Skocz do zawartości

Niepokojący odgłos przy hamowaniu silnikiem


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

F. 2.5XT 06/07, 118 kkm. Przy odpuszczeniu gazu (najlepiej słychać na wyższych biegach) pojawia się hałas - coś jak rezonans układu wydechowego. Rozpędzamy się np. na 3 biegu, wchodzimy powyżej 4000 obr./min. i, puszczając całkiem gaz słyszymy „bbggrrrrrruuuu”. Zjawisko znika poniżej +/- 2500 obr./min. Byłem pewny, że to tłumik pada, ale diagnoza serwisu jest jednoznaczna: układ wydechowy jest OK., przyczyna nie do ustalenia na tym etapie. Podejrzenia : łożysko w skrzyni, dyferencjał ? Mam jeździć i czekać aż się całkiem sp..li. Nie mam pretensji do serwisu bo sprawa jest dość tajemnicza, ale może jak raz ktoś z kolegów miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jakieś fatum ostatnio, bo wczoraj stwierdziłem spadek mocy (15% ?). Niby idzie, ale jakiś taki przymulony :( Paliwo nie, bo zatankowałem na nowo i to samo jest. Niedawno miałem przegląd 105 kkm, dotychczas wszystko było OK., tylko amory tył 2 razy wymienione, ale to wiadoma wada tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm spadek mocy.. albo czujnik doładowania (zdarzało sie w tych modelach) , Moze przepływomierz.

No bo oleju ci niebierze tak?

Niekopci ci styłu, nieczuc spalonym olejem?

w/w opisy dotyczyły by uszkodzniu juz Turbospręzarki

 

Podobny efekt wydaje tez WISKOZA w skrzyni biegów, ale to trzeba by było dobrze zdiagnozowac.

 

A sprawdzałęs podpore wału napędowego?

 

-- 2 paź 2010, o 11:25 --

 

hmm spadek mocy.. albo czujnik doładowania (zdarzało sie w tych modelach) , Moze przepływomierz.

No bo oleju ci niebierze tak?

Niekopci ci styłu, nieczuc spalonym olejem?

w/w opisy dotyczyły by uszkodzniu juz Turbospręzarki

 

Podobny efekt wydaje tez WISKOZA w skrzyni biegów, ale to trzeba by było dobrze zdiagnozowac.

 

A sprawdzałęs podpore wału napędowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sprawdź jeszcze osłonę kolektora wydechowego znajdującą się z przodu silnika - widać ją jak spojrzysz przy otwartej masce pomiędzy silnik a chłodnicę - na dole. U mnie to ona hałasowała, co prawda w niższym rejestrze obrotów i to zarówno przy przyspieszaniu, jak i w momencie puszczania gazu. Dźwięk był głośny i bardzo wkurzający.

 

Niektórzy mechanicy tego nie słyszeli (albo nie chcieli), inni mówili, że to na pewno nie wydech, tylko coś innego - ale nie wiadomo co.

 

Edit

 

Sprawdzenie na szybko - weź kij od szczotki i spróbuj od góry postukać w tą osłonę - jeśli jest luźna, to powinna hałasować. Dokładne oględziny możliwe są po zdjęciu osłony pod silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był efekt podobny, akurat Jako był u Elka to tam się spotkaliśmy i podłączyliśmy Forysia pod kompa i .... jak to Jako, dał po garach (nigdy nie jeździłem swoim autem na czerwonym polu na obrotomierzu). I.....nic nie wyszło, czujniki w aucie nic nie pokazywały. Padło na osłony od wydechu - te schowane pod osłoną silnika.

Przy okazji wymiany rozrządu zostały pospawane i jest cisza....

a też myślałem, że to może skrzynia....

Oby tak u Ciebie się skończyło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tłukła świeca, która wypadła mechanikom podczas serwisu po 105k km i leżała sobie na dolnej osłonie silnika. Znalazłem ją przez przypadek jak wyciągałem stamtąd nakrętkę od mocowania akumulatora (która z kolei mi wypadła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...