Skocz do zawartości

Szarpie przy przyspieszaniu


MARIN

Rekomendowane odpowiedzi

To dołożę i ja coś do tego szarpania. Tak samo miałem nieszczelność na kolektorze dolotowym w miejscu wkrętki z wtryskiem LPG w Foresterze S-Turbo. Efektem było niedomaganiem na jednym cylindrze. Też się naszukałem i najeździłem po warsztatach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.10.2019 o 13:55, Pan Dziedzic napisał:

Błąd.

U mnie też sonda nie wykazywała błędów a po wymianie na nową, inne auto ( skończyło się zamulanie między 2,5-3 tyś obr.) 

Straciłem rok czasu na szukanie przyczyny wymieniając i czyszcząc pół auta.

a którą sondę wymieniłeś - przed czy za katalizatorem? Jak komputer nie pokazuje żadnych błędów, a auto szarpie, to wymienić oby dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.10.2019 o 14:17, PawelLajkonik napisał:

Dzięki za sugestię, dam znać czy u mnie pomoże wymiana.

 

Z braku czasu trochę to trwało ale w końcu udało się wysłać na leczenie mojego Forka. Kuracja na szczęście pomogła -szarpanie, brak mocy -wszytko to ustało. Forester zaczął jeździć tak jak powinien :)

Pomogła wymiana przepływomierza ale najważniejsze to nowe oprogramowanie sterownika z poprawkami i kalibracją. Podobno w latach 2006-2008 wychodziły Forki z błędami w programie do czego  Subaru się przyznało (jeśli było to już gdzieś omawiane to wybaczcie -jestem dość świeży w temacie Subaru) i robili poprawki. Zapewne nie w każdym egzemplarzu taka operacja rozwiąże wszystkie problemy ale warto sprawdzić u kogoś kompetentnego stan oprogramowania. W okolicach Krakowa z czystym sumieniem polecam serwis AUTO KUBIK Węgrzce ul Warszawska. Wiem co mówię bo oprócz Subaru ogarniają mi jeszcze Citroena C5 z hydro pneumatycznym zawieszeniem i jak na razie wszystkie diagnozy i naprawy były w punkt. Gość ma wiedzę i sprzęt a do tego współpracuje z pasjonatami marki więc warto go odwiedzić w potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.10.2010 o 14:48, wookie76 napisał:

Mam to samo od zawsze Forek 2,5 XT z 2006 widać tak już musi być...gdzieś czytałem że to może być związane z elektronicznym pedałem gazu a właściwie z jakimś bezpieczniekiem związanym z tym pedałem przez który było zbyt małe napięcie (ale nie wiem czy to w końcu byo przyczyną)

Ja się przyzwyczaiłem i nie wiem czy to można zwalczyć patrząc na skalę problemu

Również potwierdzam. Mam to samo w Forku XT z 2006. Swego czasu próbowałem z tym walczyć, czytałem o przyczynach itd. Niestety Forki tak już chyba mają. Z resztą w Imprezie też tak miałem. Na szczęście to się nie pogarsza, zawsze mam tak samo.
Dobrą metodą eliminacji tego zjawiska jest wciśnięcie gazu do dechy :) wtedy przestaje szarpać.

Ktoś kiedyś mi mówił że być może komputer się uczy stylu jazdy kierowcy i może ten algorytm uczenia się jest niezbyt doskonały. Czyli przykładowo, 5 min wcześniej docisnąłeś kilka razy gaz energicznie bo chciałeś szybko przyśpieszyć. Teraz dociskasz gaz delikatnie bo nie potrzebujesz szybko przyśpieszyć - no a komputer pamięta że 5 min temu chciałeś ostro, więc próbuje w tym samym stylu przyśpieszać, ale ty dajesz mało gazu. Wiesz, komputer chce, ale ty mu nie dajesz, więc pojawia się szarpanie.

Tak jak pisze @wookie76 ja też się przyzwyczaiłem do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam fotka z 2007  roku 158 koni  i mam taki sam objaw szarpie podczas przyspieszania czy zimny czy ciepły na gazie czy benzynie tak samo po zdjęciu klemy na 30 min było dwa tygodnie spokoju teraz problem pojawił się ponownie 

prosze o wsparcie

dzięki pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...