Skocz do zawartości

Outback 3.6L 2010


Sebastian.R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;

 

Jestem nowy na forum .Posiadam aktualnie Mazde CX-7 którą chyba przejmie żona a ja mam na oku Audi A4 allroad 2.0 TFSI lub Subaru Outback 3.6R. Jak się domyślacie nie mogę się zdecydować a chciałbym zamówić na dniach ze względu na długi czas oczekiwania.

 

Moim zdaniem przewaga Subru nad Audi to :

 

- cena

-silnik V6 bez turba (nie trzeba się pierdzielić z turbiną itd.)

- przestronność wnętrza

- mniej się rzuca w oczy a w zasadzie w ogóle :)

 

Jeśli chodzi o Audi to :

- dużo lepsza jakość materiałów

-spalanie powinno być mniejsze

 

i w zasadzie to chyba tylko tyle

 

Bardzo nie ciekawi czy silnik 3.6 to na pewno niezawodna jednostka oraz jak to jest z ASO Subaru w Wawie lub ewentualnie Łodzi.

 

SEBASTIAN.R - jak się sprawuję Twoje auto ?

 

Wiem że to forum Subaru i pewnie większość osób jest fanami tej marki ale proszę o bardzo obiektywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz smialo 3,6 - tez takie chcialem ale bylo za drogie - teraz ma 2,0 diesle - jedyne co mnie pociesza to spalanie.

Co do 3,6 to moim zdaniem plusy poza tymi co wymieniles i ogolnie znanymi sa nastepujace:

- fajny wytrzymaly automat

- silnik nie do zajechania - najblizszy remont 200 -300 tys przebiegu

- duzy moment etc - fajne wrazenie za jazdy

 

nie zwracaj uwage na spalanie - ja zrobilem ten bląd. Ja cie stac to kupuj - moze byc jedynie wkurzajace czeste tankowanie

 

co do ceny - jak masz to kupuj - po roku radosc z jazdy skutecznie tuszuje brak salda na koncie

 

jak cie nie stac to

rozwaz 2,5 cvt - moim zdaniem super - dziwie sie czemu nie kupilem ale presja w salonach subaru jest olbrzymia na sprzedaz diesla - wchodzac staja tam same diesle.

2,5 cvt mniejsza radosc z jazdy ale CVT robi wrazenie i wclae nie jest wolno z cvt - tak mowia ci ktorzy nie jezdzili.

Warto zapytac tez tych ktorzy jezdzili 3,6 R i 2,5 cvt jakie sa wrazenia

 

Ilosc miejsca powala, pozostale rzeczy tez.

Najwieksze wtopy subaru jak dla mnie (prosze nie komentowac - sa to subiektywne odczucia ) jezdzacego daleko za miastem to:

- brak lusterka fotochromatycznego

- bark automatyki (tip) w elektryce szyb poza szyba kierowcy

- brak biksenonow - chociaz te co sa sa znosne

- za slaba regulacja wyswietlacza navi - troche za jasny

- brak czujnikow parkowania - zamiast tego jest kamera - ale to nie zastepuje czujnikow - zdaz sie obejrzec na kamerce jak cos przytulasz tylem, poza tym w praktyce kamera czesto jest zamglona albo jak teraz zasypana sniegiem

- brak zamykanie pokrywy bagzanika przyciskiem albo kluczykiem (elektryczna klapa)

- brak kraty bagazowej takiej jak w Volvo XC70 chowanej po sufitem

- brak usb wtyczki do muzy

- brak oswietlenia bagaznika po roleta

 

poza tym

- troche za plastikowe wnetrze - ale praktyczne

- nie wiem jak z wydolnoscia grzania - bo ma diesla ktory nie produkuje ciepla i dokupilem webasto

- klima OK

- szyberdach tez

- navi jak dla mnie super

- bluetooth - dziala super - jakosc dolby

 

 

Reszta jest BOSKA, wlasciwowsci jezdne - wciaz prawdziwa legenda

 

Polecam jasna skore mimo ze w PL niemodna- nie ma depresji jak w takim wnetrzu siedzisz i sie nie brudzi jak sueruja ci ktorzy jej nie maja bo skora w OTB jest tylko na srodku siedzenie- reszta to jakis skaj - wycierasz szmata i po krzyku (mam dzieci jakbys pytal)

 

Jezdzilem A4 - ale nie allroad - dla mnie najwieszy minus to ilosc miejsca - pozostalych nie komentuje to forum subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej juz o aucie chyba nie napisze :)

Generalnie z kazdym dniem lubie je coraz bardziej. Ten silnik jest boski...ta błoga cisza....(dla odmiany od przelotowego tlumika imprezy :P )

 

- za slaba regulacja wyswietlacza navi - troche za jasny

 

Masz regulacje w dwóch miejscach. Jedną pokrętłem a drugą - naciskasz przycisk display zdaje sie, na konsoli srodkowej. I mozesz dodatkowo zmieniszyc/zwiekszysc jasnosc i kontrast (w sposob płynny).

