Skocz do zawartości

Jeszcze inaczej o motoryzacji, czyli kochajmy stare gruchoty


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi moskwiczami jak i z całą reszta gadżetów z czasów PRL-u to jest jakiś chory film. Moda winduje ceny w koskos. Rozpiętość na polskich portalach od 500 za kupę złomu do 2500-3000 za "igły".

Ja tego upolowałem za 650 a myślę że drugie tyle w niego muszę dołożyć. Nawet na Ukraińskim olxie szukałem bo jest ich sporo ale ceny niewiele niższe niż u nas.

 

Dzięki Teddy za słowa uznania;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.11.2018 o 21:07, Adi660r napisał:

Hej. To i ja się pochwalę;)

Ponad miesiąc temu kupiłem taką oto Skodę 105L z 78r.

Szukałem ponad rok, dokładnie takiej, takiej jaką miał mój kochany dziadek. 

received_252734888773810.thumb.jpeg.ba1f242147cd3c507987e38c44f6e2db.jpegreceived_294460674488249.thumb.png.8f3023a5215677e9df53d865ad7d026e.png 

teraz zimę przestoi w szopie bo nie mam czasu aby się zająć kompleksowo.

 

A w przyszłym tygodniu rozpoczynam renowacje takiego cuda :

received_246524455988252.thumb.jpeg.f98daa9a8aa5a936571eed14150a7b17.jpegreceived_603200093427788.thumb.jpeg.25f43070dc2b3c91b096e33ec36b7d9f.jpeg

moskwicz/azak moje niespełnione marzenia z dzieciństwa. Wyremontuję na tip top i mój synek znajdzie go pod choinką, muszę się spieszyć:)

 

Mam jeszcze do poskładania do kupy Rometa Kadeta z 88r już wypiaskowanego i pomalowanego proszkowo, ale brakuje w nim paru detali a mi ciągle weny żeby się wziąć.

Oj, na widok Skody 105 L  dusza mi się raduje. Właśnie taka Skodziawka była moim pierwszym  i jedynym jak do tej pory  autkiem kupionym jako nowy samochód. Gratulacje, oby renowacja się udała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harek, dzięki.za.slowa.otuchy:) Skoda.bedzie.kiesys rozebrana na śrubki i wszystko będzie zregenerowane, każdy szczegół. Plan jest taki aby doprowadzić ją do stanu fabryka+ i niezależnie co by się działo i ile lat by to miało trwać. Takie postanowienie i koniec.amen:)

Sentyment.

 

Póki co ma jeszcze kilka rozpoczętych tematów ale.przyjdzie czas na babcie skodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 29.08.2018 o 21:35, mikimoll napisał:

O jaki piękny wątek przegapiłem, szkoda że większość starych zdjęć się nie wyświetla. 

Aaale nowsze chodzą, to i ja się zamelduję z moim szatanem szos.

 

Jeździ, skręca, hamuje, głównie odpoczywa ale od czasu do czasu wozi mnie do pracy. 

 

 

IMG_2208.JPG

 

 

Honda City 4 gen.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja. Wszystkie jeżdżące :biglol:
Starlet 1992 1.3 poprzednie daily
Corolla 1998 1.4 aktualne daily
Legacy 1996 2.2 auto siostry
10f3aeb636aef34c6b46df7ea7a1aa45.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starletka to pewnie będzie jeździć do końca świata albo dopóki tak pordzewieje że rozsypie się w proch:)

Miałem kiedyś corolle e9 z 91r 1,6 16v 105km ależ to szło:) miało ponad 350k km nakechanych a na hamowni silnik seria pokazał 109km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, BartZ napisał:

Swego czasu najmniej awaryjne auto jakie jeździło :)

Starletka kupiona za 500 zł w komisie jako gruz do jeżdżenia, ale polubiliśmy się z nią i została.

Nie było o nią dbane przez poprzednich właścicieli i musiałem wymienić chłodnicę i UPG :twisted: bo mi się zagotowała, a no i koło pasowe się rozwulkanizowało...

koszt całe 300 zł za wszystko :biglol:. Robiłem sam.

No i oba wahacze wygniły, jeden nawet złamał się wpół, ale gumy zawieszenia zero luzów miały :o. 2 zamienniki wahaczy 140 zeta :P

No i przegub wymieniałem. chyba z 70 zeta kosztował.

