Skocz do zawartości

Oponki Toyo


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić nowe opony i zastanawiam się nad Toyo Proxes T1-R lub innymi Toyo.

Jakie macie opinie na temat tych gumek. Do tej pory jeździłem na Bridgestone RE050 87W i jestem mega zadowolony.

A może polecilibyście jakies inne?

To beda opony do codziennej, rozsądnie dynamicznej ;-))) jazdy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wątku oponowego to może by go przypiąć?

 

Robią je jeszcze? A to nie jest teraz R1R?

 

Poza tym - do jakiego samochodu?

 

W ekspressowym skrócie: wydaje mi się, że niski profil może być OK - ja miałem w OBK H6 profil 55 (225/55/17) i samochód pływał, chyba przez miękkie ścianki.

Dobrze trzyma na deszczu.

Bieżnik szybko się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić nowe opony i zastanawiam się nad Toyo Proxes T1-R lub innymi Toyo.

Jakie macie opinie na temat tych gumek. Do tej pory jeździłem na Bridgestone RE050 87W i jestem mega zadowolony.

A może polecilibyście jakies inne?

To beda opony do codziennej, rozsądnie dynamicznej ;-))) jazdy.

Pozdrawiam,

 

Witaj,

 

Ja mam zamontowane opony Toyo Proxes T1-R, (co prawda nie w Subaru), ale jestem dosyć zadowolony z nich. Bardzo dobrze trzymają sie drogi zarówno na suchym jak i mokrym asfalcie :D

Porównuje je do opon Dunlop SP Sport 9000, które także były dobre, ale nie aż tak jak Toyo.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem sp sport 9000 w imprezie wg mnie na mokro dramat ja nie bylem z nich zadowolony!!

W bmw mialem proxes bylo fajnie na mokro w kolein ach (225/55/16 lubiły ponieść) ale lepiej niz sp sport

 

W rajdówce (saxo) teraz mamy r888 jest mega wypas trzymaja niesamowicie nawet na wilgotnym asfalcie w żesistym deszczu wiadomo trzeba miec wiecej wyobraźni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedsubarowach jeszcze czasach zjeździłem Carinką E (podciągniętą do ok. 170 kucy... i korzystałem z tego :twisted: ) dwa komplety (letnich) Toyo - nie pamiętam szczegółów, ale teraz i tak już napewno tych modeli nie ma - i sprzedałem ją obutą w trzeci komplet. I twierdzę z całą odpowiedzialnością, że znakomite to opony (no, dobra - były te zakładane do Carinki 8) )!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna powiedziec przepasc technologiczna

chciałbym żeby większość opon na rynku , miała taką przepaść technoloiczną jak RE070 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje.

Myslałem owszem o RE070, ale opony mają być w rozmiarze 215.45.17, więc jeśli bridgestone, to RE050.

Na razie nadal obstaję przy RE050. Ale poczytam info o oponach na podanym linku.

R888 też mnie kusiły, ale to mają byc opony na codzień, a więc i na desz, i na koleiny, a nie tylko na Ulęż i Kielce ;-) więc chyba trochę za 'wyczynowe'.

MTS szuka mi sti, więc wtedy będe mógł spawdzić R888 i RE070.

Pozdrowienia,

PS. Pojawił się fajny wątek o Nurburgringu. Od dawna mi chodziło to po głowie, żeby tam trochę poćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje.

Myslałem owszem o RE070, ale opony mają być w rozmiarze 215.45.17, więc jeśli bridgestone, to RE050.

Na razie nadal obstaję przy RE050. Ale poczytam info o oponach na podanym linku.

R888 też mnie kusiły, ale to mają byc opony na codzień, a więc i na desz, i na koleiny, a nie tylko na Ulęż i Kielce ;-) więc chyba trochę za 'wyczynowe'.

MTS szuka mi sti, więc wtedy będe mógł spawdzić R888 i RE070.

Pozdrowienia,

PS. Pojawił się fajny wątek o Nurburgringu. Od dawna mi chodziło to po głowie, żeby tam trochę poćwiczyć.

 

to sie nie zastanawiaj i kup RE050A jako opony na co dzień, cięzko znaleźć lepszy wybór , choć przyznam że miaem ostatnio na RS4 DUNLOP SPORT MAXX TT i były naprawde super :idea: pod koniec ekspoatacji , wyząbkowały ale to standart na wielowahaczowym zawieszeniu i polskich drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę pirelli.

 

Obecnie mam P7 i nigdy w karierze nie miałem lepszych

 

Tak bardzo jestem z nich zadowolony, że do darmowozu kupiłem cinturato p7 na lato i sottozero na zimę

bo wg testów adac pirelli jest zawsze w bardzo polecanej grupie

 

do forka następne na pewno będą p7 lub następca.

 

Do dzisiaj nie mogę się nadziwić nad ogromną różnicą przyczepności pirelli a poprzednimi oponami oczywiście nie licząc geolanderów które nie są prawdziwymi letnimi oponami.

 

tutaj masz testy

 

http://www.oponeo.pl/artykuly/v/311/132 ... _r17.htmlx

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

mam testy tych toyo - dramat. Wygrały natomiast w zmyślnych nazwach i w ilości zastosowanych technologii. Podczas testu na torze były bardzo przeciętne.

 

-- 15 sie 2010, 04:57 --

 

o, znalazłem w ciecie

 

http://www.tirerack.com/images/tires/te ... _gs_ds.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...