Skocz do zawartości

Gdzie rozrząd?


nor-b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

gdzie w Warszawie lub okolicach mogę kupić rozrząd do SI WRX? Wymienić wiem gdzie, chodzi tylko o kupno gratów.

 

A przy okazji czy zna ktoś warsztat ponoć Subaru na ul. Bajecznej w Warszawie i może wyrazić jakieś opinie na jego temat?

 

Pozdrawiam

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A przy okazji czy zna ktoś warsztat ponoć Subaru na ul. Bajecznej w Warszawie i może wyrazić jakieś opinie na jego temat?

 

Stanowczo odradzam Bajeczną :!:

 

Argumenty:

 

- najpierw o mały włos się nie zabiłem po wymianie u nich maglownicy w Escorcie RS,

- po wymianie oleju w skrzyni WRX-a (którym teraz pomykasz) na jakiś z serii Valvoline myślałem, że straciłem synchronizatory :evil: - dopiero wizyta u Pana Kopra i wymiana oleju na Shell spowodowała powrót pracy skrzyni do normy :wink:

 

Dla mnie wystarczyło przygód u tych mechaników żebym się do nich zniechęcił ale wybór i tak należy do do ludu - taki urok demokracji :wink:

 

Ostatnio wymieniłałem rozrząd i przegląd w moim Legacy u Piotra Zająca i wszystko jest ok, poza tym nie było drogo :wink:

 

Pozdrawiam,

 

RS :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moda na wykopaliska :wink: Ostatnio robiłem rozrząd na Bajecznej i jestem bardzo zadowolony (części japońskie, cena przystępna, wszystko ładnie wyczyszczone i pouszczelniane). Olej sam wybieram i wlewają to o co poproszę.

 

W każdym warsztacie zdarzają się wpadki. Moje poprzednie auto robiłem w różnych warsztatach o dobrej opinii, a i tak ciągle coś się "nie udawało" (a to za mocno naciągnięty rozrząd, a to za lekko, a to uszkodzona uszczelka od pompy wodnej, a to przelany olej, a to zatkany dolot ciepłego powietrza - takie tam.... :evil:) Jak tylko mogę to staram się być obecny przy serwisie (tylko tak, żeby nie patrzeć na ręce, ale jak najwięcej się dowiedzieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubble,

 

Sorki że się czepiam ale w moim przypadku ''wypadki, które zdarzają się w warsztacie" (jak to nazwałeś) mogły skończyć się raczej tragicznie dla mnie, mojej rodziny lub innych uczestników ruchu :!: (mowa o złym montażu magla) natomiast druba opisywana przeze mnie sytuacja świadczy o braku podstawowej wiedzy na temat marki - przecież nie od wczoraj widomo, że skrzynia w Subaru to newralgiczny punkt naszej marki i co należy do niej lać aby zachować ją jak najdłużej w dobrej kondycji.

Może kolesie mają wiedzę na temat różnych autek od strony mechanicznej ale jeżeli Nor-b poszukuje kogoś kto zna od podszewki mechaniczne broblemy jakie może przysporzyć serwisowanie Subaru to trzeba mu polecać sprawdzonych fachowców/warsztaty i odradzać tych którzy eksperymentują serwisując auta, które wymagają specjalnego traktowania. Osobiście mam zaufanie do trzech warsztatów zajmujących się Subaru w Warszawie ale to juz ewentualnie na PW :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

RS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubble,

 

Sorki że się czepiam ale w moim przypadku ''wypadki, które zdarzają się w warsztacie" (jak to nazwałeś) mogły skończyć się raczej tragicznie dla mnie, mojej rodziny lub innych uczestników ruchu :!: (mowa o złym montażu magla) natomiast druba opisywana przeze mnie sytuacja świadczy o braku podstawowej wiedzy na temat marki - przecież nie od wczoraj widomo, że skrzynia w Subaru to newralgiczny punkt naszej marki i co należy do niej lać aby zachować ją jak najdłużej w dobrej kondycji.

