Skocz do zawartości

Subaru Legacy


Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sorry JANUSZ e ci się w temat wcinam ale też szukam subara i bardzo duzo aut jakie znalazłem z motorami 2,5l jest MOTORSCHADEN albo po wymianie silnika, a ceny części zamiennych do 2.5 są kilkakrotnie większe niż do 2,0 lub2,2 . A ja chciałbym zanabyć outbacka. Macie jakieś doświadczenia z serwisowaniem 2.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 srednio pali okolo 10 litrow, w dol nie zejdziesz wiele, w gore moze pojsc znacznie, powyzej 140 km/h wystepuje fascynujace zjawisko polegajace na opadaniu wskazowki poziomu paliwa "w oczach"

 

Mam 2,2 GX AT, czesto jezdze w granicach 160 km/h, wtedy zuzycie nie przekracza 11 l, gdy jechalem na dluzszym odcinku 190 km/h, wynioslo 11,5 l... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,2 GX AT, czesto jezdze w granicach 160 km/h, wtedy zuzycie nie przekracza 11 l, gdy jechalem na dluzszym odcinku 190 km/h, wynioslo 11,5 l... :mrgreen:

 

eeee, chyba kalkulator masz popsuty. przeprowadzalem rozne eksperymenty - ciezka noga , lekka noga, "kobieca noga" - nie ma szans przy 160 na takie spalanie, raczej 14-5. przy 190 na godzine opory w napedzie sa NAPRAWDE duze....11,5 to raczej przy 110 na dobrej ( nie polskiej) autostradzie bez hamowania i przyspieszania.

A moze, skoro to AT, to masz odpieta jedna strone napedu? Sprawdz, to mogloby tlomaczyc "troszke" nizsze spalanie.....

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,2 GX AT, czesto jezdze w granicach 160 km/h, wtedy zuzycie nie przekracza 11 l, gdy jechalem na dluzszym odcinku 190 km/h, wynioslo 11,5 l... :mrgreen:

 

eeee, chyba kalkulator masz popsuty. przeprowadzalem rozne eksperymenty - ciezka noga , lekka noga, "kobieca noga" - nie ma szans przy 160 na takie spalanie, raczej 14-5. przy 190 na godzine opory w napedzie sa NAPRAWDE duze....11,5 to raczej przy 110 na dobrej ( nie polskiej) autostradzie bez hamowania i przyspieszania.

A moze, skoro to AT, to masz odpieta jedna strone napedu? Sprawdz, to mogloby tlomaczyc "troszke" nizsze spalanie.....

 

 

Pozdr

 

Nie robie sobie zartow, to bylo 190 na niemieckiej autostradzie. Nawiasem mowiac gdy wracalem z Danii nie przekraczajac 140 ( no tylko na chwile 150) kilka razy wlaczylem kilme i stalem w korku pod Hamburgiem, srednie zuzycie wyszlo 8,5 l. To zreszta byl moj rekord ktorego nie udalm mi sie powtorzyc...a moze to byla dunska benzyna ? Pozatym dbam o auto, filtry oleju i powietrza mam orginalne subaru, olej syntetyczny LM 5W40, w moscie 75W90, no i dodatek MOS2 w silniku. W tej chwili na miescie gdy nie ma korkow osiagam bez problemu spalanie w granicach 11 l, w trybie POWER 0,3 l wiecej. Opony 185/70HR14 Michelin MX oszczedzajace energie, na zimowych Fuldach 195/60HR15 pali 0,5 l wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 2,5L Jest ich duzo na amerykanskim rynku i prawda jest taka ze uszczelki pod glowica leca w nich srednio co 100K - 150K w niedawnym czasie to znaczy 2 lata temu subaru wymyslilo jakis proszek ktory jest dosypywany do plynu chlodniczego co powoduje ze uszczelki nie puszczaja z tego co wiem (od znajomych) ktorzy stosuja ten proszek (dostepny w kazdym serwisie subaru cena okolo $10) I nie maja zadnych problemow z uszczekami wiec ta metoda niby dziala. Po za tym nie widzie wiekszej roznicy pomiedzy ekonomia 2.2 a 2.5 spalanie jest mniej wiecej takie same. Moja mama posiada 99 impreze RS 2.5 z przebiegiem okolo 300000KM uszczelki pod glowica padly po 180K a tak auto spisuje sie na medal. Zawieszenie jest ciagle orginalne zadna koncowka czy drazek nie byl zmieniony tak samo z amorkami.

 

Odnosnie spalania to

dla silnika 2.5

 

miasto okolo 10,5-11

poza (szybkosc max 140) okolo 9

 

w zimie do 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja myślę o zakupie samochodu sprzed 9 lat i zaczynam zastanawiać się że chyba przespałem swoje dotychczasowe życie.

Ciekawe co trzeba zrobić aby w 18tym roku życia mieć dwa (jedno prawie nowe a drugie nowe) auta tej klasy???????????????

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...