Skocz do zawartości

Jeszcze inaczej o motoryzacji, czyli kochajmy stare gruchoty


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

BartZ, a nie wiesz kto by taką jeszcze posiadał? O większości egzemplarzy 323 BG GTX/GTR i BF GTX wiemy bo są na forum. Ale przydałaby się jakaś perełka.

Z pobytu w UK, kobiety(zwłaszcza żona) potrafią mnie zaskoczyć, gdy jakieś auto się im spodoba tak jak było z tym MG BGT:

img3086j.jpg

img3078b.jpg

img2838ci.jpg

img2841.jpg

img2842b.jpg

po drugiej stronie parkingu

img2843al.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

taką wczoraj spotkałem we

Wro

 

Dość specyficzne felgi, jeśli się nie mylę podobne wypuszczał WOLF - tuner fordów. Swego czasu niezłe maszynki potrafił wyczarować... ale ceny też potrafiły zaskoczyć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

taką wczoraj spotkałem we

Wro

 

Dość specyficzne felgi, jeśli się nie mylę podobne wypuszczał WOLF - tuner fordów. Swego czasu niezłe maszynki potrafił wyczarować... ale ceny też potrafiły zaskoczyć 8)

 

 

 

 

"śnieżynki" o których mówisz to typowe fordowskie koła dla kosy mk2 2wd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie powinienem to napisać w tegesie, ale co mi tam...

Poszukiwaliśmy dla Ani jakiegoś taniego i niezawodnego wozidełka na dojazdy do pracy. Mnie cichutko marzył się jakiś pojazd mający zadatki na klasyka, ale bałem się, że mojej Ani się do tego nie przekona. Wczoraj jeździliśmy po okolicy, oglądając wystawione samochody i w końcu okazało się, że w najlepszym stanie było coś takiego:

Proszę Państwa, oto on: Golf II GT Specjal

 

golfp.jpg

 

golf2n.jpg

 

golf3n.jpg

 

golf4x.jpg

 

golf5v.jpg

 

 

 

Wiem, że kierowcy tych pojazdów kojarzeni są z ubraniami i obuwiem sportowym, ale co mi tam. :lol: Tego egzemplarza nikt nie zdążył zwieśniaczyć: sportowe siedzenia, oryginalne felgi i lekko przyciemnione tylne lampy, ori lakier (praktycznie bez rdzy, jedynie trochę koło wlewu benzyny), w zasadzie żadnych "bajerów" podnoszących wagę auta 8) poza szyberdachem. Urzekł mnie tym, że jako jedyny (z pojazdów, które oglądaliśmy), daje poczuć, że ma silniczek 1,8.

 

Nie jest doskonały: niedomagania elektryki (coś z wycieraczkami, alternatorem), ale za to ceny mnie zabiły: lampy przednie od 20zł/szt, klamki 8zł/szt, grill 100 zł :shock: Mniej, niż "nic" do subaru. :mrgreen:

 

Największym problemem jest brak wspomagania, w połączeniu z kołami 15 calowymi, sportowym zawiasem i oponami 195 na niskim profilu - trzyma się w zakręcie, ale trzeba nieźle panować nad kierownicą... W każdy razie moja Ania nie jest zachwycona :roll: Trzeba będzie chyba pomyśleć o założeniu wspomagania...* :mrgreen:

 

*Wspomaganie :?: W sportowym klasyku? Na siłownię i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25

No rewelka, i fotka, i temat jak najbardziej ten... co prawda golfin II jeszcze się trochę ostało na drogach, ale GT i specjal (a nie jakieś tam San Marino czy Bon Jovi... :twisted: :wink: ).

 

Bardzo fajne!

A z tą siłką to Ty czy Ania...? :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golfin II jeszcze się trochę ostało na drogach,

Masz rację, ale coraz mniej w stanie zadowalającym i bezwypadkowym, za to mnóstwo zwieśniaczonych, z podokładanymi spojlerami (nierzadko na wkrętach do drewna i piance montażowej), z "gejlukami", neonami, stroboskopami, itp. Są to auta relatywnie tanie, o niezłym potencjale - dość mocne, lekkie (potestowałem tego naszego wczoraj, nie powiem), ale o słabej konstrukcji (ochronę, w czasie wypadku lepszą dawał trabant), a przez to niebezpieczne.

 

A z tą siłką to Ty czy Ania...?

