Skocz do zawartości

Lampy w Bugu


mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

no ja mam sklep w Wawie, gdzie są po 68 zł, choć sklep ten wystawia też na alledrogo. W sobotę będę kupował i montował :D oczywiście relację zdam.

 

-- 3 lis 2010, o 07:24 --

 

Żarówki wymienione. Jest znacznie lepiej niż przy blue vision. Rzeczywiście nie jest or xenon, ale nie można mieć wszystkiego. W trasie nie miałem okazji przetestować, ale wyraźną poprawę odczuwam też w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do AROSIAK:

 

Kupiłem niedawno robaka i ma założone właśnie takie lampy hella pro drive 300. Mógłbyś mi powiedzieć jakie tam żarówki wchodzą? chodzi mi o światła pozycyjne,mijania i drogowe, bo chciałbym sobie włożyć jakieś dobre żarówki :) z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do AROSIAK:

 

Kupiłem niedawno robaka i ma założone właśnie takie lampy hella pro drive 300. Mógłbyś mi powiedzieć jakie tam żarówki wchodzą? chodzi mi o światła pozycyjne,mijania i drogowe, bo chciałbym sobie włożyć jakieś dobre żarówki :) z góry dziękuje za odpowiedź

 

viewtopic.php?f=1&t=101962&start=8150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzewamy. Czy ktoś zakładał HID'y do buga? Czy temp. 4300 K też oślepia barodzo? Czy bug ma wyraźną granicę "odcięcia" strumienia świartła? zmieniłem żarówki power philipsa, ale nadal mi trochę za ciemno... Mam złe doświadczenia z "niebieskimi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcieliście linka do modułow halla 90 mm

proszę

http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init ... 000A089C70

 

 

http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init ... 000A089C70

 

-- 3 gru 2010, o 12:25 --

 

Rozmawiałem dziś z hellą, pierwszy na świecie moduł 90mm w wersji LED!!!(nie chodzi o światła dzienne, tylko o normalne światła drogowe/krótkie) świecący podobno jak ksenon, będzie po nowym roku dostępny, ok lutego.

Homologowany!!!!

Zatem w naszych subarynkach zapachnie trochę najnowszą technologią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie

Headlight 90 mm, 12 V for right-hand traffic

Part no.: 1BL 009 999-001

lub

Headlight, H7 with bulb, 12 V

 

Part no.: 1AL 009 998-00

 

to sa światła długie

 

FF-H7 high beam 90 mm headlight module

Part no.:

1K0 008 191-011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no niestety :( zmiana żarówek coś dała, ale.... nadal jest słabo. Czy wspomaganie się przeciwmgielnymi z wymienionymi żarówkami (i na jakie) coś pomoże? Jak zmienię na "długie" to nie doswietla przed autem :( i tu chyba mogą pomóc przeciwmgielne, tylko jakie żarówki tam włożyć (tzn. jakie H i jaki model pruducenta śakiego - ufff :wink: )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Proponuje OSRAM NIGHT BREAKER PLUS w porownaniu z poprzednia generacja swieca gdzies 2 razy dluzej czyli tyle ile normalna zarowka ale zdecydwoanie lepiej niz zwykla zarowka;)

 

Swiatlo jest bardziej biale ,intensywne i dalej swieci...

 

H4 mijania/dlugie

H3 Halogeny

 

Proponuje tez wypolerowac reflektory i wyczyscic od srodka to pomaga w zaleznosci od stanu reflektorow

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oczekiwane przeze mnie moduły hella 90mm w technologii LED już powoli wchodzą na rynek.

Zatem posiadacze lamp prodrive z modułami hella (czyli ja) będziemy mogli mieć najnowocześniejsze Ledowe światła.

 

http://www.hella.com/produktion/HellaSG ... _Modul.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oczekiwane przeze mnie moduły hella 90mm w technologii LED już powoli wchodzą na rynek.

Zatem posiadacze lamp prodrive z modułami hella (czyli ja) będziemy mogli mieć najnowocześniejsze Ledowe światła.

 

http://www.hella.com/produktion/HellaSG ... _Modul.pdf

 

Wiesz może jaka cena?