 

Wiem że to forum Subaru i pewnie większość osób jest fanami tej marki ale proszę o bardzo obiektywne opinie.

 

Moja opinia, jest na pierwszych stronach. I wcale tu żadną miloscia do marki sie nie kierowałem. Ma swoje wady - i sa wymienione w opisie. Zalety tez.

Nie rzuca sie w oczy wcale, do duuzy plus. Audi tez ma drozsze ubezpieczenie (i ogolnie wyzsza cena calego auta + jest mniejsze).

 

-spalanie powinno być mniejsze

 

Tu ciezko powiedziec.... Ostatnio przezyłem szok w drodze Łódź - Warszawa.... jechałem sobie luzacko 80-120 w trybie sport.... i.... 8.8L/100km (wg komputera). W miescie 14-15 (tez w trybie sport). Mozna mniej jak sie właczy tryb inteligent, ale nie o to chodzi. Teraz sie tocze 40km/h w sniegu komp pokazuje 17 litrow. Ale jak jest bezsnieznie, to trzeba niezle pałowac zeby osiagnac taka srednia. Powtórze po raz kolejny - ten silnik jest mega oszczedny. Ma tak mocny dól, ze wcale nie trzeba go krecic wysoko.

I nie, nie jezdze jak kapelusz. Poruszalem sie do tej pory wrx 230km, gt 250km. Wiec jezdze, przynajmniej normalnym tempem.

 

Napewno kupiłbym go drugi raz jeżeli chciałym auto tej wielkości. Przeswit +5cm to też fajna sprawa. A auto WCALE sie nie buja nadmiernie. Lecisz prostą przez zaspy sniezne kazdej wysokosci :)

 

-- 3 gru 2010, o 01:16 --

 

- nie wiem jak z wydolnoscia grzania - bo ma diesla ktory nie produkuje ciepla i dokupilem webasto

 

W 3.6L - raczej nalezy bac sie o chłodzenie :P Przy -10 stopniach, ciepłe z nawiewow zaczyna leciec po 1 kilometrze jazdy :P

 

- brak usb wtyczki do muzy

 

Nie wiem czy mamy takie same navi - ale sa 2 roziwązania. Mozesz kupic kabel do ipoda albo kabel usb (za zdaje sie 1xxxzł ), ale uwaga, można podłączyc tylko jeden na raz a trzeba rozebrac pol deski rozdzielczej. Wiec jak kupowac to tylko jeden. Jest w katalogu akcesoriów subaru.

 

Mozesz tez tak jak ja, odgrywac muzyke przez bluetooth. Z telefonu na przykład. Ja odgrywam z iphone'a, ale zapewne wiekszoscią modeli sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Audi to :- dużo lepsza jakość materiałów

 

Pewnie tak - tylko wtedy peka 200tys jak nic. A auto jest sporo mniejsze. Trzeba dokupic doslownie wszystko. Siedzenia nawet :P sterowanie elektryczne, podgrzewania itp

 

Tak mysle co by Ci napisac jeszcze... polecam to auto szczerze. Wszystko jest w opisie na pierwszej stronie. O każdej z wad, juz dawno zapomniałem. Do wszystkich wad sie dawno temu przyzwyczaiłem (były mało istotne). Jedyne czego nie odpuszcze i bede o tym gadał az auta nie sprzedam - czujnik deszczu jest naprawde beznadziejny :P

Wnętrze, rzeczywiscie jest za bardzo plastikowe, przydałaby sie jakas wstawka aluminiowa. Ale ten model jest inny niz allroad. Jak chcesz sie "pokazac" to zdecydowanie audi. Ale dla mnie było zbyt oscentacyjne. Jedyną wioskę i szpan jaki toleruje to impreza z wielkim spojlerem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Audi to :- dużo lepsza jakość materiałów

 

Pewnie tak - tylko wtedy peka 200tys jak nic. A auto jest sporo mniejsze. Trzeba dokupic doslownie wszystko. Siedzenia nawet :P sterowanie elektryczne, podgrzewania itp

 

Tak mysle co by Ci napisac jeszcze... polecam to auto szczerze. Wszystko jest w opisie na pierwszej stronie. O każdej z wad, juz dawno zapomniałem. Do wszystkich wad sie dawno temu przyzwyczaiłem (były mało istotne). Jedyne czego nie odpuszcze i bede o tym gadał az auta nie sprzedam - czujnik deszczu jest naprawde beznadziejny :P

Wnętrze, rzeczywiscie jest za bardzo plastikowe, przydałaby sie jakas wstawka aluminiowa. Ale ten model jest inny niz allroad. Jak chcesz sie "pokazac" to zdecydowanie audi. Ale dla mnie było zbyt oscentacyjne. Jedyną wioskę i szpan jaki toleruje to impreza z wielkim spojlerem :P

 

Dzięki wielkie za Wasze bezcenne porady .

