Skocz do zawartości

Jeszcze inaczej o motoryzacji, czyli kochajmy stare gruchoty


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

fajny watek :idea: jak rowniez mam swoje wspomnienia i refleksje zwiazane ze starymi autkami - jesli chodzi o te z PRLu to glownie Trabant 601, Wartubrg, Skoda i Syrena... ale to za czasow jak na "ksiedza zorro" wolalem... :lol:

 

a za czasow moich pierwszych doswiadczen za kolkiem to Ford Taunus '82, Honda Accord '81 (auta taty) pozniej Fiat Tipo :-) Nissan Cherry :-) BMW 520 to juz moje auta :-)

 

ale jednak najmilej wspominam Taunusa '82... mial jednak najwieksza i najwygodniejsza kanape z tylu :mrgreen::mrgreen::mrgreen: a w dodatku jechal ponad 100km na drugim biegu :idea: 8) :twisted:

 

cos takiego (choc wersje ojca byly w stanie idealnym) - chetnie odkupie taki model jak znajde:

 

http://www.taunus.pl/files/galeria/515/515_115809.jpg

 

fajnie jest ze ludzie mysla o starych autkach i je odbudowuja, pracuja nad nimi ale mnie osobiscie bardzo denerwuje jak robia z nich choinki jak pokazujacie w powyzszych postach (typu Trabant "german style" w kolorze orange, gleba o felgi chrom) - one po prost wygladaja dla mnie rownie zepsute jak to BMW z 54 czy 58 z kilku postow powyzej - po prostu profanacja to troche tak jak by nasze wnuki za 30-40 lat w sti z roku 2005 montowaly diody/neony/kolory kameleon/rozowe felgi i sam nie wiem co jeszcze bedzie modne w danej chwili... po prostu nie bedzie sie to pewnie Wam podobac... mnie napewno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF

Warsza naprawdę piękna, trochę w stylu american gangsta :wink: ale zajefajna, mnie osobiscie takie aranżacje bardzo się podobają o ile oczywiście robione są ze smakiem :mrgreen:

 

zamer

ostatnio taki eskort śmignął mi w Zielonej, oczywiście nie w takim stanie jak ten ze zdjęcia, ten jest po prostu boski, widuję też czasami starego recorda, mniej więcej wiem gdzie kierownik go stawia, jak mi się uda to go upoluję :mrgreen:

 

Bunch

Takiego taunusa jak ten ze zdjęcia, przez dość długi czas miał mój koleś na początku lat 90. sporo z nim jeździłem i muszę przyznać, że tym autem naparwdę fajnie się śmigało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u mnie na osiedlu gosc miał kilka Octavii 1 gen (chyba 3). Dwie były w stanie nijakim, natomiast jedna była bardzo zadbana. Teraz już ich nie widuje. Póżniej gość miał Skodę 105.

Własnie o to chodzi, takie auta generalnie znikają z dróg, kiedyś na osiedlu, na ktorym mieszkałem facet miał starego wartenbergosa, wlasnie tego co jak octavka wyglądał, dawno słuch wszelki po nim zaginął... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u mnie na osiedlu gosc miał kilka Octavii 1 gen (chyba 3). Dwie były w stanie nijakim, natomiast jedna była bardzo zadbana. Teraz już ich nie widuje. Póżniej gość miał Skodę 105.

 

Dopiero po chwili połapałem się, że nie chodzi o to :roll: :mrgreen: :

6375_skoda_octavia_alufelgi.jpg

 

BTW, Tapeciarnia.pl? Kto by chciał to mieć jako tapetę? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero po chwili połapałem się, że nie chodzi o to :roll: :mrgreen: :

[ http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/6375_skoda_octavia_alufelgi.jpg ]

 

BTW, Tapeciarnia.pl? Kto by chciał to mieć jako tapetę? :mrgreen:

Właściciel fabii? :twisted::twisted::twisted:

 

cukierek

sorki, dopiero zauważyłem, niestety maździochy już dawno nie ma... :|

 

-- 2 lis 2010, o 12:01 --

 

Znalazłem to i wklejam... :wink:

Pytanie: kto widział ostatnio granadę? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25

Rost edyszyn fajna, świetnie się maska z wiekiem auta komponuje :mrgreen:

 

DNL

Ściera spox, do niedawna mój kolo miał takową, ale ją którejś zimy skasował... :twisted: w sumie prawie już ich nie widuję...

natomiast w Głogowiu kiedyś jakiś facet miał dwie takie same sabcie jak ta Twoja u góry i podobnie jak Ty też się śliniłem na ich widok :P ale przepadły gdzieś i nie mam pojęcia co się z nimi stało... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granadę rost edyszyn:

 

auto kolegi, znam je bardzo dobrze

poszukajcie w jego filmikach sprzedaje jeszcze sierre 2,9 24v cosworth...

filmik równie dobry

 

a co do sierr, posiadam takowego starucha, xr4x4 2.9 chyba rzadsze od coswortha jeszce

niunia przeszła w tym roku kuracje odmładzajacą

 

bierrabar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...