Skocz do zawartości

Outback 3.6L 2010


Sebastian.R

Rekomendowane odpowiedzi

To juz zalezy czego od auta oczekujesz.Jak szukasz czego do przemieszczania sie z A-B to pewnie nie , ale jezeli chcesz miec przyjemnosc z jazdy to uwazam ze ta jest bezcenna.

 

Zgadzam się, ale nie wydaje mi sie żeby Subaru były na tyle paskudne by nie dawały przyjemności z jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy czego od auta oczekujesz.Jak szukasz czego do przemieszczania sie z A-B to pewnie nie , ale jezeli chcesz miec przyjemnosc z jazdy to uwazam ze ta jest bezcenna.

 

Zgadzam się, ale nie wydaje mi sie żeby Subaru były na tyle paskudne by nie dawały przyjemności z jazdy...

 

Niektórzy twierdza ze z samochodami jest gorzej jak z kobietami, bo jak paskudna kobieta to mozna oczy zamknac i jechać... , natomiast z jazdą paskudnym samochodem takie zeczy raczej nie przejdą :P:twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore po pijaku ladnieja , niestety po kilichu nie mozesz prowadzic :wink:

 

A mnie tam się nowy Outback spodobał (serio) i go zamówiłem :P

 

Audi A4 lub A4 allroad jest zgrabniejszy ale też i stylistycznie nudny gdyż od wielu lat niewiele się w nim zmienia.

 

Jeżeli chodzi o prowadzenie tych aut to wg mnie kwestia gustu i proszę nie myśleć że potencjalni kierownicy Outbacka nigdy nie jeździli Audi i nie wiedzą w czym rzecz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam się nowy Outback spodobał (serio) i go zamówiłem :P

 

Audi A4 lub A4 allroad jest zgrabniejszy ale też i stylistycznie nudny gdyż od wielu lat niewiele się w nim zmienia.

 

Zgoda Luk77, ale nudne stylistycznie samochody maja jedna, ale to bardzo fajna zalete, bardzo wolno sie stylistycznie starzeja, a co za tym idzie, nawet po kilku latach takie samochody wygladaja atrakcyjnie i wciąż sie podobają = sa bardziej chodliwe na rynku wtórnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgoda Luk77, ale nudne stylistycznie samochody maja jedna, ale to bardzo fajna zalete, bardzo wolno sie stylistycznie starzeja, a co za tym idzie, nawet po kilku latach takie samochody wygladaja atrakcyjnie i wciąż sie podobają = sa bardziej chodliwe na rynku wtórnym :wink:

 

 

Czy nowy OBK się szybko stylistycznie zestarzeje :?: Pożyjemy , zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prowadzenie tych aut to wg mnie kwestia gustu i proszę nie myśleć że potencjalni kierownicy Outbacka nigdy nie jeździli Audi i nie wiedzą w czym rzecz

 

pwenie ze jezdzli , tylko wielu przypadkach opinia wydawana jest na podstawie jakis tam modeli sprzed paru lat.Natomiast w przypdaku Audi jest ogromnaroznica ( mowa o A4/A5 ) w modelach obecnych a tych pre 2008 rok.

 

Co do stylistyki to wiadomo ze do dyskusyjna sprawa , aczkolwiek A4 jest samochodem o poprawnych proporcjach i stonowanych liniach , moze dla niektorych nudnych ale mimo wszystko dynamicznych.Jest to pewna zaleta o ktorej OWOC napisal.Natomias Legacy to jakas nieudana kopia Mazdy 6 i Hondy Accord i nie wiem jak mozna bylo to tak zmascic , bo zarowno 6 jak i Accord to piekne auta.Smutne ale Hyundai i Kia robi w tej chwili bardziej idane stylistycznie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do stylistyki to wiadomo ze do dyskusyjna sprawa , aczkolwiek A4 jest samochodem o poprawnych proporcjach i stonowanych liniach , moze dla niektorych nudnych ale mimo wszystko dynamicznych.

 

Też tak myślę.

 

Jest to pewna zaleta o ktorej OWOC napisal.Natomias Legacy to jakas nieudana kopia Mazdy 6 i Hondy Accord i nie wiem jak mozna bylo to tak zmascic , bo zarowno 6 jak i Accord to piekne auta.

