Skocz do zawartości

ISR a garaże podziemne


subleo

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio auto zaczęło parkować w garażu podziemnym pojawił się problem z nadmiernym poborem energii z akumulatora.

 

Na otwartej przestrzeni wyłączone auto (kluczyk na pozycji OFF) pobiera około 30 mA. Natomiast w garażu podziemnym natężenie prądu pobieranego z akumulatora wzrasta do 400 mA.

 

Akumulator 2 letni zaczyna objawiać swoje słabości (nawiasem mówiąc czy akumulator jest elementem eksploatacyjnym w aucie, lub inaczej pytając czy podlega gwarancji?).

 

Podejrzewam o całe zamieszanie ISR, a dokładniej zamontowany w nim moduł GSM. W sytuacji gdy auto jest zaparkowane w garażu podziemnym moduł GSM próbuje rejestrować się w najbliższym BTS, a ponieważ w garażu nie ma zasięgu lub jest bardzo słaby, w tym celu pracuje z maksymalną mocą. Dla telefonów komórkowych maksymalna dopuszczalna emitowana moc wynosi 2W. Nie wiem z jaką maksymalną mocą może pracować moduł GSM w systemie ISR.

 

Biorąc pod uwagę powyższe 2W, przy zasilaniu 12V (faktycznie jest trochę wyższe) pobierany prąd wynosi około 170 mA. Dodając 30 mA, które pobierają inne stale podtrzymywane urządzenia otrzymujemy ~200 mA.

 

200mA * 24h * 7 dni ~= 33 Ah. W tej sytuacji szanse na odpalenie auta są nikłe :(

 

Będę wdzięczny za wszelki wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj bezpiecznika od tego system i off... :mrgreen: bo wypchnąć z garażu podziemnego to już sztuka.. :wink:

Pytanie czy ISR nie ma własnego (niewielkiego) podtrzymania zasilania? Przecież przy wymianie akumulatora centrum jest powiadamiane i oddzwania wyjaśniając sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ISR nie ma własnego (niewielkiego) podtrzymania zasilania? Przecież przy wymianie akumulatora centrum jest powiadamiane i oddzwania wyjaśniając sytuację.

a w garażu podziemnym udają że mają zasięg :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ISR nie ma własnego (niewielkiego) podtrzymania zasilania? Przecież przy wymianie akumulatora centrum jest powiadamiane i oddzwania wyjaśniając sytuację.

a w garażu podziemnym udają że mają zasięg :idea: :?:

Trudno powiedzieć czy zasięg jest, ale bardzo słaby (konieczna duża moc pracy nadajnika) czy też go nie ma. Wszystko zależy od anteny, jej umiejscowienia, maksymalnej mocy z którą nadajnik może pracować.

 

Jeżeli zasięgu nie ma, nadal pozostaje rozładowanie baterii podtrzymującej (jeżeli takowa jest).

 

Wyciąganie bezpiecznika, niestety jest sposobem "druciarskim" :) Jestem przeciwnikiem podejmowania takich działań, bez znajomości funkcjonowania (przede wszystkim elektrycznego) całego systemu.

 

Ale dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę powyższe 2W, przy zasilaniu 12V (faktycznie jest trochę wyższe) pobierany prąd wynosi około 170 mA.

Aby wypromieniować 2W w paśmie GSM/DCS czy co tam jeszcze chcesz, musisz z akumulatora pobrać więcej niż 2W. Nie byłbym zdziwiony, gdyby to było ok 4W.

A odnośnie problemu-niestety nic mi tu nie przychodzi na myśl. Bo pewnie nawet zmiana miejsca parkowania nie wchodzi w grę?

Bo może znalazłoby się miejsce, gdzie sygnał jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ponieważ ostatnio auto zaczęło parkować w garażu podziemnym pojawił się problem z nadmiernym poborem energii z akumulatora.

 

Na otwartej przestrzeni wyłączone auto (kluczyk na pozycji OFF) pobiera około 30 mA. Natomiast w garażu podziemnym natężenie prądu pobieranego z akumulatora wzrasta do 400 mA.

 

Akumulator 2 letni zaczyna objawiać swoje słabości (nawiasem mówiąc czy akumulator jest elementem eksploatacyjnym w aucie, lub inaczej pytając czy podlega gwarancji?).

 

Podejrzewam o całe zamieszanie ISR, a dokładniej zamontowany w nim moduł GSM. W sytuacji gdy auto jest zaparkowane w garażu podziemnym moduł GSM próbuje rejestrować się w najbliższym BTS, a ponieważ w garażu nie ma zasięgu lub jest bardzo słaby, w tym celu pracuje z maksymalną mocą. Dla telefonów komórkowych maksymalna dopuszczalna emitowana moc wynosi 2W. Nie wiem z jaką maksymalną mocą może pracować moduł GSM w systemie ISR.

 

Biorąc pod uwagę powyższe 2W, przy zasilaniu 12V (faktycznie jest trochę wyższe) pobierany prąd wynosi około 170 mA. Dodając 30 mA, które pobierają inne stale podtrzymywane urządzenia otrzymujemy ~200 mA.

 

200mA * 24h * 7 dni ~= 33 Ah. W tej sytuacji szanse na odpalenie auta są nikłe :(

 

Będę wdzięczny za wszelki wskazówki.

Mialem podobny problem,w garazu jest syganal GSM ale slaby.Okazalo sie ze ISR byl trefny i po wymianie problem zostal wyeliminowany.

Ciekawe bylo tez tlumaczenie serwisanta z Keratronik na temat zasady dzialanie tego ustrojstwa,bo winika z niego ze on nie laczy sie w sposob ciagly,tylko podaje ostatnia zapamietana pozycje pojazdu po wylaczeniu silnika i powinien przejsc w stan ''uspienia''

Szczegoly tu :http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/62955-z-histori-isr-vakumulator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forek parkuje w garażu podziemnym i zero problemów z uruchomieniem silnika czy baterią. Sygnał GSM jest słaby, trudno nawiazac połączenie, wiec maiłem  obawy przed zakupem, rozważałem rezygnacje z ISR - jednak problemów nie mam żadnych (auto mam ponad 9 miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...