Skocz do zawartości

Kupić SAABinę?


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak,

 

byłem ostatnio w sklepie z gratami do Saaba. Sklep chyba najlepiej zaopatrzony w Wawie - wow.waw.pl na Kondratowicza.

Była to kolejna wizyta i zaczęła się szczera rozmowa ;)

Pan prowadzący sklep, powiedział że marka Saab jest mocno przereklamowana, że potrzebny jest dobry saabowy mechanik (a tych jest niewielu i mają straszny tłok), żeby ogarnąć wsyzstkie dziwne patenty i że zasadniczo niewarto się pakować w Saaba, jako codzienny samochód.

Z moich doświadczeń: na forum SKP (Saab Klub Polska), można sobie dużo poczytać o bolączkach tych samochodów (często pada uszczelka pod głowicą, maślane skrzynie biegów). Z drugiej strony, gdybym o S9000 poczytał najpierw na SKP, to bym nigdy nie kupił tego samochodu. Kupiłem, potem poczytałem...i o dziwo nie jest tak strasznie. Jak na 20latka jest nawet dobrze. Jednak kosmiczne patenty, które ma ten samochód, zaczynają powoli mnie przerastać. żeby wyciągnąć skrzynię biegów, trzeba rozłożyć pół przodu samochodu, walka z linką ręcznego też wymaga sporych umiejętności :)

 

Jeśli Saab, to tylko 900 Classic. Żaden inny...nooooo, chyba że Matiego :)

 

doświadczenia z Aero miał też Goory, może on coś miłego napisze ;)

 

Szukać jakiegoś Subaraka w tej cenie? Będzie starszy raczej, wolnossący, w środku paskudny jak to Subaru.

 

pisz do użytkownika Lisek, w sprawie jego Forestera wolnego ssaka, będzie za pare chwil do sprzedania. Dam sobie za ten samochód łapę obciąć, a gdyby nie obecna sytuacja, sam bym go przygarnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL pomuka bym dał, ale nie wiem jak. Co do classica to na pewno fajne auto, ale ja się generalnie przy tej marce nie upieram, po prostu jest do sprzedania egzemplarz, który znam, a biorąc pod uwagę, że obecna właścicielka jakoś zbytnio się nie przykładała do serwisów itp. a auto jeździ i się nie psuje od 5 lat, to rokuje nieźle. Poza tym jest ładne i zewnątrz i w środku, do tego w trasie wystarczająco szybkie. Trochę mnie niepokoi sprzęgło, bo jest strasznie miękkie i dość późno łapie, nie wiem, czy coś mu jest, czy TTTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecna właścicielka jakoś zbytnio się nie przykładała do serwisów itp. a auto jeździ i się nie psuje od 5 lat, to rokuje nieźle

 

 

jak dla mnie, to rokuje że za chwilę będzie duży serwis.

Popatrz na ceny części na wow.waw.pl i zechcesz kupić żonie Subaru :)

 

Trochę mnie niepokoi sprzęgło, bo jest strasznie miękkie i dość późno łapie, nie wiem, czy coś mu jest, czy TTTM?

popatrz wyżej ;) Jeśli sprzęgło jest hydrauliczne jak u mnie, to może wystarczyć tylko odpowietrzenie układu. Jeśli padło coś więcej...to będzie kosztowało majatek :)

 

Poczytaj sobie forum SKP, popatrz co w 93 aero pada i po prostu policz, czy jest sens kupować żonie taką ośkę, bo zima będize długa i mroźna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do tego co napisał DNL - saab to niby opel, ale nie do końca... znałem właścicielke jednego 9.3, który często stał w serwisie opla/saaba tygodniami, bo się okazywało przeważnie, że jakąś część jakąś nie-oplowską musieli specjalnie sprowadzać. Dlatego kupiłbym coś takiego tylko przy założeniu, że mozna sobie na tydzień-dwa przestoju w serwisie pozwolić bez problemu, no i te koszty... jak się bardzo polubi stacyjke w podłodze i inne takie dziwactwa, może miłość te problemy zrekompensuje :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież się trzymamy... :roll:

w miarę :P

 

ja za 93 2,0T bym chyba nie dała 35k...

cena wydaje się być... przeciętna.