Może kolesie mają wiedzę na temat różnych autek od strony mechanicznej ale jeżeli Nor-b poszukuje kogoś kto zna od podszewki mechaniczne broblemy jakie może przysporzyć serwisowanie Subaru to trzeba mu polecać sprawdzonych fachowców/warsztaty i odradzać tych którzy eksperymentują serwisując auta, które wymagają specjalnego traktowania. Osobiście mam zaufanie do trzech warsztatów zajmujących się Subaru w Warszawie ale to juz ewentualnie na PW :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

RS :smile:

 

Oczywiście na Twoim miejscu też bym się wkurzył i więcej tam nie pojechał, ale z mojego punktu widzenia Bajeczna jest ok. Myślę, że każdy warsztat ma zadowolonych i zawiedzionych/wkurzonych klientów. Ja na razie nie szukam innego warsztatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie np. evokiller jest zbudowany i serwisowany na bajecznej - zapytajcie matiego czy cos sie u niego w aucie dzieje - a jego auto na prawde jezdzi i sie prowadzi :roll:

 

romans skad wiesz ze powodem byl zle zamontowany magiel :?: a nie zuzycie tego magla, drazka kierowniczego itd :?: inny warsztat Ci powiedzial :?:

znajac sytuacje miedzy warsztatami powiem Ci tak, ze jeden na drugiego jedzie jak po lysej kobyle - nie tylko w przypadku subaru - ale w innych markach jest to samo :roll:

 

oleje valvoline sa zalecane przez Subaru wiec Zbyszek je leje tak jak w serwisach - moze twoja skrzynia juz byla naduzyta - nie ukrywajmy ze shell ma lepszy olej ale valvoline tez nie jest olejem zlym

nic nie szkodzi na przeszkodzie, zebys podjchal ze swoim olejem jezeli dany olej Ci nie odpowiada i nie ma problemu

 

w kazdym warsztacie zdarzaja sie wpadki mniejsze lub wieksze - pare rzeczy na bajecznej robilem i jestem bardzo zadowolony - generalnie odwiedzam 2 warsztaty (zalezy od czasu jakim dysponuje) - jezeli mam dzien wolny to jade na Bajeczna - mam najblizej - jezeli moge dana rzecz zrobic tylko po poludniu albo w sobote to jade do Janka Korneckiego i z obydwoch serwisow jestem zadowolony

 

i takie pirdzielenie ze bajeczna to drut nie ma sensu - bo Zbyszk daje Ci zawsze opcje i tlumaczy z czym sie dana rzecz wiaze - generalnie uzywa gratow oryginalnych chyba ze chcesz na zamiennikach robi ale wtedy Ci mowi, ze zamienniki czesto sa gorszej jakosci

 

to tyle w tych wykopaliskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadki zdarzają się w różnych serwisach. W niektórych przypadkach na wyraźne życzenie klienta.

 

Ja rok temu postanowiłem poznać bajeczną ze względu na dobre opinie słyszane od użytkowników subaru z którymi mam kontakt.

 

Przyjeżdża do mnie wiele osób zainteresowanych montażem instalacji gazowej w subaru lub takich, które szukają pomocy w różnych problemach z LPG związanych. Wielu z nich pytało się czy znam jakiś serwis w którym można by coś naprawić lub zrobić przegląd.

 

Ponieważ kręcę się codziennie w tamtych okolicach zacząłem przyjeżdżać na krótkie wizyty żeby zobaczyć jak pracują i co robią.

 

W serwisie tym spokojnie radzą sobie z subarynkami. Mają dostęp do dobrych części. Rozbierają i składają te samochody codziennie, wiedzą w jaki sposób i do czego się zabrać. Ceny też są jak na subaru przystępne.

 

Wszyscy, którym poleciłem ten warsztat byli zadowoleni.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak bylem raz na Bajecznej, poniewaz tam byla serwisowana moja impreza przez bylego wlasciciela, pojechalem wlasnie w sprawie rozrzadu i duzego przegladu po 100000 km. oferta cenowa byla drozsza od tej w ASO o 1000 pln, szok i wtedy sobie ich odpuscilem na dobre. Co do jakosci uslug to dodam tylko od siebie ze jak zamontowali ( poprzedniemu wlascicielowi) czujnik cisnienia oleju, to: czujnik smietnik, gwint zwalony, i syf w komorze silnika od oleju ktory wylatywal bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki za wskazówki ogólne. Biorę je oczywiście pod uwagę, ale mniemam, że warszawskich serwisów możesz nie znać z doświadczenia. Problem polega na tym, że w Warszawie ASO żyją z serwisu nowych samochodów na gwarancji, często firmowych. To niestety sprawia, że spada motywacja do przyłożenia się do usługi bo klienci i tak przyjadą. Ja sam robiłem w ASO przegląd auta przed zakupem no i powiem, że był zrobiony po łebkach. Więc nie chcąc testować wszystkiego na własnej skórze proszę o radę kogoś kto miał doświadczenie z [Edit by Mod] lub z Adamskim chyba że powinienem wybrać jakiś trzeci. Gdzie serwisować OBK jeżeli zaczynam od dużego przeglądu i wymiany rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...