Skocz do zawartości

Jeżdzenie na róznym rozmiarze opon


Krzysiek-wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy to niedobrze jak z przodu będę miał 215/45R17 a z tyłu 225/45R17?
Na średnicy jest różnica 9 mm ( 1,4 % )

 

A skąd ta różnica? Opony są różnej szerokości, średnice dokładnie takie same.

 

225 lub 215 - szerokość bieżnika wyrażona w milimetrach.

45 – wartość wyrażona w procentach, oznacza stosunek wysokości boku opony do szerokości bieżnika.

Czyli wraz ze zmianą szerokości opony, zmieni się jej wysokość, a w konsekwencji średnica :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kupiłem ;) Teraz dokupiłem felgi, które właśnie mają takie opony jak napisałem i zastanawiam się czy mogę je wrzucić na samochód i zobaczyć czy nie są w kształcie jajka czy nie... Ale problem już rozwiązany, dokupiłem 4 takie same opony, tak samo zużyte ;) Będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yorey, a co ma piernik do wiatraka? Przecież sprzęgło hydrokinetyczne w automacie to prawie to samo co sprzęgło normalne w manualu...Czyli przenosi moc z silnika na skrzynie (w dużym uproszczeniu). Idąc dalej - nie ma to nic wspólnego z wiskozą, a co z tym idzie z kołami, a tym bardziej oponami :mrgreen:

 

Reasumując, sprzęgłu hydrokinetycznemu to nie zaszkodzi, ale wiskozie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, opony nawet tego samego rozmiaru różnych producentów mogą się różnic średnicą. Sprzęgło hydrokinetyczne tego nie odczuje, bo nie jest za to odpowiedzialne. Odczuc to MOŻE wiskoza w skrzyni - przy różnej średnicy pewnie po czasie po prostu padnie...

 

Dlatego lepiej miec te same opony, ale np mój kolega jeździ na róznych producentów ten sam rozmiar już ponad rok i wszystko mu działa... loteria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde ma swoje zalety i wady. at wydaje sie byc trwalsze, ale ma jak dla mnie gorszy inicjalny podzial momentu. za to fajne jest to, ze w AT blokujac skrzynie w pozycji R lub 1 (np tiptronic w OBK nie wiem jak w imprezach) to mamy wymuszone 50:50 - fajne w terenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...