Jump to content

Czujnik spalania stukowego

Wiatrak

Recommended Posts

Witam,

gdzie w S-turbo najdę czujnik spalania stukowego? Wywaliło mi błąd 22. Pojawia się i tylko jakieś 10 sek na odpaleniu zimnego silnika jak jest zimno. Latem zero tego typu błędów. Chcę go obejrzeć, wyczyścić itp. Z samochodem nic się nie dzieje, a czytając podobne wątki, wiem, że to ten czujnik sieje zamieszanie.

Pozdrawiam.

A co to?

Znacie/znasz w takim razie kody błędów dla forestera? Bo te zgapiłem bodajże z Imprezy wolnossącej. Błąd 22 jak nie czujnik spalania stukowego to co? A co to jest ten piston slap?

A to nie wynik piston slap'a?

No trochę mnie wkręciłeś, i potwierdziłem, to: to knock sensor, czujnik spalania stukowego, dla wszystkich modeli 22 oznacza to samo.

-- 10 paź 2010, o 09:45 --

A co to jest ten piston slap?

http://sk9.pl/af00d1

Dzięki, to na pewno nie piston slap, silnik pracuje cichutko. Chcę ten czujnik spalania stukowego wyczyścić i nie mogę znaleźć ustrojstwa. Na 90% pomaga przeczyszczenie.

z tyłu silnika mniejwięcej pod przepustnicą, przykręcony śrubą M8 na klucz 12 na poziomej płaszczyźnie bloku, czarny plastikowy cóś o średnicy ok.3cm i wysokości 2-3, z kabelkiem i wtyczką, blisko połaczenia silnika ze skrzynią

tylko od góry jest dojście, najwyżej zdejmij sobie IC do tego zabiegu

Ale nie widzę tego :-( Nie znalazłem... Może dysponujesz fotką? Z latarką przy słonecznej pogodzie, nic nie znalazłem :-(Jeszcze się okaże, że to poprzedni właściciel zdemontował (samochód z Niemiec, mam go 3 lata, check się pali od jakiegoś roku, nie sądzę zatem).

nie zbieram fotek elementów silnika, sorki.... :) bo mi to do niczego nie jest potrzebne....szuakjcie, aż znajdziecie.... :lol:

bardziej od strony kierowcy, jak zlokalizujesz rozrusznik, to patrząc z pozycji kierowcy po jego prawej stroni - tej bliżej srodka silniuka czy auta, jakieś 10cm do przodu auta siedzi czarny plastikowy okrągły, przykręcony jedną śrubą od óry czujnik

nie zbieram fotek elementów silnika, sorki.... :) bo mi to do niczego nie jest potrzebne....szuakjcie, aż znajdziecie.... :lol:

Znalazłem, ale jeśli jest ktoś kto to odkręcił to bez rozbierania IC, wszelkich rurek, gum, rozbebeszania całej góry, no to wielki szacun. Podejrzewam, że jest to proste ale w wolnym ssaku. W moim przypadku, czujnik jest pokryty kupką liści i gałązek, może to wpływa też na przekłamywanie czujnika. Idę zaraz coś kombinować z odkurzaczem, może jakąś końcówką z wąską rurką uda mi się to wyssać.

to lepiej sprężonym powietrzem niż odkurzaczem, skuteczniej oczyścisz, ale nie sądzę żeby to cos dało, ewentualnie odkręć, może zardzewiał czy sie utleniło aluminium z bloku, oczyść i złóż na nowo

Nie da się odkręcić bez rozkładania całej góry, tam nie ma dostępu.

Zrobiłem taki myk. Odkurzaczem wyciągnąłem ile się dało tych listków i suchych gałązek co leżały na czujniku, potem przedmuchałem (wąż do gęby i ile sił w płucach :-). I na razie, złośliwość rzeczy martwych, "CHECK" się nie pali... To jakieś nieporozumienie....:-)

Czujnik spalania stukowego, jeśli pada, to będzie zapalał CEL co jakiś czas, a nie permanentnie, błąd i tak został w kompie. A jesli tak jest, to za kilka dni znowu Ci wywali :|

Rada jest taka, kup nowy (bądź używkę) i jak już wszystko rozbierzesz to zamiast czyścić stary załóż od razu nowy (drugi) i pojedź na skasowanie błędu.

Czyszczenie pomaga baaardzo rzadko, przerabiałem kiedyś temat :wink:

Czujnik spalania stukowego, jeśli pada, to będzie zapalał CEL co jakiś czas, a nie permanentnie, błąd i tak został w kompie. A jesli tak jest, to za kilka dni znowu Ci wywali :|

Rada jest taka, kup nowy (bądź używkę) i jak już wszystko rozbierzesz to zamiast czyścić stary załóż od razu nowy (drugi) i pojedź na skasowanie błędu.

Czyszczenie pomaga baaardzo rzadko, przerabiałem kiedyś temat :wink:

U mnie zapalał tylko na początku jazdy samochodem na zimnym silniku, po kilkuset metrach gasł. No i potwierdzam, błąd został w kompie ale niestety nikt mi nie pomógł w innym wątku jak to zresetować, podobno wyłączając klemę na 30 minut?

U mnie zapalał tylko na początku jazdy samochodem na zimnym silniku, po kilkuset metrach gasł. No i potwierdzam, błąd został w kompie ale niestety nikt mi nie pomógł w innym wątku jak to zresetować, podobno wyłączając klemę na 30 minut?

Tak właśnie się to robi, podpinasz potem aku, odpalasz furkę i pozwalasz jej pochodzić na jałowym przez "jakiś" czas (nie wiem, 20-30min), ale pamiętaj o jednym - działanie jest doraźne, jeżeli faktycznie pada czujnik (co zresztą nie jest niczym nadzwyczajnym), to zaraz będziesz miał ten sam błąd znowu w kompie i apiać od nowa. IMSO bez sensu.

U mnie doszło do tego, że mi się CEL co drugi dzień zapalał, a jak się już zapalał, to silnik tracił na mocy; po kilku minutach gasło, a potem całość się powtarzała. Czyszczenie nic nie dało, kupiłem używany za 100z, założyłem, skasowałem błąd u diagnosty i temat zniknął jak zeszłoroczny śnieg :mrgreen:

Tak właśnie się to robi, podpinasz potem aku, odpalasz furkę i pozwalasz jej pochodzić na jałowym przez "jakiś" czas (nie wiem, 20-30min), ale pamiętaj o jednym - działanie jest doraźne, jeżeli faktycznie pada czujnik (co zresztą nie jest niczym nadzwyczajnym), to zaraz będziesz miał ten sam błąd znowu w kompie i apiać od nowa. IMSO bez sensu.

U mnie doszło do tego, że mi się CEL co drugi dzień zapalał, a jak się już zapalał, to silnik tracił na mocy; po kilku minutach gasło, a potem całość się powtarzała. Czyszczenie nic nie dało, kupiłem używany za 100z, założyłem, skasowałem błąd u diagnosty i temat zniknął jak zeszłoroczny śnieg :mrgreen:

Dzięki. U mnie nic się nie dzieje z samochodem.