Skocz do zawartości

Tak się zastanawiam, jak dalece jest nie intuicyjne ....


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Maruda musze Ci sie do czegos przyznac :roll:

 

Jak widze Twojego dwustronicowego posta to czytam tylko pierwsze, srodokowe i ostatnie zdanie :roll:

 

Nie gniewaj sie prosze ale jestem leniwy 8)

 

:wink: :wink: :wink:

 

tez tak mam :oops:

ale to bynajmniej nie przez bezsensownosc, glupote, lanie wody czy cokolwiek innego :!: :idea: .

 

wypowiedzi marudy zawsze (prawie?, nie... raczej zawsze 8) ) sa na temat

i na wysokim poziomie.

 

ok. jestem len i juz :lol: .

 

pozdr

 

Dopisuję się klubu.:wink:

Niestety nie przeczytałem ani tego ani paru poprzednich :oops:

Ale serdecznie podzdrawiam Marudę i szczerze podziwiam wytrwałość w pisaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruda musze Ci sie do czegos przyznac :roll:

Uuu... Sumienie gryzie?? :lol:

 

Jak widze Twojego dwustronicowego posta to czytam tylko pierwsze, srodkowe i ostatnie zdanie :roll:

 

Nie gniewaj sie prosze ale jestem leniwy 8)

:wink: :wink: :wink:

 

:D

Nie wiem dlaczego się tłumaczysz... Nie ma przymusu: nie chce, niech nie je... ;)

 

 

Post nie jest dwustronicowy, to raz :) - a dwa, to powstał jako "rozwinięcie" wcześniejszego (krótszego) postu - a rozwinąłem go dlatego, że Aflinta -w pewnym sensie- zakwestionował moje uwagi.

Naturalnie Aflinta (jak i ktokolwiek inny) ma prawo nie zgadzać się z moim punktem widzenia, a rzeczone "rozwinięcie" miało być jedynie wyjaśnieniem DLACZEGO właśnie moje spostrzeżenia wcześniejsze były takie, jakie były.

 

(A co do "mojego stylu wypowiedzi", to moja była nieślubna zwykła ujmować to dużo prościej: "Jezuuu, ale marudzisz..." :lol::mrgreen: )

 

tez tak mam :oops:

ale to bynajmniej nie przez bezsensownosc, glupote, lanie wody czy cokolwiek innego :!: :idea: .

 

wypowiedzi marudy zawsze (prawie?, nie... raczej zawsze 8) ) sa na temat

i na wysokim poziomie.

Muchos gracias, amigo... :wink:

Na wysokim poziomie - o tak! Na poziomie drugiego piętra przynajmniej... :D 8)

Ale nie zawsze są na temat - ostatnio zdarzyło mi się nawet popełnić przydługawy post, w którym nie było nawet myśli przewodniej (o czym rzetelnie poinformowałem w Post Scriptum...) :mrgreen: :roll:

 

Dopisuję się klubu.:wink:

Niestety nie przeczytałem ani tego ani paru poprzednich :oops:

Ale serdecznie podzdrawiam Marudę i szczerze podziwiam wytrwałość w pisaniu :)

 

:D

Sam nie wiesz co tracisz... :lol:

 

Dziękuję za pozdrowienia - i również pozdrawiam serdecznie wszystkich moich wiernych nieczytelników :roll: :D

 

Maruda

 

PS: Pisanie takich długich postów ma jeszcze jedną zaletę - nikt się nie będzie przyczepiał że "nabijasz se posty"... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tej pory nie zagłosowałem, ale przeczytanie od deski do deski posta Marudy, skłoniło mnie jadnoznacznie i bez wątpliwości, do oddania głosu na.... ostatni wariant :twisted:

...czyli że "Intak się czepia z nudów".

