będzie :wink: Coś tam powinien odzyskać :mrgreen: