Jump to content

Filtr powietrza do Imprezy GL

Grzegorz

Recommended Posts

Kupiłem sobie filterki na www.japparts.pl i oleju i paliwa są git natomiast powietrza - symbol B21008 - nie pasuje tzn jest za krótki. W lokalnych (niejapońskich)sklepach szukałem przedtem też niby odpowiedniki filtronowskie ale nie pasowały. Pytanie - wkładacie krótsze czy jest na rynku jakiś zamiennik w oryginalnym rozmiarze i jaki (symbol, producent) ?

Kupiłem sobie filterki na www.japparts.pl i oleju i paliwa są git natomiast powietrza - symbol B21008 - nie pasuje tzn jest za krótki. W lokalnych (niejapońskich)sklepach szukałem przedtem też niby odpowiedniki filtronowskie ale nie pasowały. Pytanie - wkładacie krótsze czy jest na rynku jakiś zamiennik w oryginalnym rozmiarze i jaki (symbol, producent) ?

O ile się dobrze orientuję, to filtr oleju i filtr powietrza mam filtrona. Jutro będę zmieniał (jak się załapię na wolny termin) to zwrócę uwagę. Problem tylko, że nie wiem na ile są to wspólne części w Twoim i moim aucie. Jak nie zapomnę to się zapytam co pasuje do Twojego :)

• 4 weeks later...

Cześć miałem ten sam problem ale przed kupnem jeżdziłem z metrem taśmowym żeby się nie naciąć i kupić za mały w moim 1.6 99r obudowa jest od modeli 2003 lub nowszych w slepach podawali rózne filtry a ja meterek i dziękuję wreszcie tato mi przysłał z USA właściwy filter i klocki hamulcowe przednie. Filtron jeszcze robi takiego filtra. :shock:

Dziś sprawdziłem nazwę z filtra i symbol FRAM CA9113 ale w necie u nas takiego narazie nie znalazłem. 386-168-36cm takie są wymiary tego filtra a Ty jaki upolowałeś?

Jeśli barzdo Ci zależy to jak będę w hurtowni u koleg to sprawdzę.

Dziwne jest to żeby filtr powietrza zciagać z USA.

FRAM CA9113 taki to pewnie jakiś amerykański odpowiednik, tego nie znajdziesz, ale inny do Imprezy 1,6 tak.

386-168-36cm
chyba, że to faktycznie wymiar w centymetrach :lol:

Wtedy twoja impreza ma silnik 1600 litrów :?: :wink:

Ja mam rodziców w USA i jeżdża imprezami tak że nie mam problemu jak by mi coś trzeba było. A stryjek też w USA jedną impreze już pocioł na kawałki żeby zrobić drugą to troche gratów jest i silnik 1.8 jak by co. Nie rób sobie kłopotu z filtrem już naszczeście mam ale jak byś przy okazji sprawdzał to mi odpisz nazwę firmy i symbol jaki pasuje do silnika 1.6, te wymiary co napisałem to są z filtra który miałem w samochodzie zmierzyłem go sam żeby nie kupować taki co by nie pasował ale u nas w okolicy nie znalazłem narazie.

Ja mam rodziców w USA i jeżdża imprezami tak że nie mam problemu jak by mi coś trzeba było. A stryjek też w USA jedną impreze już pocioł na kawałki żeby zrobić drugą to troche gratów jest i silnik 1.8 jak by co. Nie rób sobie kłopotu z filtrem już naszczeście mam ale jak byś przy okazji sprawdzał to mi odpisz nazwę firmy i symbol jaki pasuje do silnika 1.6, te wymiary co napisałem to są z filtra który miałem w samochodzie zmierzyłem go sam żeby nie kupować taki co by nie pasował ale u nas w okolicy nie znalazłem narazie.

Chyba się nie zrozumieliśmy :wink: :P Po co ci symbol filtra? Idziesz i mówisz, że chcesz do imprezy 1.6 i to wystarczy. Przcież to nie Ufo. Choć nie widziałem jeszcze takich wymiarów filtra powietrza jak podałeś :lol:

A o zaworach to nie wiem niestety nic w 1.6

Hehe właśnie ufo bo chcieli mi wcisnąć taki filter co nie pasuje oglądając foty silników subaru na alata vista grafika znalazłem obudowe filtera przy silniku 2.0 model 2003r i jest taka sama jak mam ja. Tylko w jednym sklepie potraktowali sprawe poważanie i poszukali w swoich katalogach w nowszych modelach subaru i znależli coś podobnego ale nie było takiego na hurtowni kazali pytać za miesiąc. Widocznie moja Subaryna jest jakimś przejściowym modelem.

Ja znalazłem w końcu ten filtr. Faktycznie były duże problemy bo większość katalogów pokazuje filtry (filtron, jc inne) w zupełnie innych rozmiarach, ale w jednym sklepie facet się przyłożył, poszperał i znalazł za 30 zł filtr zdaje się z JC (chyba B27015JC)

nie pamiętam i pasuje co do mm.

• 3 weeks later...

Znalazłem filterek na tej stronce http://ekatalog.intercars.com.pl/ taki jak do mojej Subaryny ale widze że jest okropnie drogi to taniej mi wychodzi jak mi tato z USA przyśle ale narazie mi trzeba bo miesiac temu wymieniłem na nowy z USA. Nie pamietam ceny ale nie był tak drogi ten z USA. Obudowę filtra widac na zdjęciu ze jest dość duża w modelach 2003 i nowszych jest taka stosowana widac moja bryka sie załapała na nosze wyposażenie. Szukałem tez na forum informacji na temat luzów zawoworowych ale nikt nie odpisywał w końcu odręciłem pokrywki i widzę ze są regulowane na śrubki to zaczolem dzwonić po serwisach Subaru żeby się dowiedzieć jaki ma być prawidłowy luz i kicha :( :shock: po 6-tym telefonie juz nie pamietam do jakiego serwisu sie dodzwoniłem i uzyskałem informacje od mechanika którego ściągneli z warsztatu i mi powiedział bo miał do czynienia z takim silnikiem 1.6cc. Mówił że nie często się styka z tak małym silnikiem na ssących ma być 0.2mm a na wydechowych 0.25 jak w starym Podeuszu. Dziwi mnie strasznie niewiedza mechaników w "autoryzowanych serwisach Subaru" bo dzwoniąc po tylu salonach dopiero za 6-tym razem się dowiedziałem, moja Subaryna wyglada dobrze może żaden partacz w ASO nie miał z niądo czynienia. :D

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...