Skocz do zawartości

Sprzedaż auta a leasing?


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kolega chce sprzedać swoje subaru i ma problem. Auto jest wzięte w LEASING i spałaca go już od jakiegoś czasu. Teraz chce sprzedać a nie wie jaką dać cenę odstępnego ? Czy jest jakiś wzór albo sposób na wycenę takiego leasingu i auta ? Nie chciałby strzelić gafy w ogłoszeniu a ma coś innego na oku.

 

 

Jak ktoś wie jak ustalić taką cenę to byłoby świetnie.

 

 

 

Z góry dzięki :)

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś wzór albo sposób na wycenę takiego leasingu i auta ?
Wzoru na odstępne raczej nie ma :wink: Trzeba policzyć jaka jest wartość auta, ile zostało już spłacone i to co zostanie ewentualnie może być odstępnym :idea: Trzeba tylko pamiętać, że kupujący też umie liczyć i jak mu wyjdzie, że się nie opłaca to nie przejmie leasingu :P

Z odstępnym jest problem, że raczej trudno na nie wystawić fv i przy dużej kwocie (duża ilość spłaconych rat) kupujący może nie być wcale zainteresowany przejęciem leasingu.

Najlepiej jak kolega porozmawia z księgową :idea:

Jak coś pokręciłem to niech mnie ktoś lepiej zorientowany poprawi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to liczył tak:

Auto na dzisiaj (uzywane) jest warte np. 100tyś i zostało do spłacenia X rat na łączną sumę powiedzmy 70tyś. W związku z tym odstępne powinno wynosić max 30tyś. Przynajmniej ja bym więcej nie zapłacił, bo co mnie obchodzi że ktoś kupił auto za np. 130 tyś i spłacił już 60tyś - w końcu przez jakiś tam czas je użytkował i zużywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Kumam w takimr azie. Zaraz dzwonię do kumpla! Dzięki :)

No właśnie to napisałem wyżej :D

Trzeba policzyć jaka jest wartość auta, ile zostało już spłacone i to co zostanie ewentualnie może być odstępnym :idea:

 

Ja bym to liczył tak:

Auto na dzisiaj (uzywane) jest warte np. 100tyś i zostało do spłacenia X rat na łączną sumę powiedzmy 70tyś. W związku z tym odstępne powinno wynosić max 30tyś. Przynajmniej ja bym więcej nie zapłacił, bo co mnie obchodzi że ktoś kupił auto za np. 130 tyś i spłacił już 60tyś - w końcu przez jakiś tam czas je użytkował i zużywał.

Tylko ja np. nie dałbym 30tys. odstępnego bez fv w takim przypadku. Przy kwocie rat do spłacenia na 70 tys jest co prawda wystarczająco dużo vat-u, żeby odliczyć max jego wartość (6000zł), ale w koszty tego odstępnęgo się nie wrzuci i od podatku się go nie odliczy. No chyba, że ktoś dobrze prowadzi działalność i mu już na większych kosztach nie zależy :twisted:

Niech kolega zrobi wyliczenie odstępnego tak ja Ci napisał lukass, rynek to zweryfikuje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja np. nie dałbym 30tys. odstępnego bez fv w takim przypadku. Przy kwocie rat do spłacenia na 70 tys jest co prawda wystarczająco dużo vat-u, żeby odliczyć max jego wartość (6000zł), ale w koszty tego odstępnęgo się nie wrzuci i od podatku się go nie odliczy. No chyba, że ktoś dobrze prowadzi działalność i mu już na większych kosztach nie zależy :twisted: Niech kolega zrobi wyliczenie odstępnego tak ja Ci napisał lukass, rynek to zweryfikuje. :wink:

A czy nie jest tak, że instytucja leasingująca przy sprzedaży pojazdu, oblicza nowe raty spłaty leasingu dla nowego właściciela? W dodatku nowe raty są obliczane na podstawie skalkulowanej przez leasingodawcę nowej wartości pojazdu, w wyniku czego nowy leasing jest kilkanaście procent droższy od poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo, leasingodawca może oczywiście przygotować nową ofertę dla nowego leasingobiorcy (warunki trzeba ustalać z funduszem L), ale tutaj chodzi koledze raczej o kwestię odstępnego :wink:

To już zależy od ustaleń pomiędzy dotychczasowym i nowym użytkownikiem. Leasingodawca nie jest tutaj stroną.

 

Koledze nie zależy bardzo bo auto kosztowało kupę kasy a on chce mieć coś na nową zabawkę na pierwszą ratę :)

 

Jutro będziemy weryfikować :)

O to raczej problemu mieć nie będzie :wink: Coś tam powinien odzyskać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...