 

Nie wiem czy akurat panowie z Subaru chcieli kopiować Mazdę 6 czy Accorda ale jeśli już to wg mnie bliżej Legacy do Avensis-a :)

OBK przepiękny to na pewno nie jest co zresztą jest normalne w Subaru :wink: Stylistyka jest surowa co akurat mi bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście w tzw. "premium" marce Audi, najbardziej śmieszą dopłaty za elementy, które w klasie średniej, bynajmniej nie premium, są standardem, np. tempomat czy też podłokietnik z przodu. Przypomina to sytuację z lat siedemdziesiątych, gdy kupując Fiata 126p za zewnętrzne prawe lusterko tudzież zapalniczkę trzeba było dopłacić.

 

Dlatego premium w Audi zaczyna się dopiero od modeli z literką S na początku.

 

Xanadu ma rację, Audi A4 Allroad 2.0TDi (143 PS, 320 Nm) skonfigurowane do poziomu Outbacka 2.0D Comfort Navi MAC to poziom cenowy około 215 tyś, czyli drożej o około 60 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyłem jazdę próbną. Szkoda że tylko 30minutową (ale dealer nie daje więcej).

Czy to w Polsce takie cuda z półgodzinną jazdą testową ?

 

Chyba tylko w Polsce to jest możliwe bo w niemczech czy holandii nikt by nie kupił od takiego samochodu.Taką "usługę" wyświadczył mi podwarszawski dealer w Łomiankach. Czy możecie koledzy polecić dealera Subrau, który bez zobowiązania, czy prtekcji reprezentuje inną politykę obłsugi klienta ? Właściwie sprawa wygląda tak. Jestem bardzo zainteresowane, ale też mocno niezdecydowany. Zdaje sobie sprawę, że raz wydane pieniądze się nie wrócą a z tym co wezmę trzeba będzie zyć i jeździć co najmniej 5 lat. Stąd też moja prośba do was abyście pisali o swoich doświadczeniach i doznaniach jazdy z H6.

 

Muszę przyznać, że marki Audi, BMW nie urzekają mnie głównie przez swoją nadpopularność regionalną (u mnie na ulicy gdzie mieszkam to co 2 samochód do Audi). Nie chcę nikogo z kolegów urażać bo nie mam nic przeciw marce ale drażni mnie Audi-mania w naszym kraju. Nawet jak przyjeżdża nowa brygada budowlana to musi być Audi.

 

Używam 2-ch samochodów. Jeden do jazdy miejsckiej który bardzo uwielbiam i jest niezastąpiony, ale nie nadaje się on do wypraw w trasę. Tu właśnie potrzebuję samochód do tańca i do różańca. Dotychczasowy Outback był OK, ale chciałboby się w życiu pojeździć czymś więcej niż zawsze 2.0D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę również A4 allroad . Wybrałem OBK H6 gdyż chce mieć tym razem mocny motor bez wiatraka , nie mam również zaufania do skrzyni DSG i wolę prostszego 5 biegowego automata niż mega skomplikowaną konstrukcję VAG.

 

Denerwuje mnie również w nowych Audi wszechobecna elektronika , dla jednych to zaleta a dla mnie wielka wada i tyle.

 

OBK jest wg mnie tym "prawdziwym" i skutecznym jeszcze autem który nie chce nic udawać a także powinien dobrze się sprawdzić w każdej sytuacji.

 

W salonie audi wycenili mi A4 allroad z 2.0 tfsi na ok. 250 tys.zł. Tyle to można zapłacić ale za A6 allroad a nie za ciasnego i przeciętnego A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK jest wg mnie tym "prawdziwym" i skutecznym jeszcze autem który nie chce nic udawać a także powinien dobrze się sprawdzić w każdej sytuacji.

to częściowo prawda, jak również to, że jakością użytych materiałów Audi bije Subaru o dwie głowy :cry:

czy kupisz najtańszą wersję OBK, czy H6, to otrzymujesz dokładnie tej samej (marnej niestety) jakości plastiki, drzwi, które brzmią podczas zamykania jak te w Wartburgu (zero wygłuszenia) oraz głośniki z magnesami wielkości naparstka (pierwszy raz w życiu takie widziałem :mrgreen: )

ja świadomie wybrałem OBK boxer diesel i póki co jestem niego zadowolony, choć maksymalnie porysowane plastiki i brzęczące blachą drzwi mnie czasem wkurzają...