Dostępne już gdzieś w PL?

Cena pewnie powalająca na kolana.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje OSRAM NIGHT BREAKER PLUS w porownaniu z poprzednia generacja swieca gdzies 2 razy dluzej czyli tyle ile normalna zarowka ale zdecydwoanie lepiej niz zwykla zarowka;)

 

Swiatlo jest bardziej biale ,intensywne i dalej swieci...

 

H4 mijania/dlugie

H3 Halogeny

 

Proponuje tez wypolerowac reflektory i wyczyscic od srodka to pomaga w zaleznosci od stanu reflektorow

 

Dzięki,

 

polerowane były - trochę pomogło, natomiast nie były czyszczone od środka bo wyglądały na czyste, jak malowałem środki na czarno mogłem pro forma umyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oczekiwane przeze mnie moduły hella 90mm w technologii LED już powoli wchodzą na rynek.

Zatem posiadacze lamp prodrive z modułami hella (czyli ja) będziemy mogli mieć najnowocześniejsze Ledowe światła.

 

http://www.hella.com/produktion/HellaSG ... _Modul.pdf

 

Wiesz może jaka cena?

Dostępne już gdzieś w PL?

Cena pewnie powalająca na kolana.. :?

 

są dostępne np w intercars, albo u innego dystrybutora cena sugerowana detal to 1843,80PLN sztuka.

nie potrzeba poziomowania, nie potrzeba spryskiwaczy, świecą podobnie jak do xenonów, chętnie je przetestuje, jak mi się uda to dam znać.

part number to

1BL 010 820-001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje OSRAM NIGHT BREAKER PLUS w porownaniu z poprzednia generacja swieca gdzies 2 razy dluzej czyli tyle ile normalna zarowka ale zdecydwoanie lepiej niz zwykla zarowka;)

 

Swiatlo jest bardziej biale ,intensywne i dalej swieci...

 

H4 mijania/dlugie

H3 Halogeny

 

Proponuje tez wypolerowac reflektory i wyczyscic od srodka to pomaga w zaleznosci od stanu reflektorow

 

Dzięki,

 

polerowane były - trochę pomogło, natomiast nie były czyszczone od środka bo wyglądały na czyste, jak malowałem środki na czarno mogłem pro forma umyć :(

 

Tylko nie zacznij czyścic odbłyśników bo je porysujesz albo zniszczysz...

 

Drucik, wacik bądź szmatka ze spirytusem i jedziesz od środka czyścisz szkło(plastik)... tylko mowie uważaj żeby nie dotknąć w żaden sposób odbłyśników bo zniszczysz ich powierzchnie...

 

czytałem o jakiś sposobach ze można wlać płyn z woda do środka i tym bełtać... ale ja bym nie ryzykował bo z tego co zauważyłem silniczki są niewyjmowalne wiec mogło by im to zaszkodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dostępne np w intercars, albo u innego dystrybutora cena sugerowana detal to 1843,80PLN sztuka.

 

O k....urcze, spodziewałem że będzie trochę kosztowało, ale prawie 3,700 to.. raczej sporo :mrgreen:

 

Dlaczego fajne rzeczy zawsze tyle kosztują.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w moim starym wozidełku (Vectra). W mieście spoko ale przy wyjeździe w trasie praktycznie nic nie było widać. Próbowałem różnych cudacznych żarówek, myślałem nad zakupem xenonów aż w końcu trafiłem na osram night breaker. POLECAM. W porównaniu z serią to inna liga. Oczywiście nie próbowałem tego w subaru ale zamontowałem ojcu w mondeo kiedyś i poprawa też była kolosalna. Jedyny minus żarówki przepalają się średnio co pół roku więc polecam zamówić na allegro 4 sztuki i 2 wozić w schowku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapytam kolegów, na pewno ktoś wie, czy w wrx my'04 światła drogowe mają żarówki HB4 51W/12V, czy HB3 60W/12V. Chciałbym wymienić H1 na x-treme philipsa, ale są też dostępne te do świateł drogowych i nie jestem pewny która żarówka jest w WRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...