 

Mam jeszcze kilka pytań :

- wiem już że H6 jest cichy i pracuje raczej jak czterocylindrowiec ale czy przy ostrym depnięciu słychać ten boxerowski bulgot ?????

-jakie jest naprawdę nagłośnienie , w Mazdzie mam Bose a więc moje wymagania sa wysokie

-czy mapa Polski w Navi jest dokładna

-jaki masz stan oleju w silniku, chodzi mi o to czy czasem go nie ubywa nadmiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- o bulgocie zapomnij. nie ta grupa docelowa dla OBK ale na bardzo fajne basowe buczenie możesz liczyć.

- głośniki od razu do wymiany. Na szczęście na rynku jest duży wybór 16.5cm zestawów. Jak chcesz coś naprawdę ekstra to bez dodatkowego wzmacniacza się nie obejdzie. Seryjny ma max 20 -30 W. Można też dołożyć sub pod fotel. Fabryczne audio ma wyjście i sterowanie subem.

- mapa Polski jest dramatycznie niedokładna ale można się przyzwyczaić. Może pierwsza aktualizacja polepszy sprawę.

- w boxerze zawsze pod "full".

 

Jeśli kasa na zakup nie stanowi problemu to koszty eksploatacji są do przełknięcia. W takiej sytuacji nawet bym się nie zastanawiał i brał OBK H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko super , chciałbym takiego:)
chcesz się zamienić :P

 

- mapa Polski jest dramatycznie niedokładna ale można się przyzwyczaić
:shock: nie wiem jakie masz te mapy, ale te co ja niedawno dostałem to byłem zaskoczony pokryciem. Niedawno sprawdzałem w porównaniu z Auto Mapą i prowadziła praktycznie tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mapa Polski jest dramatycznie niedokładna ale można się przyzwyczaić
:shock: nie wiem jakie masz te mapy, ale te co ja niedawno dostałem to byłem zaskoczony pokryciem. Niedawno sprawdzałem w porównaniu z Auto Mapą i prowadziła praktycznie tak samo.

Proponuje napisać jakie macie wersje map (łatwe do sprawdzenia w menu konfiguracyjnym nawigacji). Być może porównujecie zupełnie inne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko super , chciałbym takiego:)
chcesz się zamienić :P

 

- mapa Polski jest dramatycznie niedokładna ale można się przyzwyczaić
:shock: nie wiem jakie masz te mapy, ale te co ja niedawno dostałem to byłem zaskoczony pokryciem. Niedawno sprawdzałem w porównaniu z Auto Mapą i prowadziła praktycznie tak samo.

 

 

Moim zdaniem navi jest OK - moze nie tak wypasiona jak w nowym BMW X5 ale naprawde dobra. Duzo lepsz niz moj przenosny samochodowy Garmin.

Wg. najwieksze plusy navi sa nastepujace:

1 dobry sygnal dzieki duzej antenie przy szybie

2. mozliwosc wyboru i zmiany drogi - pokazuje d razu 3 mozliwosci

3 dobrze rozrysowuje skrzyzowania - robi zblizenie krzyzowki ze wszystkimi pasami ruchu co u konkurencji szwankuje - szczegolnie dobre jak srdokowy pas wjezdza pod tunel lewy jezdzie rownolegle gora a prawy tez gora i wszytskie leca w tym samym kierunku - w garminie jest to jedna gruba krecha i nie wiadomo gdzie jechac - w subaru jest OK

4 nie meczy gadaniem typu " przeliczam trase " bo zle jedziesz

5 pokruycie bardzo dobre

Polecam

 

-- Pt gru 03, 2010 10:30 pm --

 

. Jedyne czego nie odpuszcze i bede o tym gadał az auta nie sprzedam - czujnik deszczu jest naprawde beznadziejny

 

Moim zdaniem tragedi z czujnikiem nie ma - w moim poprzednim Citroen C8 tez jest czujnik deszczu i tam to jest dopiero abstrakcja - chodzi jak chce.

