Skocz do zawartości

Nokian WR G2 - pytanie o kierunk bieznika


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko do znawcow temetu.Grzebalem dzis w garazu za kolami zimowymi( przypomialo mi sie ze mam jedno kolo do dowazenia ) i nagle zastanowila mnie jedna rzecz o ktorej wczesniej nie pomyslalem.W zeszlym roku kupowalem komplet nowych Nokianow WR G2.Sa to opony asymetrycznie o takie:

 

72088d1227132029-diy-beru-tpms-sensor-install-bmw-e90-made-easy-nokian-wr-g2-02a.jpg

 

Maja strone ktore idzie do wewnatrz kola , i na zewnatrz.Ustawilem je rzedem i nagle mnie zastanowilo ze przeciez sa tylko dwie na prawa strone i dwie na lewa.Wiec jesli dwa kla ustawie po lewej stronie to beda mialy bieznik w odwrotnym kierunku :idea: I tarez paytanie , czy w zwiazku z tym te kola wystepuja jako prawe i lewe a sprzedwca o tym nie wiedzial i ja tez , wiec mam np: komplet przwych lub lewych :mrgreen: opon , czy tak ma byc ( chodz na logike troche to dziwne aby z jednej strony bieznik byl odwrotnie niz z drugiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jest opon które byłyby asymetryczne i kierunkowe jednocześnie, no i na pewno Nokiany do takich nie należą.

Wszystko dobrze masz, chociaż po jednej stronie opony jadą do tyłu, to zapewne są tak skonstruowane że różnice są nieodczuwalne albo ich wcale nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby to moze lepiej zobrazowac o co mi chodzi:

 

opony.jpg

 

Jak widac z jednej strony bieznik bedzie w odwrotna strone.I ytanie teraz czy tak ma byc , czy moze te opony wystepuja w prawej i lewej ?

 

Bardzo mało jest opon które byłyby asymetryczne i kierunkowe jednocześnie, no i na pewno Nokiany do takich nie należą.

 

czyli tak ma byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak samo

 

tak ma być, takie samo pytanie zadałem jak kupiłem Firestone SZ90 i na forum wszyscy krzyknęli żeby się tym nie przejmować.

 

 

moze to glupie ale jak zmienialem kola na letnie to wogle nie zwrocilem na to uwagi opisalem opony i do wora , a dzis normalnie zbaranialem ..........ślczalem z godzine w grazu nad tymi oponami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stał godzinę i patrzył jak szpak w ...., :) , bo w takim ustawieniu lamele i rowki po dwóch stronach nie są symetryczne, jedne patrzą do przodu, drugie do tyłu...czyli czysto teoretycznie powinny też inaczej odpowadzać wodę...bo to tak jakbyśmy załozyli z jednej strony odwrotnie opony kierunkowe...ale tak niestety teraz jest: albo kierunkowe, albo asymetryczne, ale jak producent tak wymyślił, widocznie jego zdaniem nie ma różnicy...

podobny dylamat miałem jak wyczytałem o zakładaniu opon kierunkowych w autach 4x4 z przodu odwrotnie do strzałek...spróbowałem i moim subiektywnym zdaniem działa, hamowanie jest skuteczniejsze :shock: :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stał godzinę i patrzył jak szpak w ...., , bo w takim ustawieniu lamele i rowki po dwóch stronach nie są symetryczne, jedne patrzą do przodu, drugie do tyłu...czyli czysto teoretycznie powinny też inaczej odpowadzać wodę...bo to tak jakbyśmy załozyli z jednej strony odwrotnie opony kierunkowe...

dokladnie tak sobie myslalem , jednoczesnie zatanawiajac sie jak ja po roku wytlumacze sprzedawczy ze sprzedal mi czetery "lewe" opony a nie dwie lewe dwie prawe :roll: .Dzieki chlopaki za wyjasnienia.Moge spac spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opnki fajne , zwlaszcza w relacji cena/a to co oferuja - tu raczej nie maja konkurencji 8)

 

najlepszą relację cena/a to co oferują ustrzeliłem w zeszłym roku. Przesiadłem się z opon NokianWR (które są rewelacyjne szczególnie na głębszy śnieg) na opony 3x tańsze!!! No wg moich własnych testów i doświadczeń wyszło porównywalnie.

To takie moje prywatne zdanie, zapłaciłem za komplet niewiele więcej jak za 1szt Nokianów i właściwie nie widziałem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszą relację cena/a to co oferują ustrzeliłem w zeszłym roku. Przesiadłem się z opon NokianWR (które są rewelacyjne szczególnie na głębszy śnieg) na opony 3x tańsze!!! No wg moich własnych testów i doświadczeń wyszło porównywalnie.

To takie moje prywatne zdanie, zapłaciłem za komplet niewiele więcej jak za 1szt Nokianów i właściwie nie widziałem różnicy.

 

a co kupiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że autorowi wątku jest na tyle znany angielski, żeby rozszyfrować co to jest outside :twisted: , chodziło o to, że jeżeli skośne lamele odprowadzające wodę są skierowane po jednej stronie auta do przodu, to po drugiej w przeciwną stronę, i odwrotnie, czyli nie ma możliwości, żeby opony z jednej strony odprowadzały tak samo wodę jak opony po drugiej stronie, jeżeli odprowadzają ją po każdej stronie w innym kierunku, raz pod wiatr, a raz z wiatrem... :lol: złapał? :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...