Skocz do zawartości

szybka przekładnia kierownicza do GT'99


maniujr

Rekomendowane odpowiedzi

kocham moje GT, ale ma poważne 2 minusy - trochę dziwny IMHO układ kierowniczy wymagający bardzo dużej pracy rękoma i co za tym chyba też idzie duża średnica zawracania. widziałem do kupienia "szybką przekładnię", ale cena powala. idzie to jakoś poprawić mniejszym kosztem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr, wsadz z sti, jest 2,5 lock to lock , bardzo fajnie sie jezdzi.

a duża rzeźba z montażem ? z dowolnego STi podejdzie ?

 

No wlasnie ta rzezbe z robieniem jednej przekladni z dwoch trzeba zrobic.

 

:shock:

 

zadnych "z dwoch jedna"

 

z sti 2001-2004 pasuje bolt on, zadnych przerobek, tylko musisz miec dwa krzyzaki laczace z kolumna kierownicza. 1 z gt a drugi z sti. dolna czesc krzyzaka musi byc z sti a gorna z gt (chodzi o wielokliny) i to wszystko. Poelcam ten mod, super sprawa w GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sti 2001-2004 pasuje bolt on, zadnych przerobek, tylko musisz miec dwa krzyzaki laczace z kolumna kierownicza. 1 z gt a drugi z sti. dolna czesc krzyzaka musi byc z sti a gorna z gt (chodzi o wielokliny) i to wszystko. Poelcam ten mod, super sprawa w GT.

 

 

O to mniej wiecej chodzilo - no to tak czy siak potrzebujesz miec obie przekladnie - chyba, ze mozna gdzies owe czesci kupic osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mniej wiecej chodzilo - no to tak czy siak potrzebujesz miec obie przekladnie - chyba, ze mozna gdzies owe czesci kupic osobno.

ale mając swoją GT'kową w aucie, dokupuję tylko z STi i robię mix'a tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mniej wiecej chodzilo - no to tak czy siak potrzebujesz miec obie przekladnie - chyba, ze mozna gdzies owe czesci kupic osobno.

ale mając swoją GT'kową w aucie, dokupuję tylko z STi i robię mix'a tak ?

 

nie, musisz miec tez krzyzak z sti, to osobna czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile obrotów kierownicy normalnie ma GT ? od max lewo do max prawo ? bo u mnie sprawdziłem dzisiaj i mam 2,5 :idea: czyżby poprzedni właściciel to zrobił i zapomniał mnie poinformować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile obrotów kierownicy normalnie ma GT ? od max lewo do max prawo ? bo u mnie sprawdziłem dzisiaj i mam 2,5 :idea: czyżby poprzedni właściciel to zrobił i zapomniał mnie poinformować :?:

 

to napewno nie masz seryjnej z GT... zle sie jezdzi?

 

2,5 to fajny kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,2 lock to lock, mniej więcej.

 

masakra jakaś :evil:

 

Nic nie mów. U Ciebie mocno pomaga kierownica 350mm, fajnie się jeździło po lodzie. Z tą przekładnią na śniegu, gdzie się wszystko wolniej dzieje to jeszcze jakoś da się jechać, ale weź tu szybko odwiń kontrę na asfalcie...

 

a czemu ja mam 1,5, no ciut więcej? :roll: :shock:

 

Chciałbym mieć przekładnie opór - opór 1,5 obrotu. :mrgreen: To jest właśnie te ~3,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
[z sti 2001-2004 pasuje bolt on, zadnych przerobek, tylko musisz miec dwa krzyzaki laczace z kolumna kierownicza. 1 z gt a drugi z sti. dolna czesc krzyzaka musi byc z sti a gorna z gt (chodzi o wielokliny) i to wszystko. Poelcam ten mod, super sprawa w GT.

 

Przekładnie STI 06-07 wymagają dodatkowo belki, aby można było to zamontować p&p do GC8. Przekładnię już mam (z STI '07), ale brakuje mi belki. Czy musi to być koniecznie belka z STI 06-07 czy wystarczy np. z WRX, z jakich lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sti 2001-2004 pasuje bolt on, zadnych przerobek, tylko musisz miec dwa krzyzaki laczace z kolumna kierownicza. 1 z gt a drugi z sti. dolna czesc krzyzaka musi byc z sti a gorna z gt (chodzi o wielokliny) i to wszystko. Poelcam ten mod, super sprawa w GT.

 

Ja tam mam w moim 96 brighton i jest to super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...