Jump to content

CZY CZUJNIK STUKU WYCHWYCI STUKI W SILNIKU TYPU PANEWKA ?

pawel.xxx1
 Share

Recommended Posts

Prosze o info czy w/w czujnik wychwyci złe pracowanie silnika,tzn stukanie panewek itp.W wymienionym motorze (auto gt my00) nie mogłem poradzić sobie ze zgaszeniem CE,cały czas wychodziło-czujnik stuku.Czujnik nowy orgi i nic. Przekładany był w różne miejsca typu skrzynia,inne miejsce na bloku,w końcu wrócił w miejsce gdzie jakiś mały japończyk wymyślił i dalej się swieci, co prawda po czasie ale...po kolejnej próbie czy gt pojedzie lepiej zaczęło znów stukać,prawdopodobnie panewka :shock: W związku z tym pytanie czu w/w czujnik od początku w drugim motorze mógł coś usłyszec czego jeszcze ja nie słyszałem :?: :!:

Może to zbieg okoliczności, ale wydaje mi się że jest i taka możliwość, czujnik stuku działa jak mikrofon (czasem cykanie zaworów, delikatne pukanie panewki może wziąć za stuk i cofa zapłon, obcina doładowanie), u mnie przed końcem silnika (też panewka) wyskakiwał jego błąd i obcinał doładowanie do 0,6, ale 3 calowy wydech nie dał jej usłyszeć w wczesnym stadium, dopiero aż zaczęła okrutnie walić :/ ja mam czujnik z nissanowskiego SR20DE i nie mam problemu.

• 3 weeks later...