W OTB ustawiamam wrazliwosc (czulosc) czujnika pokretlem - jak jest jasno to na min. Jak jest ciemno to na max. I jest gites. Polecam

 

p.s. podoba mi sie to forum - takie skrajnie rozne wypowiedzi :lol: - jak rozne mamy wymagania albo jak roznie odbieramy rzeczywistosc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tragedi z czujnikiem nie ma - w moim poprzednim Citroen C8 tez jest czujnik deszczu i tam to jest dopiero abstrakcja - chodzi jak chce.W OTB ustawiamam wrazliwosc (czulosc) czujnika pokretlem - jak jest jasno to na min. Jak jest ciemno to na max. I jest gites. Polecam

 

Jest tragedia i to duża. Ustawiam na maxa czułosc i w dzien jeszcze jako tako. Ale jak jest noc to jest nedza... A jak śnieg? To dopiero nie wie co zrobic... a, że nie wie co zrobic to nie wyciera :P Generalnie to jakos tam działa, ale za często nic nie robi.

Na szczescie STI jest pozbawione tego luksusu :P Więc moze jak sie namysle to problem sam odejdzie :P Wraz z autem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej juz o aucie chyba nie napisze :)

Generalnie z kazdym dniem lubie je coraz bardziej. Ten silnik jest boski...ta błoga cisza....(dla odmiany od przelotowego tlumika imprezy :P )

 

- za slaba regulacja wyswietlacza navi - troche za jasny

 

Masz regulacje w dwóch miejscach. Jedną pokrętłem a drugą - naciskasz przycisk display zdaje sie, na konsoli srodkowej. I mozesz dodatkowo zmieniszyc/zwiekszysc jasnosc i kontrast (w sposob płynny).

 

Wiem że to forum Subaru i pewnie większość osób jest fanami tej marki ale proszę o bardzo obiektywne opinie.

 

Moja opinia, jest na pierwszych stronach. I wcale tu żadną miloscia do marki sie nie kierowałem. Ma swoje wady - i sa wymienione w opisie. Zalety tez.

Nie rzuca sie w oczy wcale, do duuzy plus. Audi tez ma drozsze ubezpieczenie (i ogolnie wyzsza cena calego auta + jest mniejsze).

 

-spalanie powinno być mniejsze

 

Tu ciezko powiedziec.... Ostatnio przezyłem szok w drodze Łódź - Warszawa.... jechałem sobie luzacko 80-120 w trybie sport.... i.... 8.8L/100km (wg komputera).

 

tez sie tak cieszylem w dieslu jak mi pokazal srednia po trasie 5,4 - jak zatankowalem i policzylem na kalkulatorze (nomen omen - wyposazenie seryjen) to wyszlo 6,8 :lol:

 

W 3.6L - raczej nalezy bac sie o chłodzenie :P Przy -10 stopniach, ciepłe z nawiewow zaczyna leciec po 1 kilometrze jazdy :P

 

pewnie masz racje - ale potwierdz to przy -15st jestm ciekaw powinno tez byc chyba dobrze - te disle to jakies slabo grzejace sa chyba.

 

- brak usb wtyczki do muzy

 

Nie wiem czy mamy takie same navi - ale sa 2 roziwązania.

 

Mamy

ale z Iphona - nie mozesz gadac prze bluetooth zestaw glosnomowiacy a warto go uzywac bo jakosc naprawde dobra

Z plyta DVD jest OK ponad 7 Giga muzy - mi styka

 

Mozesz tez tak jak ja, odgrywac muzyke przez bluetooth. Z telefonu na przykład. Ja odgrywam z iphone'a, ale zapewne wiekszoscią modeli sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozne mamy wymagania albo jak roznie odbieramy rzeczywistosc.

 

Albo jak różnie mamy popsute czujniki :P

 

 

Dam ci mojego diesla tez OTB z lepszym czujnikiem za twojego 3,6R z popsutym..no moge dorzucic webasto w gratisie juz zamontowane

 

 

A jak oceniasz kamerke cofania jesienia, przy deszczu, jak wchodzisz rano do auta, jak pada snieg - moim zdaniem to dobre rozwiazanie na floryde - gdzie

It's always the sun ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz kamerke cofania jesienia, przy deszczu, jak wchodzisz rano do auta, jak pada snieg - moim zdaniem to dobre rozwiazanie na floryde - gdzieIt's always the sun ....