 

Inaczej, "ślusarz zawinił, a kowala powiesili... ?? Hm... :)

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle; rozpisałem się tak bo mam uczulenie na kiepskie interfejsy - i zawsze jak tego rodzaju kwestie są poruszane to ja też robię się troszkę "poruszony" ;))

 

Fajnie :) W takim razie słyszałeś może co nieco o HIG? To taki zbiór zasad opracowany prz udziale firmy SUN na potrzeby rozwoju oprogramowania Open Source (głównie GNOME) by całość miała jednolity i spójny wygląd a przy okazji nie zawalała użyszkodnika toną niepotrzebnych opcji :)

 

Dopisuję się klubu.Wink

Niestety nie przeczytałem ani tego ani paru poprzednich Embarassed

Ale serdecznie podzdrawiam Marudę i szczerze podziwiam wytrwałość w pisaniu Smile

 

A ja czytam szybko i posty Marudy nie robią na mnie objętościowego wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam posty Marudy ! Bardziej mnie odstrasza wchodzenie do tematów gdzie jest 91 nie przeczytanych postów, niż czytanie całkiem sensownych i logicznych wypowiedzi. Zresztą jego posty Sz. P. Marudy są nawet na 1/4 strony i mają pełno akapitów itp. w związku z czym literek nie ma tam aż tak dużo.

 

PS: Pisanie takich długich postów ma jeszcze jedną zaletę - nikt się nie będzie przyczepiał że "nabijasz se posty"... :D:D

 

A ja się spotkałem, z takim zarzutem mimo, że nie raz pisałem długie posty a jeszcze więcej razy edytowałem zamiast pisać kolejny... Tutaj uważaj. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałeś może co nieco o HIG? To taki zbiór zasad opracowany prz udziale firmy SUN na potrzeby rozwoju oprogramowania Open Source (głównie GNOME) by całość miała jednolity i spójny wygląd a przy okazji nie zawalała użyszkodnika toną niepotrzebnych opcji :)

 

Human Interface Guidelines - jedna taka firma ma to od ponad dwudziestu (prawie trzydziestu?) lat.

Ostatnio trochę zgłupieli, i wypuścili nowy OS, któren jest kolorowy, śliczny, och i ach... ale jakby mniej przyjazny (w kontekście interfejsu graficznego).

 

 

Jakbyś chciał poczytać o porównać rozmaite GUIs to tu znajdziesz kilka przykładów i teorii nt. interfejsu graficznego (napisanych przez człowieka, który połowę swego życia spędził jako Human Interface Engineer):

http://igeek.com/articles/Interface/ (nowsza strona)

http://mackido.com/Interface/index.html (starsza strona)

 

pzdr,

M.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Interface Guidelines - jedna taka firma ma to od ponad dwudziestu (prawie trzydziestu?) lat.

Ostatnio trochę zgłupieli, i wypuścili nowy OS, któren jest kolorowy, śliczny, och i ach... ale jakby mniej przyjazny (w kontekście interfejsu graficznego).

 

Ostatnio bardzo zgłupieli, bo Intstalacja Win XP + Office najnowsze = jeden wielki bajzel - Każde okienko i menu inaczej wygląda - dla mnie porażka. Nie wspominając mikroskopijnych ikonkach windows'a - 32x32 pixele - to jakie żarty chyba jak się pracuje w 1600x1200. Całe szczęście nie używam tego :) Mam swoje GNOME :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nikogo nie obraża, prawda Panowie? 8) czy mam wołać moderatora :mrgreen:

biedny Intak nie umial znaleźć tylko szparki do sowjej skrzyneczki pocztowej..chłopina..a wy mu tak..sztacheta przez... 8)

 

Czy napisanie że IntakWRX to fajtłapa (co szparki znaleźć nie może) to od razu obrażanie...? No ja nie wiem... :mrgreen:

 

PS. IntakWRX - bez obrazy. To niby taki żart sytuacyjny miał być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje GNOME :)

 

Widziałem screenshot (w temacie dot. shoutboxa) - zajfajnie sobie pokonfigurowałeś GUI-a 8)

 

chodziło mi o to że dla przeciętnego zjadacza bułki z serem i popijacza browarka to..no wiesz :wink:

a Intak to akurat te wasze robaczki rozumie..bo jest wtajemniczony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Interface Guidelines - jedna taka firma ma to od ponad dwudziestu (prawie trzydziestu?) lat.

