Skocz do zawartości

Jeszcze inaczej o motoryzacji, czyli kochajmy stare gruchoty


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie jeżdżę po kraju i jeżdżę, i widzę jak z naszych dróg na przestrzeni dziejów :wink: znikają różne furmanki i to można by rzec bezpowrotnie. Właściwie może taka kolej rzeczy, ale ostatnio wypatrzyłem taką o to skodzinkę, a już zupełnie rozwalił mnie widok Tarpana :shock: (którego jednak nie uchwyciłem :roll: )

Dlatego moi mili, róbcie zdjęcia, piszcie co widzieliście i rozmawiajmy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczną Skodę i to w takim kolorze z 1978 roku miał mój wujek. Miał ją od nowości. I w 2003 roku czyli na rok przed moją 18-tką sprzedał ją jakiemuś gościowi, który tydzień później ją rozwalił po pijaku. :evil: Rodzice mieli ją odkupić od wujka i podarować mi ją na 18-tkę. Niestety On ją wcześniej sprzedał... :cry:

 

Była w stanie idealnym. Na zimę stała na kołkach. Miała raptem 70 tyś przebiegu przez te 25 lat.

Jak znajdę to zeskanuję zdjęcie, które otrzymał z fotoradaru na drodze do Lublina pod koniec lat 70-tych albo na początku osiemdziesiątych (tak tak, już wtedy były fotoradary :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcie. Ale się pomyliłem. To nie Skoda wujka, a dziadka. Jeszcze starsza, bo z 68 albo 69 roku była.

 

Zdjęcie zrobione jak widzicie jest 23.11.1975 roku o godzinie 12:14. :shock:

 

Prędkość to 67 km/h na 40-tce (dowiedziałem się od właśnie od dziadka). :twisted:

 

 

Nieźle, nie :?: :mrgreen:

 

 

18486549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcie. Ale się pomyliłem. To nie Skoda wujka, a dziadka. Jeszcze starsza, bo z 68 albo 69 roku była.

 

Zdjęcie zrobione jak widzicie jest 23.11.1975 roku o godzinie 12:14. :shock:

 

Prędkość to 67 km/h na 40-tce (dowiedziałem się od właśnie od dziadka). :twisted:

 

 

Nieźle, nie :?: :mrgreen:

 

 

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1659 x 1022)Obrazek

:shock: :shock: niezle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po prostu bomba :!: :D

O to właśnie chodzi :!:

zamer rewelka,

a dodam jeszcze od siebie, że w Głogowiu jeździ starszy kierownik wołgaczem, który wygląda na oryginał (z tą taką zmatowiałą farbą :P ). Jak dam radę to też cyknę fotkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad moich rodziców ma jeszcze taką Nyskę niebieską, którą co roku na wiosnę musi odrdzewiać. I robi to w ten sposób, że wycina te kawałki blachy, które zardzewieją i wspawuje nowe. Następnie całe nadwozie, często razem z uszczelkami maluje farbą olejną. I co roku ma inny odcień tej farby, ale zawsze jest to kolor niebieski :P:mrgreen: Zacieki są mega na tym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad moich rodziców ma jeszcze taką Nyskę niebieską, którą co roku na wiosnę musi odrdzewiać. I robi to w ten sposób, że wycina te kawałki blachy, które zardzewieją i wspawuje nowe. Następnie całe nadwozie, często razem z uszczelkami maluje farbą olejną. I co roku ma inny odcień tej farby, ale zawsze jest to kolor niebieski :P:mrgreen: Zacieki są mega na tym aucie...

Chciałbym zobaczyć tą rzeźbkę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Biłgoraju gość ma Czajkę

 

 

Wow!

 

:mrgreen:

 

Właściwie chciałem tylko napisać mr greena, ale żeby było na temat to dodam, że ja strasznie lubię Zastavy. I wiosenne spacerki po PRL-owskich osiedlach, w programie: zgadywanie, co kryje się pod starą plandeką i podziwianie starych wozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedzieliście o tym? jako ciekawostka: W dwudziestoleciu międzywojennym było w Polsce około 20 aut legendarnej marki Bugatti

 

http://www.autocentrum.pl/go/338__Bugat ... 47637.html

 

Mój Pradziadek mi kiedyś o tym opowiadał... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się warszawy strasznie podobają.. niestety ciężko je teraz zobaczyć na ulicach:(

wąż

obiecuję, że w sobotę postaram się zrobić dla Ciebie fotkę jednej warszy, którą systematycznie widywałem obok mojej wiochy :mrgreen: Jeszcze ostatnio tam stała...

 

-- 30 wrz 2010, o 22:26 --

 

Ivan

boski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...