Skocz do zawartości

jakie opony kupić?


markos007

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ po niecałych 2 latach puścił kord w dwóch oponach Goodyear (nie ma to jak made in China :| ) auto potrzebuję nowych opon.

Rozmiar 195/60/15, i teraz pytanie jakie warto kupić?

znalazłem fajne Pirelli P6000 za 260 zł ale w internecie krążą opinie, że opona jest bardzo głośna i nietrwała.

Ponieważ głównie jeździ autem tata, więc potrzeba opony, która nie zużyje się po 20 tys. km

Może by tak wejść w Bridgestone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GSD3F1 i dobrze się sprawowały tylko ścieralność za duża, teraz np. w Passacie mam Dunlopy SP SPORT 01, mają 50k przebiegu i 6mm bieżnika, ogólnie jestem zadowolony (są asymetryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze to prawie wszystkie opony beda pracowac rownie dobrze, nie ma co liczyc na rewelacje.

 

Chcesz Kumho?

* 195/60/15, indeks H, 180 PLN

* 195/60/15, indeks V, 210 PLN

to sie odezwij. Ceny chyba wlasnie takie (albo zblizone). Tylko jesli sie zdecydujesz, to juz pozniej nie ma rozmyslania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz Kumho?

 

Lepiej zeby nie chcial. Plastikowy badziew, mialem okazje jezdzic 2 lata temu. Wytrzymalem cale 2 tygodnie.

Ale to byly opony 16 cali zalozone na GT'ka. Moze 15 cali w dupowozie sie sprawdzi. Ja tam nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy wynalazki? Kumho ma dzial sportowy i produkuja prawdziwe szutrowki, slicki, medie, deszcze itd. Firma jest azjatycka, wiec pewnie u siebie robia. Czy to zle? Jak kupowalem Potenzy produkowane w Polsce to wszyscy rozpaczali jakby swiat mial sie skonczyc. Lepiej rozumiem robione w Hiszpanii czy Portugalii przez tureckich niepismiennych imigrantow? Na Hankookach czesc ekipy jezdzi i zyja. Nie myl tych opon z jakimis bang-bang czy chui-mui :lol:

 

To maja byc 195/60/15 do cywilnej jazdy dla ojca? To chyba nie warto stawiac wymagan jak do Le Mans.

Jesli chcesz bardzo dobra cywilna opone to kup Bridgestone ER300. Napisz do Carfita, mysle ze ma w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

To maja byc 195/60/15 do cywilnej jazdy dla ojca? To chyba nie warto stawiac wymagan jak do Le Mans.

Jesli chcesz bardzo dobra cywilna opone to kup Bridgestone ER300....

 

W tym rozmiarze jest tylko Eco(fuj)pia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę zależy jak się trafi. Hankooka cywilne opony ponoć są tragiczne z tego co słyszałem. Goodyear też niby znana firma i długo miały jeździć i dupa

Myślę, że takie cywilne Toyo CF-1 powinny się sprawdzić. Jak na razie wszystko co kupione Made in Japan nigdy nie zawodziło :wink:

Auto kupione było na 7 letnich Continentalach i jedyny powód ich wymiany była już zbyt duża głośność, po prostu ze starości.

W tym rozmiarze jest tylko Eco(fuj)pia.

z tego co widzę Bridgestone ER300 są dostępne w tym rozmiarze, ale sporo droższe od Toyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi jezdza na Kumho, ja bede jezdzil, testy mowia ze nie sa badziewne. Moze po prostu trafiles na taki kwas...

 

No moze przez te 2 lata poprawili jakosc. Pamietam te opony tez za czasow daewoo... tam to dopiero byl kwas :P

 

Hankooka cywilne opony ponoć są tragiczne z tego co słyszałem.

 

Tez mialem i tez nie polecam. Ta sama polka co Kumho.

 

Inna sprawa, ze jeden lubi smalec a inny pasztet :P Wiec generalnie to na nich sie da jezdzic.... tylko roznie to bywa... dla mnie te opony byly za twarde (wyraznie zla mieszanka gumy), jak padal deszcz i bylo 15 stopni to przeskakiwaly zamiast trzymac na zakretach :P

Ale tak jak mowie, moze teraz jakosc jest lepsza.

W moim przypadku, jak sie jezdzilo juz na 2x drozszej oponie, to potem sie marudzi no... wiec za odpowiednia cene to moze byc niezly kompromis. Tylko, ze to jest bezpieczenstwo Panowie. A nie rozmawiamy o oponach do aut segmentu A czy B.... tylko duze, szybkie (min te 130-150 koni tak?).... a trzeba tez pamietac, ze dobre wlasciwosci jezdne docenia sie dopiero w sytuacjach krytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

http://www.oponeo.pl/opony/letnie/osobo ... 95/60/r15/ chyba dwa typy bieżników nawet są dostępne: V i H

poczytałem trochę w internecie i ludzie chwalą sobie Toyo, opona ma się dobrze spisywać w codziennej jeździe. No chyba, że ja mam okazję jechać i jest w miarę pusto na drodzę :P

Pomimo, że to tylko Impreza N/A o żadnych wynalazkach nie ma mowy tak jak pisze Sebastian.R opony mają swój test dopiero w krytycznych sytuacjach kiedy trzeba ratować auto z opresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić z czystym sumieniem Uniroyal RainExpert. Powiem od razu na wstępie - nie mam w wozie 500KM pod maską ani aspiracji pseudosportowych - czasem tylko lubię dla przyjemności trochę szybciej pojechać na Salmopol albo Kubalonkę.

U siebie mam 195/60/15 w indeksie H i w Megane2 195/65/15. Wg mnie trzymają się drogi bardzo dobrze, szczególnie mokrej i bardzo mokrej (jak sama nazwa wskazuje) - co ostatnimi czasy bywa w naszym kraju dość często. Na jazdę po suchym też złego słowa powiedzieć nie mogę na te opony. Jeździłem również po mokrym śniegu, kiedy w październiku się w Wiśle zabielilo i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony (ale to tak na marginesie).

Zużycie po 15 tys km niewielkie - widać jeszcze najwyżej położony znacznik.

 

pozdrawiam, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na Toyo. Dzisiaj przyszły opony, guma zdecydowanie inna o tych na Goodyear, które się szybko zniszczyły. Na suchej nawierzchni jak na razie spisują się naprawdę świetnie. Z tyłu zostały niestety opony Dunlop SP Sport co już troszkę czasu mają i czuć jednak lekką różnicę. Jak będę miał okazję to zobaczę jak się spisują na deszczu. Niedługo pewnie trzeba będzie jakiś zimówek powoli szukać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...