Skocz do zawartości

dokładne rozmiary felg


184334

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
seryjne felgi OBK MY10 mają szerokość 7.5". Instrukcja i dane z SIP zawierają błąd.

a ET przy nich wiesz jakie jest?

 

nie mam pojęcia ale tarcza 316mm ( seria 296mm) + seryjny zacisk wchodzi.

 

Czy jesteś pewien tej szerokości? Pytam, bo na feldze napisano jednak, że 7''. A odnośnie pytania Radka to ET wynosi 48. Wczołgałem się pod mojego Outbacka i sprawdziłem :D

 

A przy okazji, czy ktoś z Was ważył oryginalną felgę lub całe koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 17 wazy ok 11kg opony do niej powyzej 10kg

 

-- 15 maja 2011, o 17:30 --

 

A felga ma szerokosc 7 cali

 

 

Niby opona waży tyle samo co felga ?

Felga ma na 100% 7.5". Przynajmniej u mnie. Byłem obecny przy pomiarze bo sam nie wierzyłem. Zresztą jej szerokość potwierdza wygląd po założeniu opony 215 i 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby opona waży tyle samo co felga ?

Felga ma na 100% 7.5". Przynajmniej u mnie. Byłem obecny przy pomiarze bo sam nie wierzyłem. Zresztą jej szerokość potwierdza wygląd po założeniu opony 215 i 235.

 

-- 16 maja 2011, o 21:07 --

 

cos Ci zle zmierzyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony do niej powyzej 10kg

W zależności od producenta i rozmiaru to różnice miedzy najlżejszą i najcięższą oponą w danym rozmiarze moga sięgać nawet ponad 3kg i to nawet w przypadku opon Premium :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachowcem od opon i felg ale szanowny Pan od opon wziął takie rozsuwane urządzenie przyłożył do krawędzi felg w najszerszym miejscu i jak wół wyszło 7.5".....

bo przy wywazaniu kol oni zazwyczaj tak i robia - mierza szer. felg od zewn. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachowcem od opon i felg ale szanowny Pan od opon wziął takie rozsuwane urządzenie przyłożył do krawędzi felg w najszerszym miejscu i jak wół wyszło 7.5".....
a to przypadkiem nie mierzy się po wewnętrznej, znaczy tak jakby bez rantu felgi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachowcem od opon i felg ale szanowny Pan od opon wziął takie rozsuwane urządzenie przyłożył do krawędzi felg w najszerszym miejscu i jak wół wyszło 7.5".....
a to przypadkiem nie mierzy się po wewnętrznej, znaczy tak jakby bez rantu felgi?

To dwa różne pomiary. Nominalna wartość to zazwyczaj ta wewnętrzna. Natomiast na potrzeby wyważenia wazniejsza jest ta zewnętrzna, bo cięzarki sa nabijane na zewnątrz rantu felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa różne pomiary. Nominalna wartość to zazwyczaj ta wewnętrzna. Natomiast na potrzeby wyważenia wazniejsza jest ta zewnętrzna, bo cięzarki sa nabijane na zewnątrz rantu felgi.

ale jak robisz na ciężarki przyklejane to już nie :wink:

A tu głównie chodziło o określenie szerokości felgi nie w celach wyważania tylko tej jak to nazwałeś nominalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak robisz na ciężarki przyklejane to już nie :wink:
no dobra ale u mnie naklejali ciężarki od środka a wymiar brali zewnętrzny czyli chałtura ?

Niekoniecznie, wszystko zalęży od maszyny.

Starszego typu maszyny bez "głowicy" pomiarowej, wymagają wprowadzenia średnicy felgi, szerokości felgi, zmierzenia (takim wyciaganym ramieniem) odległości felgi od maszyny i na końcu wybiera się tryb odpowiedni "alu" (np. nabijane/klejone na wewnętrznym rancie + klejone w mniej więcej 3/4 szerokości- ciężarki schowane za ramiona). Wtedy taki pomiar ma sens i nie jest lipą, a oprogramowanie odpowiednio to przelicza. Nowsze maszyny mają wbudowane kilka czujników więcej i po założeniu koła na maszynę tym ramieniem co w starszych typach mierzyło sie odległość dotyka się do miejsca nabicia/klejenia ciężarka wewnętrznego i do miejsca gdzie będziemy kleić na obwodzie ciężarek zewnętrzny (schowany za ramionami) i maszyna sama mierzy odpowiednie odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, wszystko zalęży od maszyny.

oczywiście, ale już nie chciałem wchodzić głębiej w dyskusje na ten temat, bo w sumie nie o to chodzi w tym wątku, ale można założyć wątek o sprzętach i sposobach wyważania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...