Oboje, niestety, oboje :lol: Po serii ostrych zakrętów nieźle poczułem w łapach - zabawa prawie, jak w gokarcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golfin II jeszcze się trochę ostało na drogach,

Masz rację, ale coraz mniej w stanie zadowalającym i bezwypadkowym, za to mnóstwo zwieśniaczonych, z podokładanymi spojlerami (nierzadko na wkrętach do drewna i piance montażowej), z "gejlukami", neonami, stroboskopami, itp. Są to auta relatywnie tanie, o niezłym potencjale - dość mocne, lekkie (potestowałem tego naszego wczoraj, nie powiem), ale o słabej konstrukcji (ochronę, w czasie wypadku lepszą dawał trabant), a przez to niebezpieczne.

Oj tak zdecydowanie, np. właśnie gejluki albo w drugą stronę malowane olejną na czarno :wink: Ogólnie przez łatwą dostępność auto stało się symbolem "tuning rusticale", a ich stan bywa opłakany... :|

 

A z tą siłką to Ty czy Ania...?

Oboje, niestety, oboje :lol: Po serii ostrych zakrętów nieźle poczułem w łapach - zabawa prawie, jak w gokarcie :mrgreen:

No tak, tylko pilnuj Ani, żeby jej bicho za bardzo nie urosło... :mrgreen: :wink:

 

-- 15 lis 2010, o 09:28 --

 

Znalazłem takie coś, dawno nie widziałem tej wersji (prawdziwy oldschool :mrgreen: ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki w tym wątku podnoszą mi ciśnienie :mrgreen: no może z wyjątkiem golfów, sorry Qba25 :wink: :mrgreen:

Ale to już dla mnie prawie zawał :shock: http://www.joemonster.org/link/pokaz/20503 są również filmy na YT

:shock: :shock: :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, ostatnio jeździłem przez tydzień tym oto samochodem:

 

http://otomoto.pl/volvo-760-tdi-stan-ko ... 51406.html

 

Fajneeee....... Prawdziwe Volvo a nie Ford :)

Tego też już nie widziałem jakiś czas... :(

Harvester, jak wrażenia? (bo rozumiem, że powoziłeś :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, ostatnio jeździłem przez tydzień tym oto samochodem:

 

http://otomoto.pl/volvo-760-tdi-stan-ko ... 51406.html

 

Fajneeee....... Prawdziwe Volvo a nie Ford :)

 

 

 

 

oglądałem takie 740 i 940 jako daily driver ale jednak to za miękka kanapa dla mnie. Płynie się jak poduszkowcem. Nie ma mowy żeby od czasu do czasu wejść w zakręt trochę ostrzej, bo nie czuć drogi.

 

 

Ogromny, wygodny, niezawodny, samochód bez rdzy, byłby fajny jako powolna bryczka po europie na dłuższe trasy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, ostatnio jeździłem przez tydzień tym oto samochodem:

 

http://otomoto.pl/volvo-760-tdi-stan-ko ... 51406.html

 

Fajneeee....... Prawdziwe Volvo a nie Ford :)

Tego też już nie widziałem jakiś czas... :(

Harvester, jak wrażenia? (bo rozumiem, że powoziłeś :mrgreen: )

Bardzo pozytywne :) Nie miałem uczucia, że jadę za wolno i miałem gdzieś, że mnie wszyscy wyprzedzają :P

Wogóle to wyposażenie zrobiło na mnie mega wrażenie: automat, podgrzewane fotele, szyber, klima, pełna elektryka, fotochromatyczne lusterka :shock:

 

Chyba jedno z wygodniejszych aut z jakimi miałem do czynienia, zawieszonko kanapa, fotele na sprężynach - mistrz świata :P

 

PS. Napęd na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywne :) Nie miałem uczucia, że jadę za wolno i miałem gdzieś, że mnie wszyscy wyprzedzają :P

Wogóle to wyposażenie zrobiło na mnie mega wrażenie: automat, podgrzewane fotele, szyber, klima, pełna elektryka, fotochromatyczne lusterka :shock:

 

Chyba jedno z wygodniejszych aut z jakimi miałem do czynienia, zawieszonko kanapa, fotele na sprężynach - mistrz świata :P

 

PS. Napęd na tył.

WOW :D

No ale cóż, noblesse oblige :mrgreen: , fajnie, chętnie bym spróbował :wink:

Ale cieszę się Waszymi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pochwalę się :mrgreen:

 

[ http://img80.imageshack.us/img80/6683/20101116194.jpg ]

 

A co, powiesiłem sobie na ścianie :roll: :twisted:

Szkoda, że w skali 1:43 :oops: , ale jest plan na coś 1:1 :shock:

Primi

szczególnie urzekł mnie ten Tarpan Bahama Yellow... :mrgreen: :wink:

 

-- 29 lis 2010, o 09:28 --

 

A tutaj 105 ... jak evo... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...