Skocz do zawartości

Jeszcze inaczej o motoryzacji, czyli kochajmy stare gruchoty


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej okolicy mieszka jeden młody koleś któy ma srebrną Skode 1000MB. W okolicach gdzie mieszka moja dziewczyna koleś ma czarną Wołge i strego Merca beczkę. Po Toruniu śmigają 2 Citroeny 2CV :) Jak złapie któres z tych aut, to wrzuce fotki :)

 

aaa.. bym zapomniał na pewnej ulicy pod daszkiem stoi maluszek. Stoi tam chyba baaaardzo długo, bo już gruba warstwa kurzu na nim jest. Ma jeszcze te srebrne zderzaki :) W mojej głowie nawet pałęta się pewien pomysł w związku z tym maluchem.. ale najpierw to prawko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwalił mnie widok Tarpana :shock: (którego jednak nie uchwyciłem :roll: )

 

Jak znajdę czas to mogę zrobić fotki, bo mamy Tarpana który może za jakiś czas doczeka się reanimacji jak tylko zrobimy do końca warsztat. Szkoda że stara motoryzacja, zwłaszcza polska zamiera. Fajnie się nim kiedyś jeździło, bardzo wygodny, do tego 6 miejsc no i super rozwiązana przesuwna tylna ściana grodziowa razem z siedzeniem tylnym która robiła z niego 3 miejscowe auto. Jak będą środki i czas to przywrócimy drugie życie, jak miało miejsce z tym czymś zwanym Luazem/Zuazem czy jakoś tak:

img9636k.jpg

img9633q.jpg

img9632z.jpg

Za koszta odbudowy można by kupić coś fajnego,ale gościu płacił więc się robił.

 

Znajomy jeździ BMW 528 z 1948 roku, z całym podwoziem i silnikiem od 528 e34 -używa auto głównie do wożenia ślubów. Auto potrafi też pokazać że mam moc.

dsc0148n.jpg

dsc0140ih.jpg

dsc0144iu.jpg

Kiedyś w garażu zrobił coś takiego "Falkor":

falkor0af.jpg

 

Syrenka 104 mojego dobrego kolegi, w pełni odrestaurowana.

34628657.jpg

87275189.jpg

70712090.jpg

 

I trochę nie na temat:

Do początku czerwca posiadałem Mazdę 323 BF GTX z 1988, którą przez 4 miesiące przywracałem do życia razem z bratem i wujkiem do życia. Jak ją kupiłem to stała na kołach i nic więcej, silnik rozebrany, skrzynia zmielona, wnętrze miało rozpoczęty wiejski tuning, na masce pseudo wlot. Ale opłacało się reanimować, dawała ogromną frajdę z jazdy, do tego turbo(pssst) i stały napęd na 4 koła, łezka się w oku kręci że musiałem ją sprzedać. Obecnie śmiga w Opolu.

sch-a14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukierek

kiedyś miałem okazję kupić taką mazdę w czarnej budzie, niestety miała padnięty napęd (choć ogólnie była utrzymana bardzo dobrze) i musiałem odpuścić :|

 

-- 4 paź 2010, o 08:52 --

 

A tutaj jeszcze coś takiego:

rozmawiałem z właścicielem, auto jest w 100% seryjne (motor, skrzynia, środek), ale bardzo ładnie utrzymane no i te fele :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przecież na naszym forum jest kilku pasjonatów, którzy bawią się w reanimację legend. Misiek_Jr ma nie tylko SVX'a, ale również dużego fiata pięknie zrobionego na wersję "Akropolis", ja mam trabanta (troszkę modzonego 8) ), a wiem że korespondowałem z jeszcze jednym forumowiczem, który takowe wozidełko posiada.

 

 

Stała, nie stała. To wątek do wklejania fotek. :P

 

Kiedyś upolowałem na Pięknej przy Łazienkach.

Volvo amazon, mój ojciec miał kiedyś taki sam model tylko czarny, w latach 75-79. 8)

 

[ ]

 

Hogi, to Ty widzę burżuj jesteś z dziada pradziada :wink: Mój staruszek się w tym czasie poruszał ledwie nowym dużym fiatem, którego zamienił na fiata 128 - autko mojego dzieciństwa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przecież na naszym forum jest kilku pasjonatów, którzy bawią się w reanimację legend. Misiek_Jr ma nie tylko SVX'a, ale również dużego fiata pięknie zrobionego na wersję "Akropolis", ja mam trabanta (troszkę modzonego 8) ), a wiem że korespondowałem z jeszcze jednym forumowiczem, który takowe wozidełko posiada.

