Skocz do zawartości

Czy to właściwy olej do AT ?


mcbeth

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy właśnie Mobil ATF 220 wlało mi ASO :? . Nie rozumiem o co chodzi ?

W dodatku wygląda mi na to, że wlali go zbyt dużo (jest na bagnecie 1cm powyżej max dla HOT). Na bagnecie na gorąco są widoczne pęcherzyki pianki powietrza - czy to normalne czy właśnie obaw pienienia ATF w wyniku przelania ?

Czy w związku z tym, że tak zrobiło ASO, to tak ma zostać, czy to raczej objaw niewiedzy lub braku należytej staranności i robota jest do powtórzenia na innych materiałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Subaru zaleca do automatycznych skrzyń biegów stosowanie płynów Subaru ATF (K0410Y0700) :D

Można, także doraźnie zalać DexronIII (w przypadku braku oryginalnego), ale należy go niezwłocznie wymienić na oryginalny :!:

Z tego co znalazłem w specyfikacji płynu Mobil ATF 220, jest on odpowiednikiem Dexron II. Nie należy zalewać automatycznej skrzyni takim olejem :evil:

 

Olej Mobil Transmax J jest odpowiednikiem oryginału, ale z tego co wiem nie jest oferowany w sprzedaży :!:

 

Jeśli chodzi o poziom oleju na wskaźniku, to nie może przekraczać dozwolonych wartości.

Jeżeli w Pana przypadku jest on ok 1 cm powyżej poziomu, to jest to niedopuszczalne :cry:

Zbyt wysoki poziom oleju, może m.in. powodować nadmierne pienie oleju co nie jest mile widziane :!:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...