H6 bym nie kupił, bo za taką kasę jest wg mnie sporo lepszych samochodów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę również A4 allroad . Wybrałem OBK H6 gdyż chce mieć tym razem mocny motor bez wiatraka

 

No właśnie, mnie też to pociąga. Jeździłem DB-9 Astonem znajomego i tam właśnie mnie urzekła natura 6l 12 cylindrowego silnika (żadnych dopalaczy, wiatraków, czy turbin ze sprtzężeniem zwrotnym). Niestety na DB-9 mnie nie stać, a i nie do końca w sportowych wozach gustuje.

 

Denerwuje mnie również w nowych Audi wszechobecna elektronika , dla jednych to zaleta a dla mnie wielka wada i tyle.

 

A czy OBK jej nie ma ?

 

nie mam również zaufania do skrzyni DSG i wolę prostszego 5 biegowego automata niż mega skomplikowaną konstrukcję VAG.

 

Nie znam się na skrzyniach automatycznych ale zawsze mi handlowcy wciskali że DSG to "best of the best".

 

W OBK H6 skrzynia (wspominam tu jazdę próbną) nie budziła moich zastrzeżeń. W trybie #SI ruszając spod świateł silnik dochodził do 7tysięcy i co najważniejsze samochód nic nie boksował kołami przy ruszaniu.

 

-- 30 kwi 2011, o 14:23 --

 

H6 bym nie kupił, bo za taką kasę jest wg mnie sporo lepszych samochodów :wink:

 

A jaki mamy właściwie wybór w klasie 200kPLN zakłądając że chciałļym mieć:

 

a) napęd AWD

B) 6 cylindrów

c) w auitomacie

 

i super jakby był do tego jeszcze Diesel).

 

Potrzebuję samochód w trasę: mocny i wytrzymały, z kopem, bezpieczny. Tak jak pisałem do jazdy po mieście mam co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 bym nie kupił, bo za taką kasę jest wg mnie sporo lepszych samochodów :wink:

 

Może i są ale nie z napędem jak w Subaru i sprawnością w ciężkich warunkach w osobowym kombi.

 

Trzeba sobie jasno odpowiedzieć co się oczekuje od wozidła bo jeśli plastików premium i gadżetów do zabawy to OBK raczej nie spełni tych wymagań.

 

Dla mnie ważna jest skutecznośc auta bo zabawki w samochodzie mnie nie interesują a jeśli by interesowały to bym się wybrał do Citroen-a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie audi wycenili mi A4 allroad z 2.0 tfsi na ok. 250 tys.zł. Tyle to można zapłacić ale za A6 allroad a nie za ciasnego i przeciętnego A4

 

Jak sobie S tronica bierzesz to raczej sie nie dziwie.Mi przyzwoite A4 allroad z tym motorem wychodzi ponizej 200 tys.Ale oczywiscie jak sie chce to sobie mozna dokupic wyposazenia o rownowartosci golego auta.

 

Denerwuje mnie również w nowych Audi wszechobecna elektronika , dla jednych to zaleta a dla mnie wielka wada i tyle.

 

tu to szczerze to nie wiem do czego pijesz bo A4 ma tyle samo eletroniki kazdy obecnie dostepny nowy samochod z OBK wlacznie.No chyba ze drazni cie ladny kolorowy wyswietlacz miedzy zegarami , zamiast jakiegos kwadracika z literkami rodem z Atari , no to faktycznie.

 

Oczywiscie zgadzam sie jest drozsze ale nie az tyle , i da sie zbudowac fajne auto w rozsadnej cenie , moze to nie jest krazownik ale obecne A4 jest tak duze jak A6 generacji C4 ( a to male nie jest , wiec albo ktos nawet w nim nie siedzla , albo wyglasza opinie odnoszaca sie poprzedniej geneacji A4 i to faktycznie dze nie jest.)