Ale ogólnie auto całkiem przyjemne na co dzień.

Najważniejsze tak naprawdę czy się żonie podoba :twisted:

 

P.S. Ciekawe czy idzie kupic w PL SAAB-a 9-2X :?: Autko jak dla mnie XTRA, w zasadzie to jest SAABARU :wink:

jest, w tej samej cenie ;)

http://otomoto.pl/saab-9-2x-saab-92-x-a ... 33344.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=1242308231

 

 

 

Podoba mnie się te autko. W sumie idealnie pasuje- SAAB w budzie Subaru.

 

-- 29 wrz 2010, o 17:22 --

 

Do tego jeszcze są to uturbione benzynioki- nic więcej do szczęscia nie potrzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Fiata, to co się dziwisz.

 

to ze fiat to jeszcze pol biedy ale Lancia........nie wiem co gorsze :mrgreen: :wink:

 

a Saaby moze sie i psuja ale to zajebiste samochody , krokodyl , 9-5 Aero , bylo tego troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... gdybym o S9000 poczytał najpierw na SKP, to bym nigdy nie kupił tego samochodu. Kupiłem, potem poczytałem...i o dziwo nie jest tak strasznie.

DNL - coś ty kurde kupil :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

poco ci taki kredens lepiej bylo Subaraka kupic albo Audi 100 Quattro jak ci sie komfortu zachcialo :P

nie widzieli to pyszczą...

zajebiaszczy schaab :mrgreen:

naprawdę piękne auto :)

 

 

 

 

 

 

 

 

i do tego jakie pakowne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAAB, podobnie jak SUBARU, to nie są auta dla plebsu(Ci kupują VW i resztę eurochłamu).

Dlatego nowe są drogie, używanego nie idzie sprzedac, a jeśli już go ktoś kupi nie zamieni nigdy na nic innego.

 

 

Gdybym miał 35000pln wolnej gotówki napewno 9-2x aero byłby pod klatką stał :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Poczułem się jak na Onecie

 

Faktycznie, trochę onetem zajechało. :mrgreen: Tyle tylko, że tam to działa w odwrotną stronę. :wink:

Co reszty, to fakt.

 

P.S. Słyszał ktoś kiedyś o cofaniu licznika do przodu :?: :shock:

Qzyn mi dzwoni przed momentem, że sprzedali MB A-klasę, który miał 5 lat i 38tkm przebiegu :!:

Auto stało ponad pół roku w komisie i nie chciało się sprzedac. No to wpadli na pomysł, żeby mu z 38 podnieśc na 104tkm :mrgreen:

I co? I auto po tygodniu poszło :!: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze SAABami w pracy, niestety, od ponad 10-lat i jedyne pozytywne w nich to fotele. Szczegolnie w najwiekszych modelach sa wygodne jak cholera. Reszta to Opel a skrzynia biegow chyba z Wartburga. Fajnie maja reklamy, fajny rodowod ze niby mysliwce, lotnictwo bajery ... pic na wode. Skandynawski klimat wytrzymuja ale gdybym mial wybrac miedzy Volvo V40 2.0T a SAAB 2.0T, technicznie wybralbym Volviaka (czy raczej Renowke) zamiast Opla. Wizualnie, to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moderatora, że musiał interweniowac, a zarazem dziękuję, że to pousuwał.

 

wybrac miedzy Volvo V40 2.0T a SAAB 2.0T, technicznie wybralbym Volviaka

Ja napewno nie. Chocby dlatego, że pamiętam jak mój szefu miał s40. Co to było za truchło, to jedyny Pan Bóg wie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...