Skocz do zawartości

Czy Justy nadaje sie do terenowej jazdy?


Gość major_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Poszukuję ekonomicznego (w spalaniu i utrzymaniu) samochodu 4x4. Samochód miałby służyć do wyjazdu na ryby, działkę gdzie nie ma utwardzonej drogi a po opadach deszczu robi się błoto (wielokrotnie się zakopałem i gubiłem osłonę pod silnikiem). Samochód jako "trzeci w rodzinie" więc byłby użytkowany głównie weekendowo na odcinkach do 40km. Rocznik jest nieistotny. Dla przewożenia 2 osób (sporadycznie 4). Tak jak wcześniej wspomniałem głównie zależy mi na stosunkowo (jak na 4x4) Ekonomicznym i Niezawodnym samochodziku. Reszta kryteriów bez znaczenia.

Czy Justy spełnia te kryteria? Jak sobie radzi w lekkim terenie (lesne drogi, piasek, błoto - gdzie zwykłe osobówki się zakopują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzałbym raczej Ładę Niva (psuje się częściej ale b.tania w eksploatacji) lub Samuraja . Szczególnie ten drugi ma bardzo dużą dzielność terenową - o wiele większą niż Justy. Na szosie to można nim jechać 140 ale Tobie chodzi głównie o rzadkie wyjazdy w teren. Stanowczo stawiałbym na Samuraja jako 3 w rodzinie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze forestery się zakopują :P

Najgorzej jest jak leży 30 cm śniegu, przyjdzie halny i zrobi się +5 :evil:

 

W takiej mazi to ciężko wyjechać :evil:

Na szczęście czas jest naszym sprzymierzeńcem bo albo się roztopi na tyle że wyjedziemy albo nocą złapie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justy 2 całkiem zacnie dawała radę w błocku... mimo wleczenia się na brzuchu potrafiła brnąć do przodu. W śniegu to samo... pchała przed zderzakiem wał śniegu i brnęła naprzód. Jeździła na Navigatorach 2 więc uniwersalnej całorocznej oponie.

jeśli jednak chcesz wytarzać pojazd w prawdziwym terenie to lepszą propozycją jest Jimny lub Vitara.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...