 

-- 30 kwi 2011, o 13:41 --

 

A jaki mamy właściwie wybór w klasie 200kPLN zakłądając że chciałļym mieć:

a) napęd AWD 
 6 cylindrów 
c) w auitomacie 

i super jakby był do tego jeszcze Diesel). 

Potrzebuję samochód w trasę: mocny i wytrzymały, z kopem, bezpieczny. Tak jak pisałem do jazdy po mieście mam co innego.

 

Skoda superb 3.6 FSI DSG 4x4 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam się na skrzyniach automatycznych ale zawsze mi handlowcy wciskali że DSG to "best of the best".

 

 

Jeśli chodzi o sprawnośc tej skrzyni to jest super . Jest ona fajna dopóki wszystko w niej dobrze działa a jeśli już nie działa to serwisanci będą wgrywać w kółko nowy soft i czekać wiecznie na instrukcje z Audi Germany.

 

-- So kwi 30, 2011 4:18 pm --

 

 

Jak sobie S tronica bierzesz to raczej sie nie dziwie.Mi przyzwoite A4 allroad z tym motorem wychodzi ponizej 200 tys.Ale oczywiscie jak sie chce to sobie mozna dokupic wyposazenia o rownowartosci golego auta.

 

Poniżej 200 tys. to jest to " nic nie mające " A4 allroad.

Silnik 2.0 też mnie nie interesuje i wolałem 3.6 h6 w Subaru

 

 

moze to nie jest krazownik ale obecne A4 jest tak duze jak A6 generacji C4 ( a to male nie jest , wiec albo ktos nawet w nim nie siedzla , albo wyglasza opinie odnoszaca sie poprzedniej geneacji A4 i to faktycznie dze nie jest.)

 

Jeździłem demonstracyjnym A4 w grudniu zeszłego roku przez 2 dni i wnętrze jak dla mnie klaustrofobiczne więc polecili mi Q5 ale ja nie chcę SUV-a a w dodatku moim zdaniem średnio wychodzi Audi budowanie SUV-ów.

 

Audi to dla mnie po prostu przeciętny VW w trochę ładniejszym wydaniu(za wyjątkiem S) . Jeśli już o niemieckiej motoryzacji to wolał bym chyba BMW 3 xdrive do którego też się przymierzałem ale z racji małego prześwitu też musiał odpaśc.

 

Jeśli chodzi o elektronikę to nawet gdyby jej było tyle samo w A4 i OBK to ja się decyduję na tą z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mamy właściwie wybór w klasie 200kPLN zakłądając że chciałļym mieć:

 

a) napęd AWD

B) 6 cylindrów

c) w auitomacie

 

i super jakby był do tego jeszcze Diesel).

 

Potrzebuję samochód w trasę: mocny i wytrzymały, z kopem, bezpieczny. Tak jak pisałem do jazdy po mieście mam co innego.

Infiniti EX 30d z siedmiobiegowym automatem (choć na trasy akurat automat zupełnie niepotrzebny) i do tego masz jednego z najlepszych w tej chwili diesli v6 na rynku :wink: 238 KM i 550 Nm

a jakość? obejrzyj jeden i drugi samochód i sam sobie odpowiedz :mrgreen:

za podobne pieniądze kupisz też Volvo XC 70 D5 AWD albo nawet T6 z silnikiem 304 KM - to co prawda nie jest taki AWD, jak w Subaru, ale na trasy w 200% wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity EX fajne ale :

- wnętrze jest naprawdę strasznie ciasne

- mały prześwit i nie wiedzieć czemu Infinity milczy jaki on jest dokładnie

 

Ogólnie jest to ładne i świetnie wykonane autko dla kobitki .Taki Qashqai premium -serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to ładne i świetnie wykonane autko dla kobitki .

a moja żona jeździ Subaru i też w nim ładnie wygląda :lol::mrgreen: :wink:

 

-- 30 kwi 2011, o 19:18 --

 

- mały prześwit i nie wiedzieć czemu Infinity milczy jaki on jest dokładnie

a po co Ci prześwit na trasy :?:

ja sporo jeżdżę po lesie i nawet Subaru jakieś 3 tygodnie temu zgubiłem próg, ale na trasie... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...