Skocz do zawartości

Smród paliwa pod maską...


ADK90

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam żeby nie zakładać nowego tematu. Mam typowy problem ze sztywniejącymi przewodami pod kolektorem, looknąłem na nie i problem jest taki że opaski są założone do góry nogami tzn. łebki śrubek są skierowane w dół :/ Jak sie do nich dostać bo zrzucenie kolektora raczej nic nie zmieni?

 

Weź śrubokrętem lub jakimiś kleszczami za opaskę i ją na siłę odwróć innej metody nie ma. Wtedy dokręć i zobaczysz co będzie. Ja sam ściągałem kolektor do tego ale po odkęceniu alternatora, wsoomagania i klimy można próbować zmienić te przewody ale jak wyżej napisali będzie mega ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą rurę bardzo ciężko zdemontować. Ja porozbierałem co mogłem, czyli filtr powietrza, kable, węże itd. i dłuuuugim śrubokretem płaskim odwróciłem łebkami do góry opaskę z pozycji pasa przedniego a następnie dłuuuugim śrubokrętem krzyżowym dokręciłem tą śrubkę przytrzymując płasik od spodu ją by się nie odwróciła  w momencie dociskania jej, dojście kiepskie i z lekkiego kąta trzeba atakować ponieważ przeszkadza ssak. Dokręciłem tą jedną i mam spokój, suchutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie meczcie sie bez sensu jak bedziecie odkecac alternato i kompresor klimy to i tak ie sciagniecie wezyków sa przewaznie zaklejone i nie chca zejsc najszybcieji najwygodniej jest zdiac caly kolektor ,przerabialem to juz 4 razy zciagacie cooler potem przewody wspomagania 4 wtyczki od wiazki z lewej kolo akumlatora i prawej kolo selenoidu,kolektor  trzyma na 8 srubach tylko nowe uszczelki polecam bo stara moze sie zwulkanizowac z kolektorem i sie rozwarstwi,naprawde najlatwiej najwygodniej i najszybciej jest zdiac kolektor ssący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...