Ostatnio trochę zgłupieli, i wypuścili nowy OS, któren jest kolorowy, śliczny, och i ach... ale jakby mniej przyjazny (w kontekście interfejsu graficznego).

 

Ostatnio bardzo zgłupieli, bo Intstalacja Win XP + Office najnowsze = jeden wielki bajzel - Każde okienko i menu inaczej wygląda - dla mnie porażka. Nie wspominając mikroskopijnych ikonkach windows'a - 32x32 pixele - to jakie żarty chyba jak się pracuje w 1600x1200. Całe szczęście nie używam tego :) Mam swoje GNOME :)

 

Ehem, Aflinta... M$ nigdy nie miał HIG'u - Windows (wersja dowolna) to uroda i funkcjonalność Frankensteina (bo w podobny sposób "skonstruowane").

Ja miałem na myśli Apple Inc, a ich głupawka w kontekście nowego OS to przejście z interfejsu "Apple Platinium" (MacOS "Classic" v.7.0 do 9.2) na GUI "Aqua" (MacOS X).

 

:)

pzdr,

M.

 

[edit] Znaczy, "Platinium" było dopiero od systemu 8.0. Wcześniejsze "klasyki" miały nieco inny wygląd (brak efektów 3D, cieni, anti-aliasingu w ikonkach - i t.p.), ale też opierały się na wspomnianym HIG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehem, Aflinta... M$ nigdy nie miał HIG'u - Windows (wersja dowolna) to uroda i funkcjonalność Frankensteina (bo w podobny sposób "skonstruowane").

Ja miałem na myśli Apple Inc, a ich głupawka w kontekście nowego OS to przejście z interfejsu "Apple Platinium" (MacOS "Classic" v.7.0 do 9.2) na GUI "Aqua" (MacOS X).

 

O ja głupi! Nawet do głowy mi nie przyszło, że ktoś może w jabłuszkach robić :( Mea culpa! W końcu moje GNOME też na MacOS jest wzorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja głupi! Nawet do głowy mi nie przyszło, że ktoś może w jabłuszkach robić :( Mea culpa!

 

No to musze powiedziec, aflinta, ze sie nie popisales :twisted:. Przeciez jesli maruda zawodowo robi bzzzz pfffff szszszszsz (jak to - mniej wiecej - obrazowo opisal wielkopolanin), taka maszyna, z ktorej wychodza naklejki forum subaru, to jest prawie na 100% pewne, ze ta maszyna steruje jakis mac (a makiem - maruda) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja głupi! Nawet do głowy mi nie przyszło, że ktoś może w jabłuszkach robić :( Mea culpa!

 

No to musze powiedziec, aflinta, ze sie nie popisales :twisted:. Przeciez jesli maruda zawodowo robi bzzzz pfffff szszszszsz (jak to - mniej wiecej - obrazowo opisal wielkopolanin), taka maszyna, z ktorej wychodza naklejki forum subaru, to jest prawie na 100% pewne, ze ta maszyna steruje jakis mac (a makiem - maruda) :twisted:

 

No... prawie.

Nietety, w związku z tym że rynek komputerowy wygląda tak jak wygląda, wielu producentów rozmaitego sprzętu uważa że możliwość współpracy z Makiem jest potrzebna jak zęby w dupie - i z podobnego założenia wychodzi firma Mutoh (producent ww. plotera tnącego). Tak więc komputer sterujący wspomnianym bzzzzz pffff ustrojstwem jest piecem z łokienkami Xtra P... ...no, powiedzmy, "profeszonal".

 

:)

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...