Skocz do zawartości

Odgłos przy naciskaniu sprzęgła - Legacy diesel


anathema

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w taki niewielki problem. Otóż przy naciskaniu lub puszczaniu pedału sprzęgła słychać metaliczny odgłos (podobny do naciskania przycisku myszki) dochodzący spod kolumny kierownicy. Zaraz po wystąpieniu tegoż dźwięku udałem się do ASO Rzeszów, gdzie uzyskałem informację, że już podobną sytuację mieli, a oderwała się zapewne jakaś metaliczna blaszka od pedału i przy naciskaniu lub puszczaniu po prostu uderza o ten pedał. Dowiedziałem się też, że jest to zupełnie niegroźne i w jeździe nie przeszkadza, natomiast naprawa wygląda w ten sposób, że trzeba rozebrać całą deskę rozdzielczą celem dostania się do tejże blaszki, przez co naprawa trwałaby kilka dni.

Jako, że średnio widzi mi się rozbieranie deski rozdzielczej (a bo to wiadomo czy ją później dobrze złożą?) chciałem się zapytać czy ktoś się z takim zjawiskiem spotkał?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też się na to skarżyła...

 

Jeśli jest to odgłos "kliknięcia" jak w myszce, to może pochodzić od czujnika który znajduje się nad pedałem sprzęgła, który to ma za zadanie kontrolować czy jest ono wciśniete (np. przy odpalaniu silnika).

Jeśli odpowiednio nisko się pochylić i popatrzeć w górę, to jest on widoczny (znajduje się na spodniej stronie deski rozdzielczej).

Wystarczy wcisnąć sprzęgło i ponaciskać ten element.

Jeśli to ten sam dźwięk, to nie ma się czym przejmować, znaczy się działa - może rozbiórka pół samochodu nie będzie konieczna :wink:

 

A że go słychać i może to komuś działać na nerwy, to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten dziwny ogłos pojawią się - od czasu do czasu - jednak przy naciskaniu pedału hamulca. Charakterystyczne kliknięcie jezt zauważalne zaraz po "musnięciu" pedału, czyli w momencie kiedy światła stop świecą a siła hamowania jest niewielka.

ASO stwierdziło, że TTTM a ja przyzwyczaiłem się już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
naprawa wygląda w ten sposób, że trzeba rozebrać całą deskę rozdzielczą celem dostania się do tejże blaszki, przez co naprawa trwałaby kilka dni.

W dodatku, do tego zadania potrzebne są 3 czteroosobowe zespoły pracujące w trybie wielozmianowym.

 

Delikatnie, dano Ci do zrozumienia, że....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak jest, że coś trochę pohałasuje pohałasuje i potem przestanie. U mnie przez jakieś dwa tygodnie zgrzytał pedał sprzęgła (jak stare drzwi w stodole :lol: ), a potem przestał ;)

 

Po prostu te auta próbują z nami komunikować :idea: ... a potem stwierdzają, że my jesteśmy tępi i szkoda sie wysilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu te auta próbują z nami komunikować :idea: ... a potem stwierdzają, że my jesteśmy tępi i szkoda sie wysilać.

Ja myślę, że te złośliwe bestie sprawdzaja jak daleko mogą się posunąć w wyprowadzaniu nas z równowagi :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam pytanie. Można ten czujnik spiąc na "krótko" ??

 

STI 06 mi dzisiaj powiedziało że nie jedzie, musze lawetować... :( a może potestować, przeciąć 2 kabelki i dać krótki obwód zobaczyć czy podziała? Auto dojechało do miejsca swojego postoju bez problemu (nawet idąc ogniem) po 30 minutach wsiadam przekręcam i wrażenie takie jak przy braku wciśnięcia sprzęgła... Jak to jest przyczyną to nie chce mi się teraz płacić 200 za lawetę i 50 za czujnik a wolę to spiąć i zrobić jadąc po kołach... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...