Skocz do zawartości

Można dostać szału. POMOCY !


Tomasz M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam outback'a diesel 2010.Po przejechaniu około 10 tys km zaczęło coś pykać w tylnym-lewym-górnym rogu karoserii.

Byłem w serwisie,coś niby wygłuszyli ale oczywiście nie pomogło.Stukanie (pykanie) jest mocno wkurzające.

Jeśli ktoś z Was przerabiał ten problem to b.proszę o pmoc.

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam outback'a diesel 2010.Po przejechaniu około 10 tys km zaczęło coś pykać w tylnym-lewym-górnym rogu karoserii.

Byłem w serwisie,coś niby wygłuszyli ale oczywiście nie pomogło.Stukanie (pykanie) jest mocno wkurzające.

Jeśli ktoś z Was przerabiał ten problem to b.proszę o pmoc.

pozdrawiam

Tomasz

ponieważ trudno lokalizuje się takie odgłosy, a dźwięki się przenoszą, to stawiam na:

1. krata

2. roleta bagażnika

3. przedmioty luzem w schowkach bagażnika

4. w ostateczności zawias klapy bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie,coś niby wygłuszyli ale oczywiście nie pomogło.Stukanie (pykanie) jest mocno wkurzające.

 

Trzeba wrócic do serwisu :idea: , ponownie przejechac sie z mechanikiem siedzącym z tyłu , ustalic o który dzwiek chodzi , zdjąć oslone słupka , ponownie sie przejechac . często tylko kierowca wie w jakich warunkach drogowych skrzypienie wystepuje :wink: ...Jest tam taka linka/przewod ktory moze stykac sie z osloną lub słupkiem ale czy to on powoduje ten dzwiek trudno mi powiedziec bo tylko jedno zgłoszenie takie miałem i jezeli "wygłuszenie" nie pomogło to klient miał zadzwonić......od tygodnia nie dzwoni......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzięki za wszystkie podpowiedzi.krata,roleta,drobiazgi w bagażniku oczywiście sprawdziłem w pierwszej kolejności.

sprawdzę jeszcze jak mi poradził Xanadu zawias klapy bagażnika.Jeśli nie znajdę to ponownie odwiedzę serwis.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. przedmioty luzem w schowkach bagażnika

Kiedys przez pol roku nie moglem zlokalizowac stukania...

Okazalo sie ze to gasnica w bagazniku :oops:

Ja bym zaczal od szukania luznych rzeczy w bagazniku i schowkach.

 

 

W My10 jest sprytny organizer a nawet dwa. Nic nie lata luzem pod podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mialem podobne nieszczescie po 3K km w Legacy MY'10 - w srodku wakacji cos nagle zaczelo z tylu dzieciolic. Po powrocie z wyjazdu bylem bezwzgledny: pusty bagaznik, wszystkie styropiany z gratami out, kratka wykrecona i zona za kierownice a ja do bagaznika. Wtedy to dopiero zgrzypialo :)

Obstawialem na kawalek plastiku, ktory siedzi w tylnej klapie kolo zamka. Nie chcialem tykac sam, bo najlepiej bylo zdemontowac kawal plastiku. Podjechalem do ASO z gotowa diagnoza. Przesmarowali (mechanik wspominal o "odbojniku") i przeszlo jak reka odjal.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny się takie rzeczy zdarzać w aucie za 150 tyś.

W moim jest parę niedociągnięć, np:

- na tylnej klapie w napisie OUTBACK brakuje K, którego nigdy od fabryki tam nie było.

- w prawych przednich drzwiach w prawym górnym rogu dynda trójkątny plastik,

nie można go zamocować

- w lewej tylnej lampie brakuje (co widać po otwarciu tylnej klapy) plastikowej spinki

- uszczelka w prawych tylnych drzwiach jest zagięta i kiepsko przylega

Sporo tego, czekam na pierwszy przegląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

jeszcze raz dzięki za wszystkie rady.Pykanie nie ustało,przeciwnie wzmogło się.Za około 2 tygodnie jadę do serwisu

(A.Koper) na przegląd po 15 tys.km i umówiłem się,że problem zostanie ponownie zbadany (wierzę gorąco,że również naprawiony).Uwierzcie proszę,że to pykanie psuje całą radość z jazdy.

Poza tym wkurzającym (wkur...do granic wytrzymałości) dźwiękiem wszystko jest super !!!

Zero problemów np.z "osławionym "sprzęgłem.

Auto sprawuje się (jak do tej pory ) bez zarzutu.Prowadzenie go to czysta przyjemność.

pozdrawiam

Tomasz M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moim przykładzie: skrzypienie masakryczne jesli idzie o dzwięk zaczeło wydobywać sie z okolic tylnej klapy po około 500km.

Serwis bardzo sie staral ale niczego nie usunął.

Mnie tknęlo jak auto było zaparkowane jednym przednim kołem na relatywnie wysokim krawężniku - pojawił sie problem z zamknięciem klapy.

Przyjzałem sie dokładnie zawiasom i... sięgnąłem po smar teflonowy w sprayu do łancuchów rowerowych, tryśniete same zawiasy ale również mocowania do karoseri - efekt nic nie zgrzyta/piszczy, wcześniej była masakra, można było jeździć tylko z radiem na wysokim poziomie głośności.

 

drugim podejrzanym miejscem było trzecie światło stopu, poruszone ręką zgrzytało niemiłosiernie, nie wiem czy tez mogło skrzypiec podczas jazdy ale profilaktycznie potraktowałem sprayem.

 

Może pomogłem, jak nie to daj może info co pomogło w twoim przypadku.

 

 

Teraz walcze z trzeszczacym szyberdachem :-) ale to już innej klasy przeciwnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym pykaniem jednak cos jest.... zaczelo i u mnie pykac (taki plastikowy dzwiek) zalatwilem kierowce wsiadlem do kufra :x i zlokalizowalem...metodą przytykania ucha -prawie sobie przy okazji zeby wybilem (coz za poswiecenie) tylny slupek, gorna czesc od strony kierowcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalatwilem kierowce wsiadlem do kufra :x i zlokalizowalem...metodą przytykania ucha

Ach Ci kierowcy Subaru! :mrgreen:

Trochę szkoda tego załatwionego kierowcy, może miał rodzinę, dzieci... :D

 

Ale co tam, cel uświęca środki :twisted:

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...