Jump to content

Legacy Diesel MY09- problem z pompą paliwa.


nufer

Recommended Posts

Witam,

na przeglądzie po 30k km ASO zwęszyło pod maską jakiś "inny" odgłos pracy silnika (rzeczywiście jakby więcej szumiał w okolicach pompy) i stwierdzili że coś niedobrego dzieje się z pompą paliwa i zakwalifikowali ja do wymiany gwarancyjnej! Auto jeździ normalnie, spala normalnie jedyne co zauważyłem to, że po spokojnej jeździe lub po pierwszym odpaleniu danego dnia (i oczywiście spokojnym rozgrzaniu silnika) pierwsze mocne depnięcie zostawia sporą ilość smogu za autem i potem już to zjawisko nie występuje przez cały dzień (nie czarny (wtryskowy) ani niebieski (olejowy) dym tylko taki jakby jaśniejszy czarny). Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem? Czy podjechać z tym do innego ASO (diagnoza postawiona w Bydgoszczy). Trochę się stresuje bo nie mam zaufania do commonraila i tu takie jaja przy przebiegu zaledwie 30 tysi.

Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

Filtr przepala sie w trakcie jazdy powyzej 60 km/h wiec przyspieszanie tutaj nie gra roli. Ale moze cos w tym byc ze w dpf sie nazbiera sadzy i jak sie depnie to daje efekt kopciucha, bo jak jezdzi sie dynamicznie :) to tego zjawiska nie ma. Co do pompy martwi mnie troche ze tak szybko zaczelo sie z nia cos dziac. Dodam ze chyba zle sfomulowalem temat bo chodzi mi o pompe wtryskowa (ta droga i delikatna). Pozyjemy zobaczymy. W kazdym badz razie ASO mowi ze jezdzic i sie nie przejmowac.

Link to comment
Share on other sites

Jak pompa wtryskowa niedomaga, to może ma problem z utrzymaniem ciśnienia, przez co zła mieszanka ulega spaleniu i stąd ta sadza? To tylko mechanika, wszystko ma prawo paść wcześniej czy później :) Dobrze, że na gwarancji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...