Skocz do zawartości

Hipol w skrzyni biegów


Gość ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Po spuszczeniu tego oleju był rzadki prawie jak woda, lejąc shella był gęsty i żółto-złoty i pamiętam co lałem a po 5000km raczej koloru i struktury aż tak nie zmienił. Jeszcze pamiętam jak go sprawdzałem jego stan przed wymianą sprzęgła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslę, że jak czerwony i śmierdzi, to ATF, komus się wspomaganie pomyliło ze skrzynią albo myślał, że masz automatyczną skrzynię...

Z tego co piszesz Ariel, to na 99% było właśnie tak.

Błędy błędami, ale takiego babola zasadzić to dla mnie porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takich co pomylili zbiornik wzpomagania z wyrownawczym od chlodzenia. Slyszalem o jeszcze lepszych, co zrobili remont generalny przekladni automatycznej i przetestowali ja... tylko zapomnieli zalac ATFem. Kolega mechanik w remontowanym STI (zatarty silnik) znalazl w misce olejowej... no co mozna znalezc w misce??? SZMATE!!! :twisted: Ludzkosc nie przestanie mnie zadziwiac.

 

Mozna tez w druga strone - ostatnio koles przyslal mi klucze do pobijania zapakowane w osobne folijki, pozawijane w metry pianki i zapakowane w gruby karton :shock: A ja prostak wrzucilem je luzem do szuflandii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takich co pomylili zbiornik wzpomagania z wyrownawczym od chlodzenia

Siostra od kumpla zapytała się nas czy może smarem sobie tarcze posmarować bo jej piszczą jak hamuje :P

 

Tylko że serwis który zajmuje się nawet budową samochodów "N" grupowych dostaje zwykłego GTeka i robi takie gówno... trochę chce mi się śmiać bo wiem jacy są przemądrzali :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, bez jednego nie pojedzie? Ale tandeta...

Jechać jedzie ale coś tam trzeszczy nie wiedzieć czemu :roll:

jeśli jeździ i założona to może syntetyka wystarczy zalać sprawdzonego 75W-90 GL-4 :idea: :?: Choćby i TAF-Xa - też cuchnie ale raczej słomkowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takich co pomylili zbiornik wzpomagania z wyrownawczym od chlodzenia

Siostra od kumpla zapytała się nas czy może smarem sobie tarcze posmarować bo jej piszczą jak hamuje :P

 

Tylko że serwis który zajmuje się nawet budową samochodów "N" grupowych dostaje zwykłego GTeka i robi takie gówno... trochę chce mi się śmiać bo wiem jacy są przemądrzali :evil:

Ja bym był za tym, żebyś jednak napisał gdzie zrobili takie kuku.

Nie chodzi o antyreklamę lecz bardziej o przestrogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają jakiegoś praktykanta co w szkołę ciepła kamieniami, ktoś nie sprawdził i wyszedł kwiatek. Nie znam faktów, nikogo nie chcę bronić, nikogo nie chcę oskarżać. Wiem, że nie o każdym serwisie są opinie bardzo pozytywne i skrajnie negatywne. Czasami mały warsztat w garażu robi lepsza robotę od firmy X czy Y, która buduje samochody rajdowe. Równie często jest zupełnie na odwrót. Nie mniej każda usługa objęta jest gwarancją. Nawet jeśli nie formalną to przynajmniej słowną. Jeśli firma X uważa się za profesjonalną, to reklamację na pewno rozpatrzy. Czy pozytywnie to nie wiem, ale jeśli naprawdę ma podejście poważne to przynajmniej temat podchwyci. Rozebrałeś skrzynię w innym miejscu więc ten temat staje się nieaktualny.

 

Życzę szybkiej naprawy i niskich kosztów reanimacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...