Jump to content

Stuki puki w zawieszeniu?

zofx

Recommended Posts

witam

Mam bardzo dziwny problem z foresterem 2.5 XT 2007 rok

stuki dość głośne, wystepujące tylko przy zjezdzaniu z progu zwalniajacego lub na uskokach na autrostradzie.

jakby tylko wtedy gdy auto siada tyłem. nie sa to pojedyncze pukniecia tylko seria puknięć.

amortyzatory sprawne, luzów w zawieszeniu nie ma.

serwisowane w aso

nie wiadomoooooo :(

moze w serwisie amortyzatorow nie dokrecili?! ale wtedy chyba byloby slychac pukanie na zwyklych nierownosciach a nie tylko podszac " zjezdzania "

pomocy :)

.

U mnie tak stukało i faktycznie to był wydech o hak. Wymiana wieszaków gumowych (dwa ostatnie) załatwiła sprawę. Pasują te od STI, a dodatkowo są dużo twardsze (ciekawe dlaczego w standardzie ich nie montują). Trochę zabawy z wymianą. Kupić można bez problemu w ASO po chyba 20 zł za sztukę.

• 2 weeks later...

Bo na początku faktycznie nie wiedziałem o co chodzi z tą poduszką. Poduszka to górne mocowanie amortyzatora ale raczej w np. zawieszeniu z belką skrętną lub z wahaczami wleczonymi, itd. Wtedy jest to typ poduszki kontrowanej nakrętką na sztycy amortyzatora pomiędzy dwoma podkładkami. W naszym przypadku gdy mamy 4 x MacPherson to nie jest poduszka tylko łożysko i tak jest to w większości przypadków nazywane.

No ale nie bawmy się w semantykę i wróćmy do sedna. Co tak naprawdę w stuka zawieszeniu? :) .