Qba

Poka poka :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przecież na naszym forum jest kilku pasjonatów, którzy bawią się w reanimację legend. Misiek_Jr ma nie tylko SVX'a, ale również dużego fiata pięknie zrobionego na wersję "Akropolis", ja mam trabanta (troszkę modzonego 8) ), a wiem że korespondowałem z jeszcze jednym forumowiczem, który takowe wozidełko posiada.

Qba

Poka poka :mrgreen: :wink:

prosze ;)

viewtopic.php?f=12&t=126498&p=1138050#p1138050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, znalazłem jakąś fotę mojego Jeszcze na blachach poprzedniego wlaściciela):

269176936rozdzielczopul.th.jpg

 

Oto trab naszego forumowicza:

440d3bdbc43eca58rozdzie.th.jpg

 

Piękny projekt ze Śląska:

pict0801rd9rozdzielczop.th.jpg

 

Trab Arka, który może zestresować niejednego właściciela GT (silnik VW 2,0 ~160 koników):

02rozdzielczopulpitu.th.jpg

 

trabiexpo050rozdzielczo.th.jpg

 

Snieżynka. Była swego czasu do kupienia, ale 7000 to było za mało...:

turek1024rozdzielczopul.th.jpg

 

turek1269rozdzielczopul.th.jpg

 

Jeden z najładniejszych w Polsce... A może nawet najładniejszy? Trabant ZbuKa:

trabi601z1192737789412r.th.jpg

Do Estetów?

ts09rozdzielczopulpitu.th.jpg

 

Ważne jest wnętrze:

trabant27rozdzielczopul.th.jpg

 

zbukimg0591rozdzielczop.th.jpg

 

ts02rozdzielczopulpitu.th.jpg

 

Zapraszam na stronę ZbuKa: http://www.601.pl i tu (trabant-limuzyna): http://www.trabant.vel.pl

 

Syrena... z mechaniką Porsche:

tuningsyrenarozdzielczo.th.jpg

 

Stolyca w wersji pick-up:

2931309671rozdzielczopu.th.jpg

 

Jest w naszym kraju trochę perełek, kilka projektów niedokończonych (np. trab z silnikiem VR6 z Golfa) i cała rzesza maniaków i pasjonatów... Nie tylko jedynie słusznej marki. 8)

 

http://img207.imageshack.us/slideshow/w ... ulpitu.jpg

http://img207.imageshack.us/g/01rozdzielczopulpitu.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cóż mogę powiedzieć, lejecie mniód :mrgreen: na moje serce. Te trampki są boskie, syrena piękna (na swój sposób :twisted: ).

Natomiast ta syrenka z bebechami prosiaka to kiedyś była u Mana i Materny, masakra jak to jeździło.

Wczoraj natomiast widziałem (niestety właśnie wysiadałem z samochodu :( więc fotki nie będzie) volvo 480, o takie :wink: :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare gruchoty można przywrócić do dawnej świetności - ale wymaga to sporo czasu (ok. 2-6 miesięcy) i dużo pieniędzy (ok. 40-120 tys zł)

 

Myślę, że to właśnie kasa jest największym problemem. Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że można taką kasę włożyć w stary samochód, który pozostanie, wprawdzie ślicznym, ale starym samochodem. Z drugiej strony akurat na naszym forum pasjonatów nie brakuje 8)

 

Może po prostu należę do pokolenia, które wychowało się na historiach o Panu Samochodziku, ale uwielbiam "silent killery". No i komentarze na CB kierowców, których mija trab z prędkością podróżną ~140 km/h. Miny wyprzedzanych - bezcenne. A to, że z oryginalnego traba pozostała w zasadzie karoseria... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare gruchoty można przywrócić do dawnej świetności - ale wymaga to sporo czasu (ok. 2-6 miesięcy) i dużo pieniędzy (ok. 40-120 tys zł)

 

Myślę, że to właśnie kasa jest największym problemem. Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że można taką kasę włożyć w stary samochód, który pozostanie, wprawdzie ślicznym, ale starym samochodem. Z drugiej strony akurat na naszym forum pasjonatów nie brakuje 8)

 

Może po prostu należę do pokolenia, które wychowało się na historiach o Panu Samochodziku, ale uwielbiam "silent killery". No i komentarze na CB kierowców, których mija trab z prędkością podróżną ~140 km/h. Miny wyprzedzanych - bezcenne. A to, że z oryginalnego traba pozostała w zasadzie karoseria... 8)

Dokładnie tak, czasami samo zrobienie body kit kosztuje krocie, ale efekty potrafią onieśmielić, nie wspominając właśnie o takich czy innych wyczynach na drodze... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, to Volvo to jeden z moich ulubionych wozów. Codzienne powroty ze szkoły uprzyjemnia mi stojące przy jednej z ulic przepiękne, butelkowozielone 480 turbo na białych, szprychowych felgach 8)

1.7 coś koło 120 kucy... to auto do dzisiaj coś w sobie ma... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...