Skocz do zawartości

CZY CZUJNIK STUKU WYCHWYCI STUKI W SILNIKU TYPU PANEWKA ?


pawel.xxx1

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o info czy w/w czujnik wychwyci złe pracowanie silnika,tzn stukanie panewek itp.W wymienionym motorze (auto gt my00) nie mogłem poradzić sobie ze zgaszeniem CE,cały czas wychodziło-czujnik stuku.Czujnik nowy orgi i nic. Przekładany był w różne miejsca typu skrzynia,inne miejsce na bloku,w końcu wrócił w miejsce gdzie jakiś mały japończyk wymyślił i dalej się swieci, co prawda po czasie ale...po kolejnej próbie czy gt pojedzie lepiej zaczęło znów stukać,prawdopodobnie panewka :shock: W związku z tym pytanie czu w/w czujnik od początku w drugim motorze mógł coś usłyszec czego jeszcze ja nie słyszałem :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zbieg okoliczności, ale wydaje mi się że jest i taka możliwość, czujnik stuku działa jak mikrofon (czasem cykanie zaworów, delikatne pukanie panewki może wziąć za stuk i cofa zapłon, obcina doładowanie), u mnie przed końcem silnika (też panewka) wyskakiwał jego błąd i obcinał doładowanie do 0,6, ale 3 calowy wydech nie dał jej usłyszeć w wczesnym stadium, dopiero aż zaczęła okrutnie walić :/ ja mam czujnik z nissanowskiego SR20DE i nie mam problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...