Jump to content

Wspomaganie nie działa gdzy silnik jest gorący

Dartmoor
 Share

Recommended Posts

Siemka mam Sti model 2006, gdy rano odpalam samochod wspomaganie kierownicy chodzi leciutko wszystko pieknie nie ma zadnych problemow jednak gdy silnik sie juz rozgrzeje i zlapie temperature pracy zaczynaja sie schody gdyż to wspowaganie nie jest juz praktycznie zaowazalne. nie wiecie co to może być?

logiczne, jeżeli działa na zimno, a na gorąco nie, oznacza, że płyn na zimno jest wystarczająco gęsty, żeby zadziałać, ale jak się nagrzeje, robi się rzadki i przestaje działać wspomaganie...jak słusznie napisali przedmówcy :) natychmiastowa wymiana płynu...

• 4 months later...

Witam!

Mam podobny problem, w zasadzie identyczny tylko że jeszcze u mnie działa wspomaganie, tyle że czuć że jest słabsze w miarę nagrzewania się samochodu i pompa zaczyna lekko wyć. Czy faktycznie wystarczy wymiana oleju?

Pozdrawiam!

• 4 months later...

Z pompą wspomagania trzeba uważać i to bardzo!! Moja dokonała żywota na zimowych bączkach i skończyło się wymianą.. (Carfit dzięki!!) i jak już wyje to już niewiele jej pomoże..

• 2 months later...

Ja się podepnę.

Ostatnio na pojeżdżawce zauważyłem, że po sekwencji zakrętów (np szykana) ostatni skręt robiłem bez wspomagania kierownicy (przez co 2x wycedziłem w opony).

Stan płynu mam ciutek powyżej MAX (na zimno). Przy normalnej jeździe nigdy mi się coś podobnego nie zdarzyło.

Domyślam się, że główną przyczyną może być olej w układzie wspomagania - jak olej zalecacie (jakaś szczególna marka i typ? Ile wchodzi do WRX'a 05) no i czy wymiana tego oleju to jakaś baaardzo skomplikowana procedura?

Pozdrawiam