Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu??


djzygiel

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie!!

Wlasnie wymieniaja sie filterki, olej, zastanawiam sie co ze skrzynia ?? czy tez wymienic?!

Auto ma 84.000 km przebiegu!!

co jeszcze sprawdzic przed eksploatacja tega legasia??

myslicie ze da sie podłaczyc kamerke do seryjnego wyswietlacza??

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie!!

Wlasnie wymieniaja sie filterki, olej, zastanawiam sie co ze skrzynia ?? czy tez wymienic?!

Auto ma 84.000 km przebiegu!!

co jeszcze sprawdzic przed eksploatacja tega legasia??

myslicie ze da sie podłaczyc kamerke do seryjnego wyswietlacza??

 

Pozdr

W tamacie kamerki zagadaj Toni'ego, tutaj pisze o możliwości podłączenia :

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=14&t=122842&view=unread#unread

 

Jeżeli masz manuala, to olej w skrzyni powinien być wymieniony przy 60kkm, jeżeli nie był to wymień. Interwał wymiany to 60kkm, a co 30kkm sprawdzany.Podobnie olej przekładniowy (tylny most, przedni jeżeli AT). Jeśli masz AT, to filtr automatycznej skrzyni jest niby bezobsługowy, wymieniany tylko gdy jest wyciek bądź uszkodzony mechanicznie.

 

Zerknij sobie do instrukcji obsługi, tam będziesz miał zapisane wszystkie serwisowe obowiązki :P

Tak naprawdę wszsytko zależy od tego jak autko było serwisowane do tej pory i w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat rozrządu na wierzchu, to nie będę zakładał nowego wątku i podpytam szanownych forumowiczów o kilka spraw:

Auto - Legacy 98, 2.5L (DOHC, EJ25), automat.....

1. czy w tym silniku rozrząd jest "bezkolizyjny"

2. jakie są przybliżone koszta takiej wymiany rozrządu (paski/napinacze.. itd...) ?

Ostatnia wymiana rozrządu (jeszcze w Szwajcarii, 2 lata temu) wklepana w książkę serwisową jest przy 160 tys (pierwsza przy 100tys.) , teraz mam 198tys.. Myślicie że już warto się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem dopiero co z wojaży (fajnie było)

instrukcja dotrze do mnie w weekend (teraz pojechała wraz z żoną, autkiem), skseruję i wyślę, tylko podaj adres (mail do Ciebie poszedł).

Fakt, nie mam wszystkich stron, nie chciałem fatygować Agi koniecznością kserowania kartek jak zając prawidłową pozycję za kierownicą (itp), ale to co najważniejsze chyba mam

A przy okazji - też minęło legacy 60tys, i zastanawaim się nad przeglądem. Choć z tego co pamiętam, to serwis w krakowie (nie ASO, ale inny, polecany) mówił, że to nie jest konieczne - wymiany oleji itp.

Ciekawe, jakie Wy macie w tej materii zdanie?

szamcio

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z tego co pamiętam, to serwis w krakowie (nie ASO, ale inny, polecany) mówił, że to nie jest konieczne - wymiany oleji itp.

Ciekawe, jakie Wy macie w tej materii zdanie?

szamcio

 

szamcio jak dbasz tak masz :!: , przegląd na 60kkm nie jest drogim przeglądem, nie warto oszczędzać a olej muss zmieniać. Filterki też :!: , praktycznie nic innego ten przeglad wg.ASO nie obejmuje. Zalej dobry olej i wymień filterki, ten od klimy też..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że Subarowe nic to X00, ale przegląd 2tys to trudno uznać za niewiele.

no nie 2tys, dla członków klubu rekomendowana cena to około 800 zł netto, normalnie około 1000.

Ale zawsze można się dogadać :wink: , i myślę że coś uciąć.

W "innym ogarniającym" to pewnie połowa z tego asowego by wyszła, ale trzeba wziąć pod uwagę, ża ASO poleci procedurką i sprawdzą furę dość dobrze, a "kolega" zrobi tylko olej i filterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "innym ogarniającym" to pewnie połowa z tego asowego by wyszła, ale trzeba wziąć pod uwagę, ża ASO poleci procedurką i sprawdzą furę dość dobrze, a "kolega" zrobi tylko olej i filterki.

 

Dokładnie.

Jak ktoś koniecznie chce oszczędzić, to niech przywiezie ze sobą do ASO filtry, oleje itp.

Wyjdzie taniej, a sen będzie spokojniejszy po tym jak ASO przeleci wg. listy wszystko to, co trzeba dodatkowo sprawdzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...