Skocz do zawartości

Coś puka w silniku - 2.5 n/a


whitefunk

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka, za któregoś już posta, ale każdy na inny temat - tak to jest po kupnie samochodu ;)

 

Nie wiem czy to problem czy nie, coś puka mi w silniku po prawie stronie jak stanę przodem do samochodu. Rytmicznie puka, z dodaniem gazu puka coraz szybciej z taka samą głośnością, przy około 3 tys przestaje, to znaczy jak trzymam na 3 to raz puknie a raz nie, później już tego dzwięku nie słychać. W samochodzie podczas jazdy i nawet jak stoję też tego w ogołe nie słyszę, tylko poza samochodem jak stoję przy, ewentualnie otwarte drzwi i dodaję gazu.

 

Pukanie po prawej stronie, po lewej zdecydowanie ciszej... podpowiecie co to może być?

 

-- Pt sie 13, 2010 1:28 pm --

 

a może boxery mają tak, że coś sobie puka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie, jak podjedziesz sobie na lokalnego spota forumowego (wątek masz tu) i dasz posłuchać komuś kumatemu :) Może to normalny odgłos wtrysków, tylko powyżej 3krpm już zagłuszany przez wydech, może padnięta panewka, a może pięć(dziesiąt) innych rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło, puka panewka, z racji tego, że prawdopodobnie przez 60kkm nie był wyminiony ani raz olej :( Filtry były w stanie "pożal się Boże"...

 

Pytanie dodatkowe, mam wersji US-spec czyli 2.5 SOHC (tak powiedział mechanik). Mimo to na silniku mam napis EJ25.

 

Na allegro są same silniki 2.5 DOHC, czy taki też będzie pasował? Czy pozostaje mi tylko SOHC szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na allegro są same silniki 2.5 DOHC, czy taki też będzie pasował?

 

Musiałbyś doprecyzować pytanie - czy chodzi o sam shortblock do zastąpienia obecnego i wsadzenia głowic SOHC, czy też o długi blok tj. z głowicami (i np. wiązką).

 

Jeśli pytasz o to pierwsze to nie wiem, o drugie - też nie :mrgreen:.

 

Czy dostanę pomuka? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...