Jump to content

wolne obroty GT-ek Help!! zbyt wysokie


olo77

Recommended Posts

korzystałem juz z szukajki ale nie znalazłem podobnego problemu

otóz po rozgrzaniu silnik zostaje na około 1300obr wymieniłem juz silniczek krokowy ale nie pomaga.Po ręcznym ustawieniu tego silniczka chwile chodzi ok ale po którymś tam z koleji wył. zapłonu znowu zostaje na 1300 opryskalismy cały silnik i okolice samostartem i nigdzie nie ciągnie lewego powietrza. Miał ktos podobny objaw?

Subaru Impreza GT 1999r

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

przepustnica czysciutka a co do czujnika to wczoraj wieczorem przyszło mi to do głowy jednak nie widac skoku spalania albo nierównej pracy.Co do pojechania do kogos kto ogarnia to pewnie wiecie ze większosc takich ludzi ninawidzi takiej roboty i kazdy sie broni ze pewnie zgrzebany itp.Pewnie jesli sam nie dam rady to bede musiał sie uprzec i szukac kogoś kto bedzie miał chęci :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

nic kompletnie zadnego błedu zadnego falowania poprostu stoi na 1300 i finisz zakładałem dwa rózne krokowce i dla swietego spokoju zostawiłem z auta w którym silnik jeszcze pracował ale panewka juz prawie nie:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U mnie w GLu wolne obroty wieszały się różnie na 1100 - 1500 rpm. Wydaje mi się, że TPS (czujnik położenia przepustnicy) był za słabo dokręcony. Lekko go wyregulowałem, mocniej dokręciłem i od kilku dni pełny spokój. Wolne obroty idealne. Wcześniej też był czyszczony krokowiec i inne podejrzane elementy, ale bez efektu.

 

Regulacja polega na małym poluzowaniu dolnej śruby i większym poluzowaniu górnej. Następnie delikatnie obracamy TPS na osi dolnej śruby tak żeby obroty spadły i przykręcamy śruby. Ja to zrobiłem na ucho i oko i póki co jest świetnie.

 

Przepraszam jeśli coś pokręciłem i ktoś sobie pojazd zepsuje.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja bym zaczął od spięcia kostek i wczytaniu błędów ECU, czujnik położenia biegu jałowego też może falować obrotami w tym zakresie

Link to comment
Share on other sites

Błędów żadnych nie było. Wolne obroty się wieszają na ustalonej wartości, ale nie falują - najczęściej po zagrzaniu silnika i ostrzejszej jeździe. U mnie problem się pojawił jak zrobiłem kilka "głębokich" międzygazów przy redukcjach. Dopóki żona jeździła to był spokój. Linka w normalnym położeniu, przepustnica zamknięta.

 

Problem był kiedyś diagnozowany u jako (mam lpg, więc automatycznie tam padło podejrzenie). Grzebaliśmy przy tpsie i na jakiś czas się uspokajało. Po paru miesiącach znowu.

 

Myślę, że się skubaniec poluzowuje co jakiś czas. Wystarczy go wyregulować i mocniej dokręcić. Problem znika. Nie wiem jak w GT, to wygląda.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...