Skocz do zawartości

Teraz to już na pewno coś zepsułem


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Forester 2.0 NA 2005. Przebieg 99000km. Regularnie serwisowany wg. zaleceń producenta.

 

Objawy: Przy skręcaniu w prawo i najechaniu na nierówność (np.: mały krawężnik) słychać głuche stuknięcie i czuć je na kierownicy. Przy skręcie w lewo nie występuje. Zjawisko dodatkowo się nasila gdy zakręt idzie w parze z pochyłością terenu czyli skręcam w prawo pod górę lub z górki i napotkam nierówność. Dodam, że dźwięk idzie bardziej z lewej strony pojazdu. Podczas jazdy na wprost z większa prędkością prawie nic nie słychać, tylko normalne odgłosy zawieszenia. Zjawisko występuje głównie przy manewrach parkingowych przy niewielkich prędkościach.

 

Moje autosugestie: brzmi jak jakiś luz w przekładni kierowniczej. Opcjonalnie amortyzator.

 

Dodatkowe okoliczności: kilka tygodni temu najechałem lewym kołem na próg zwalniający nieco za szybko - kiepska widoczność była. Objawy zaczęły się pojawiać już następnego dnia ale były cichsze. Teraz jak jest zimno to troszkę się jakby nasiliły.

 

Co to, co to ?? Dam pomuka :mrgreen:

 

P.S. Wiem, że wizyta w SKP lub w ASO na szybkie oględziny mogłaby szybko odpowiedzieć na moje pytanie, ale chwilowo mam straszny zajob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMSO końcówkę drążka czuć na kierownicy (zresztą dość wyraźnie), ale nie daje efektów dźwiękowych, nie tak od razu... Głuche stuki z reguły dają elementy gumowe/gumowo-metalowe. Na pierwszy rzut obstawiałbym łącznik stabilizatora. Musisz gdzieś wjechać i to sprawdzić, podnośnik powinien wystarczyć, jeszcze lepiej jak zdejmiesz koło.

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik na prosto by też walił.

 

Wiem, panewka i wiskoza na raz :mrgreen::P :wink:

 

 

Tak na serio to pojedź sobie do stacji diagnostycznej na szarpak powinno się udać za darmochę jak się ładnie uśmiechniesz jak nic nie wyjdzie to na wylocie na Mikołów w renaulcie mają większy z większa możliwością testów ale coś tam Cię skasują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź samochód na lewarek ten do zmiany kół, podnieś to koło do góry, pod samochód wrzuć zapasówkę w razie "W" i wejdź pod samochód. Wszystko zobaczysz. Urwałeś pewnie coś.

 

Pozdrawiam.

No właśnie to raczej jest kwestia poluzowania, skrzywienia, aniżeli urwania. Zbyt rzadko występuje objaw.

 

a ja stawiam na gumy (nie łączniki) staba.

Dosłownie 4 miesiące temu wymieniłem zarówno gumy jak i łączniki. No chyba, że przy najechaniu na próg któreś z mocowań się nadwyrężyło. Problem tylko w tym, że raczej stukałoby również w innych sytuacjach, a tutaj dzieje się to w bardzo specyficznych warunkach.

 

Rozważam wybicie sworznia, ewentualnie poluzowanie amortyzatora w górnym mocowaniu. Ale chyba faktycznie bez oględzin na podnośniku nic nie zdziałam. Muszę znaleźć chwilę wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 4 miesiące temu wymieniłem zarówno gumy jak i łączniki. No chyba, że przy najechaniu na próg któreś z mocowań się nadwyrężyło. Problem tylko w tym, że raczej stukałoby również w innych sytuacjach, a tutaj dzieje się to w bardzo specyficznych warunkach.

No właśnie problem ze stabem jest przy przejściach cieżaru z jednej strony na drugą. Widziałem kilka przypadków padnięcia łączników/gum po kilku miesiącach. Mi padło po dwóch. :?

 

Rozważam wybicie sworznia, ewentualnie poluzowanie amortyzatora w górnym mocowaniu. Ale chyba faktycznie bez oględzin na podnośniku nic nie zdziałam. Muszę znaleźć chwilę wolnego.

No nie obędzie się. Ciężko tak wyrokować - to może być kilkanaście usterek, z poluzowanym wydechem włącznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...