 

Przydaje sie. A jak sie zabrudzi to cooz.. Nigdy w zadnym aucie nie mialem takiego bajeru, wiec nadal wyjezdzam "na lusterka" i wyczucie. A na kamere zerkam tylko na koncu czy jeszcze mozna kawalek do tylu. Jak jest zabrudzona (raz mi sie zdazylo do tej pory) to trudno no.. traktuje ja jako dodatek. A, sygnal ze zwyklych czujnikow tez klamie jak zderzaka sie nie oczysci. Wiec jak juz to wole oczko kamery wytrzec palcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, sygnal ze zwyklych czujnikow tez klamie jak zderzaka sie nie oczysci.

tam gdzie mam czujniki to w moim przypadku piszczą non stop, nawet jak wyczyszczę to zanim zdarzę wsiąść do samochodu to już ubrudzę :P , a kamerka jakoś daje radę, nawet jak zaparuje czy jest brudna to coś tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mapa Polski jest dramatycznie niedokładna ale można się przyzwyczaić
:shock: nie wiem jakie masz te mapy, ale te co ja niedawno dostałem to byłem zaskoczony pokryciem. Niedawno sprawdzałem w porównaniu z Auto Mapą i prowadziła praktycznie tak samo.

Proponuje napisać jakie macie wersje map (łatwe do sprawdzenia w menu konfiguracyjnym nawigacji). Być może porównujecie zupełnie inne mapy.

 

 

Jak do tej pory jest dostępna tylko jedna wersja map na PL. Jeszcze nie wyszła aktualizacja.

Moje uwagi dotyczyły prawidłowości map a nie funkcjonalności interfejsu. Ten ostatni jest fajny choć brakujemy kilku podstawowych funkcji. Pisałem o tym kilka razy ale powtórzę :

1. brak nawet dużych miejscowości

2. podwójne oznaczenia miejscowości - np. Kozia Wólka miasto i Kozia Wólka. Nigdy nie wiadomo, które jest prawidłowe a różnice są do kilkunastu kilometrów. Z tego co się zorientowałem często to drugie oznaczenie określa centrum gminy.

3. zaprogramowane miejsca pośrednie powodują kierowanie przez centrum wybranej miejscowości. Bez sensu.

4. brak odcinków nawet ważnych dróg przez co kompletnie głupieje.

 

Powyższe uwagi dotyczą nie tylko Polski. Generalnie mapa jest kiepska ale to podobno normalne w fabrycznych navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziles w ustawieniach - zezwalaj na platne drogi? allow paid roads czy allow toll roads - u mnie tez nie widzial na poczatku autostrady....jak zmienilem to zobaczyl...

co do miejscowosci to u mnie na pomorzu wszystkie male dziury sa - nawet moja 700 mieszkancow z dokalnie rozrysowanymi nazwami ulic.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziles w ustawieniach - zezwalaj na platne drogi? allow paid roads czy allow toll roads - u mnie tez nie widzial na poczatku autostrady....jak zmienilem to zobaczyl...

co do miejscowosci to u mnie na pomorzu wszystkie male dziury sa - nawet moja 700 mieszkancow z dokalnie rozrysowanymi nazwami ulic.

pozdr

 

no to masz szczęście. Zrobiłem ponad 10k km po Polsce i około 5k po Europie i miałem podobne przypadki wielokrotnie.

Kolejny przykład, który pamiętam to brak około 10km odcinka obwodnicy Wiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ;

 

Mój wybór padł i ... zamówiłem już OBK 3.6 H6 :D Odbiór to max koniec maja 2011 :(

Naprawdę to miałem ciężki orzech do zgryzienia z tym wyborem ale ostatecznie odrzuciłem A4 allroad.

Chyba tak to miało być a mianowicie kiedyś chciałem kupić Impre WRX a skończyło się na A4 , teraz chciałem A4 allroad a będzie OBK :o

 

Jeżeli chodzi o mój wybór to zadecydowały następujące czynniki :

- większy prześwit

-silnik boxer-a 3.6 H6 ( na razie chcę odpocząć od tych turbin)

-o niebo lepsza przestronność

-nie próbujące nic udowadniać i nie rzucające się w oczy auto

no i Wy mnie nakręciliście :)

 

Jeśli chodzi o sam design nowego OBK to jak pierwszy raz go zobaczyłem to mnie trochę zemdliło a za kolejnym i kolejnym ... razem stwierdziłem że wygląda na twardziela i coraz bardziej mi się podoba ! To oczywiście moje odczucia.

Zupełnie odwrotnie było z A4 allroad który po pierwszym zobaczeniu wręcz mnie rzucił na kolana a później już tylko wydawał mi się takim zwykłym pospolitym i szablonowym A4 tylko troszkę wyższym (4 cm) i z tymi paskudnymi plastikowymi poszerzaczami na błotniki.

 

Pozostaje mi żyć z nadzieją że dokonałem dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...