Skocz do zawartości

Podgrzewanie foteli - jak sprawdzić czy działa?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent - Impreza GL z przeszczepionymi fotelami od Legasia (grzane). Podobno w fotelu jest termostat, który powyżej pewnej temp nie włączy/wyłączy grzanie, co ma zapobiec np. przepaleniu fotela lub ugotowaniu cojones. Jakkolwiek, przy obecnych temperaturach nie włącza się u mnie, stąd nie wiem, czy układ działa czy też nie, aczkolwiek diody na klawiszach świecą.

Prawda z termostatem, czy elektryk coś sobie ubzdurał? Ew. inny sposób na sprawdzenie działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tyłek zagrzał się mocno , potrzebna jest temperatura grubo powyżej 40 stopni. Wyczujesz na pewno nawet w lato. 8)

 

 

 

..... jesli nie poczujesz ciepła w miejscu tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę; to po chwili pownien pojawić się swąd palonej skóry :D

 

a tak poważniej w Legacy działa latem; w Toyotach nie bo jest właśnie jakaś blokada

 

podepnij miernik jesli posiadasz i sprawdź czy jest przepływ

 

jeśli nie to podjedź do pierwszego napotkanego elektryka i też pewnie sprawdzi za 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tyłek zagrzał się mocno , potrzebna jest temperatura grubo powyżej 40 stopni. Wyczujesz na pewno nawet w lato. 8)

 

 

 

..... jesli nie poczujesz ciepła w miejscu tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę; to po chwili pownien pojawić się swąd palonej skóry :D

 

a tak poważniej w Legacy działa latem; w Toyotach nie bo jest właśnie jakaś blokada

 

podepnij miernik jesli posiadasz i sprawdź czy jest przepływ

 

jeśli nie to podjedź do pierwszego napotkanego elektryka i też pewnie sprawdzi za 5zł

właśnie sprawdzał, ale z powodu rzeczonego termostatu nie było pomiaru, ale nie wziął nawet 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku działa i to raz sobie to włączyłem przypadkiem latem, zanim się pokapowałem to jakieś pół wiadra potu za mnie wyciekło :lol:
być może Foryś jest uboższy właśnie o termostat, który jest w wypasionym Legasiu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku działa i to raz sobie to włączyłem przypadkiem latem, zanim się pokapowałem to jakieś pół wiadra potu za mnie wyciekło :lol:
być może Foryś jest uboższy właśnie o termostat, który jest w wypasionym Legasiu :roll:

 

Mogę dodać, że w OBK grzeją nawet jak jest ciepło.

 

Co prawda sam nie sprawdzałem, ale po "włączeniu" fotela pasażera kobieta z prawie gołą d.. szybko zauwazyła różnicę (a to było latem w ciepły dzień).

Do wykonania szybkiego testu pozostaje ci więc:

a) ściągnąć spodnie i samemu sprawdzić

B) znaleźć kobietę które wykona test za ciebie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz podany sposób sprawdzenia termistora :

 

thermseat.jpg

 

Ponadto w układzie podgrzewania siedzenia znajduje się przekaźnik SEAT HEATER RELAY,połączony z dwoma bezpiecznikami oraz osobny trzeci bezpiecznik na podświetlenie klawiszy, całość spieta jest wspólną masą i BODY INTEGRATED UNIT :) Jeżeli nie ma ciepełka sprawdzaj bezpieczniki i przekaźnik, bo prawdobodobieństwo, iż uszkodzone są obie maty jest bardzo małe.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cóż, elektryk zdemontował fotel i obydwie maty są padnięte, uratować może mnie tylko przeszczep zdrowych mat, przeszczep foteli zbyt drogi. Czy mata jest towarem handlowym, czy do zdobycia wyłącznie z fotelem?

 

Zgłoś się do forumowicza MaciekSubru w sprawie maty bez fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...