Skocz do zawartości

ustawianie zaworów WRX '01


danielgti

Rekomendowane odpowiedzi

danielgti,

opuszczać, to bym nie opuszczał, raczej podnosił 8)

 

Jeżeli pytasz, czy do regulacji (a nie pomiaru) luzów zaworowych trzeba wyjmować silnik, to tak. Choć są podobna tacy, którzy to robią bez wyjmowania silnika. Do nich jednak nie polecam Ci jeździć.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć są podobna tacy, którzy to robią bez wyjmowania silnika. Do nich jednak nie polecam Ci jeździć.

 

Dlaczego? Akurat w WRX 2.0 da się to zrobić bez większych problemów bez wyciągania silnika(kwestia wprawy) i nie rozumiem dlaczego nie polecasz jeździć do kogoś kto tak robi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanek,

a róbta,jak chceta, ja do Was nie podjadę. Efekt końcowy jest taki, że raz trafiacie, raz nie...a ja lubię mieć pewności i spokojne cztery litery. Każdemu jak wygodnie. Znam nawet takich co blok rozpoławiają bez zdejmowania głowic. Dobrze :mrgreen:

 

W SOHC nie ma problemu, można bez wyjmowania silnika ale...w EJ205, jakby więcej tych wałków.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam nawet takich co blok rozpoławiają bez zdejmowania głowic. Dobrze

 

Tego jeszcze nie opanowałem :mrgreen::mrgreen:

 

Grzesiek_67, kwestia podejścia do tego, jak się zrobi to dokładnie to jest to do zrobienia, wygodniej pewnie na wyjętym silniku ale tak też się da i efekt końcowy jest ok. Mówie tu tylko i wyłącznie o przypadku WRX 2.0, w uturbionym Forku np. trzeba wyjmować silnik bo inaczej się nie da.

Ale tak jak napisałeś

a róbta,jak chceta,
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...