Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

plasma555, na 15" to tylko rajdowe Compomotive, Braid itp. OEMowe felgi nie wejda. U mnie na WRXowy zacisk z ledwoscia wchodzi felga z US-Speca 16x6,5... jest ok. 1 - 1,5mm luzu miedzy felga a zaciskiem :twisted:

 

STIFF mnie sie ostatnio pytal o 15", moze mu tanio sprzedasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ważne - MINIMALNE CIŚNIENIE !!!!
Na ori. A z ciśnieniem tak samo jak latem - czyli opony XL(to już chyba standard...) i poniżej oficjalnie zalecanych wartości (...)

a to ciekawe :o

 

zawsze myslalem, ze opony typu XL / RF musza miec WYZSZE cisnienie niz standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, dzięki za info :) w takim razie trzeba będzie sprzedać i odgracić garaż :) szukam 16" alle coś ciężko trafić za pasztet a właśnie takie potrzebuje :) Napiszę do STIFFa i może akurat mu spaszą :)

 

btw. grzywaczewski, na jakich gumach zimowych jeździsz i rozmiarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. grzywaczewski, na jakich gumach zimowych jeździsz i rozmiarach ?

 

Astra

155/80/13 w niedziele dobilem, marki nie pamietam bo sie starla ;)

165/70/13 beda Kumho

 

Impreza

205/55/16, Conti TS830, bardzo dobre

 

Legacy

195/60/15, BFG. Winter G,

185/65/15 z kolcami, nowy nabytekj, jakies Bridgestone Nor...cos-tam

 

Focus

195/65/15, cos z Firestone, zdaje sie na firme

 

Lykam prawie wszystkie rozmiary :mrgreen:

 

P.S. To gorale jezdza na zimowkach? :shock: Ja myslalem ze trakcje przyjmuja z mlekiem matki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, mógłbyś poradzić coś na zimę na 16" felgi. Fabryczny profil to 205/55/16. Na zimę myślałem o Ultra Grip 7+, o takim profilu, ale może są jakieś węższe? Masz coś w zanadrzu? :)

Jeżeli chodzi o 205/55r16 to godne polecenia są (kolejność alfabetyczna):

półka budżetowa

Barum Polaris 2

Sava Eskimo S3 - bardziej na snieg

Sava Eskimo HP - bardziej uniwersalna

półka średnia

Semperit Speed Grip

Uniroyal MS plus 66

premium

Conti TS830

Dunlop SP winter sport 3D

Goodyear UG7+

 

Jak by ktoś był mega napalony na opony zimowe "nordyckie" to mogę takie coś załatwić na zamówienie, ale tanio niestety nie będzie - opony na śnieg i lód, na asfalcie pływają bo sa mega miekkie, ale na sniegu porównywalne z cywilnym kolcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam yokohama W.drive V902 , będę jeździł teraz 3 sezon -wygląda doskonale, trzyma świetnie, można pojeździć pod leroy w m1 ,a tej zimy wyciągałem na nich z zaspy hondę crv. i super jeździ ( a to moim zdaniem też ważne) trzyma super na deszczu i na suchym w cieplejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza

205/55/16, Conti TS830, bardzo dobre

 

Podobno super wypadają, jeśli nie najlepiej :)

 

Ja w tym roku letnie kupowałem w oponykozak.pl w Krk, w całej Polsce nie mogłem znaleźć taniej niż u tego gościa :!: i kupiłem :D

 

Oferuje się też na allegro ale najlepiej podjechać i się dopytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do niedawna poleciłbym Michaeliny Alpine ale jak mi na suchym asfalcie wyząbkowały to nie pozwolę Wam się pakować w tą drogą markę. OczywiScie reklamację zlali choć auto miało pół roku i geo OK.

 

-- 25 wrz 2010, o 09:42 --

 

ja do niedawna poleciłbym Michaeliny Alpine ale jak mi na suchym asfalcie wyząbkowały to nie pozwolę Wam się pakować w tą drogą markę. OczywiScie reklamację zlali choć auto miało pół roku i geo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Opona: Nokian WR G2

Rozmiar: 205/55/17

 

za oponomi to tak jak z olejem, kazdy lubi co innego :wink:

 

W zeszym roku kupilem tego Nokiana do Audi , 215/50/17 zima byla fest i zlego slowa nie moge powiedziec.Cenowo wypada rewelacyjnie gdyz jaka kolwiek inna markowa opona wychodzila o 100 zl drozej a wiec 400zl na komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżdżenie na oponach, z których dwie mają 7 mm głebokości bieżnika, a drugie dwie 8,5 mm bieżnika, to śmierć dla napędów?

Są do kupienia zimówki do Forka, używki po 1 sezonie i zastanawiam się.

 

Przecież i tak mam różne ciśnienie w oponach (chyba 2.1 z przodu 1.9 z tułu, nie pamiętam, ale zgodnie z nalepką w drzwiach) więc pewnie idealnie równej średnicy nie osiągnę (no chyba, że waga auta to równoważy).

 

W każdym razie pytanie jest proste - kupić takie opony, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko poiwedziec taka roznica nie powinna byc odczuwalna , aczkolwiek jak kupiem GTeka to z przodu mailem gumy prawie nowki a z tylu prawie lyse.Przy wymianie oleju okazalo sie ze wiskoza jest rozsadzona.Pytanie tylko na ile to sie przyczynilo , ale mysle ze az tak ma ronica nie powinna zrobic roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...