Skocz do zawartości

korozja pod spoilerem


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Na pokrywie bagażnika w moim STI pojawiły się rdzawe bąbelki na styku mocowania spoilera.

W trakcie mycia zauważyłem, że woda swobodnie przepływa pod spoilerem.

Pewno chętnie tam się gromadziła, a to środowisko idealne do takich reakcji :roll:

 

Zastanawiam się czy pokrywę lakierować (450zł z zabezpieczeniem mocowania spoilera ) czy szukać używanej,niebieskiej w idealnym stanie. To drugie rozwiązanie może się okazać wręcz niemożliwe.

Przed zimą warto to zabezpieczyć ale w przy sprzedaży pojazdu obawiam się zarzutów, że auto dostało w tyłek.

Co z tym zrobić ?? MOże zdjęcia pokrywy przed naprawą wystarczą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak polakierować, że nie będzie znać. Trzeba wpierw wypiaskować pokrywę, a następnie standardowo ją zagruntować + lakier + bezbarwny i już (trzeba zwrócić uwagę lakiernikowi by sumaryczna grubość lakieru była identyczna jak na innych blachach). Nie powinno być dużo drożej - to mały i łatwy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik to raczej nie będzie chciał tego robić. Nie spotkałem jeszcze by któryś miał na stanie piaskownicę (chyba, że taki lakiernik od felg). Raczej powinieneś gdzieś indywidualnie wypiaskować (nie powinno być drogo zwykle to kosztuje od około 30 do 50 zł za m2). Później tylko odtłuszczenie i lakierowanie ale już to po stronie lakiernika.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zatem, pogadam z majstrem :)

 

-- 13 paź 2010, o 18:36 --

 

Możesz tak polakierować, że nie będzie znać. Trzeba wpierw wypiaskować pokrywę.

 

takj się tylko zastanawiam po co niszczyć fabrycznie położy lakier a więc to co jest najpewniejsze :?

że będzie grubsza powłoka ?? zrobiłem zdjęcia korozji dla ewentualnych niedowiarków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą warto to zabezpieczyć ale w przy sprzedaży pojazdu obawiam się zarzutów, że auto dostało w tyłek.

Co z tym zrobić ?? MOże zdjęcia pokrywy przed naprawą wystarczą ??

 

Stałem przed tym samym dylematem. Pojechałem do ASO, zdjęli spojler, polakierowali i tyle. Nie przejmuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...