Tym sposobem przekroczyłem naprawami wartość samochodu. Szkoda sprzedawać. :facepalm:

Służy mi jako auto do eksperymentów. np oklejanie szyb, malowanie karoserii itp.

Do zrobienia mam progi w niej i będzie jako autko awaryjne. Może pomaluje całą jakąś tanią farbą.

 

-15 na dworze, postoi 2 miechy i tak odpala od strzała.

 

Miałem moment że chciałem ją sprzedać za 800 zł(ubezpieczenie kosztuje 800 zł). Pies z kulawą nogą się nie zgłosił.

Niemiec jakiś dzwonił, że da 300 euro, ale żebym do Berlina podjechał. :biglol: Pewnie na eksport. Nie dzwonił więcej.

 

14 godzin temu, Adi660r napisał:

Starletka to pewnie będzie jeździć do końca świata albo dopóki tak pordzewieje że rozsypie się w proch:)

Miałem kiedyś corolle e9 z 91r 1,6 16v 105km ależ to szło:) miało ponad 350k km nakechanych a na hamowni silnik seria pokazał 109km:)

Corolla o dziwo bez rdzy. Otarcia oczyściłem, pomalowałem epoksydem, nic nie wyłazi, nawet spód zdrowy, to zakonserwowałem profile zamknięte. Silnik troszkę niedomaga, wydaję mi się że kable zapłonowe do wymiany bo popryskałem kiedyś płynem do mycia szyb i zaczął telepać i przerywać więc chyba gdzieś przebicie jest.

 

 

Edytowane przez Dzixd
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, modeusz napisał:

Pokażę swojego golfika mk1 GTD - chyba odpowiedni temat :)
Od nowości w rodzinie, traktowany jako jej członek i zdecydowanie mający u nas dożywocie..

_MG_9778.jpg

Świetny. Jak z dostępnością części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest mnóstwo zamienników lepszych/gorszych firm, nie ma problemu z dostępnością części eksploatacyjnych. Gorszej z tzw. "rarytasami" szczególnie do tak rzadkiej wersji. Na przykład od dwunastu lat poszukuję oryginalnego, kartonowego kołnierza dolotu powietrza do puszki filtra (obecny w nienajlepszym stanie) i za nic w świecie nie spotkałem się z taką częścią.

Przepraszam że robię spam ale dokopałem się w czeluściach dysku małej zdjęciowej pamiątki.. z Drogi Trolli 2015r :) 
 

IMG_0844.JPG

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zamienników, błotniki, reperaturki tylnych nadkoli/wlewu paliwa, podłużnice, przednie kielichy, pokrywy silnika, pasy tylne/przednie - często niestety wątpliwej jakości. Takich nie da się dobrze spasować. Piszę z własnego doświadczenia ;)
Można kupić nawet całe płaty nowej podłogi.. 
Nowe emblematy, grill i chromowane jego obramówki również są dostępne jako nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, modeusz napisał:

Dużo zamienników, błotniki, reperaturki tylnych nadkoli/wlewu paliwa, podłużnice, przednie kielichy, pokrywy silnika, pasy tylne/przednie - często niestety wątpliwej jakości. Takich nie da się dobrze spasować. Piszę z własnego doświadczenia ;)
Można kupić nawet całe płaty nowej podłogi.. 
Nowe emblematy, grill i chromowane jego obramówki również są dostępne jako nowe :)

Nice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zapomniałem o istnieniu tego wątku :D

A zatem - zapowiedź T-5 kąbi, 94r., 225KM, 250tkm, 'sehr gepflegt' :D:D:D  
image.thumb.png.56f74fa790b07925093400cd956fec4d.png

Od zawsze pożądany, z powierzchownej wiedzy wnoszę, że pancerny pojazd jeszcze. I zapindalacz też.

Edytowane przez Fala
literówka w języku obcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hak64 napisał:

Taki mi się marzył od zawsze, no chyba że znajdę V70 cross country z takim silnikiem.


Starsze samochody są prze-wujami ;) A te 850-tki to chyba długodystansowce (choć nie wiem, jak TDI - w mojej poprzedniej konstelacji relacyjnej ktoś miał V70 i psuło się to niemiłosiernie. Typu - 7 lawet w 7 lat).

T5, T5R i R - maja opinię czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza Volvo w drodze - jest tak. Lubię każde z osobna :D
 

1.jpg

3.jpg

4.jpgIMG-20190731-WA0001.jpg

5.jpg

Edytowane przez Fala
  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...