Skocz do zawartości

ORNETA - szkolenie z AcceLeration


kropkowicz

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli temat czasów urośnie to trzeba będzie wyklepać jakiś sposób pomiaru i się zacznie ..... :D
i będzie rywalizacja jak w SRT :mrgreen:

 

nie chciałem tego pisać żebyś mnie z błotem znów nie zmieszał bo ci się wydało, że to atak na srt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Normalne zjawisko i kolej rzeczy...tuningujecie swoje auta, doskonalicie technikę jazdy i chcecie się porównać i sprawdzić siebie i swoje auta i najłatwiej to zrobić ścigając się na czas, seryjnymi autami też fajnie polatać na czas i się poszkolić, ludzie w SRT i w innych klubach w Polsce robią dokładnie to samo, nie ma nic w tym złego i nie ma o co kruszyć kopii, poza tym wydaje mi się że wszystko sobie wyjaśniliśmy na PW i nie ma do czego wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie się jeszcze kiedyś wybiorę, w mojej ocenie było zdecydowanie za mało jazdy z instruktorem, o czym po szkoleniu z Andrzejem chwilkę zamieniliśmy kilka zdań.

 

Pomiar czasu jak dla mnie zbędny, bardziej przydałaby mi się ocena toru jazdy, różnie to bywało z tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar czasu jak dla mnie zbędny, bardziej przydałaby mi się ocena toru jazdy, różnie to bywało z tym

 

Właściwie zasugerowałem to właśnie z powodu braku możliwości innej oceny efektywności jazdy na próbie...teoretyzując moglibyśmy jeszcze tak jeździć kolejne 50 kółek i oprócz nauki zupełnie na pamięć toru nie mielibyśmy żadnej wiedzy czy posuwamy się z umiejętnościami do przodu :D , stoimy w miejscu :| czy o zgrozo jest coraz gorzej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugim niekoniecznie

 

dokładnie, bo błąd w trzymianiu kiery to plus 1 sec :mrgreen: to była nauka techniki jazdy a nie ganianianie się

 

ja już stosuje to w praktyce :mrgreen: ciężko zmienić przyzwyczajenia

 

Pomiar czasu jak dla mnie zbędny, bardziej przydałaby mi się ocena toru jazdy, różnie to bywało z tym

 

fakt, plus czy kręcenie i trzymanie kiery jest prawidłowe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas to podstawa i nie chodzi tu wcale o rywalizację choć zdrowa koleżeńska rywalizacja tylko pomaga. Czas jest idealnym i bezwzględnym punktem odniesienia, pozwala nam obserwować własne postępy, pozwala weryfikować technikę jazdy czyli odróżnia to co nam się wydaje od tego jak jest w rzeczywistości, pozwala nam optymalizować ustawienia auta, opony, geometrię. Jeżdżąc bez pomiaru czasu niczego się o swoim aucie ani o technice jazdy nie dowiemy i efekty ze szkoleń i ćwiczeń będą dużo mniejsze i w pewnym momencie się wogóle zatrzymają w miejscu. Ocena toru jazdy jest równie ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niumenowi za ogarnięcie grilla serdeczne dzięki

Tutaj musze sie zgodzic - chyba pierwszy raz na takiej imprezie kilebasy odpowiadaly mi w 100%, a to MEGA wyczyn!

p.s. szkoda, ze kiszone ogorki nie byly z lodowki. :twisted:

Pomiar czasu jak dla mnie zbędny, bardziej przydałaby mi się ocena toru jazdy, różnie to bywało z tym

Zwroc uwage, ze to jest ze soba scisle zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkreślam: na tym szkoleniu tego nie brakowało. przynajmniej dla 3/4 to było pierwsze szkolenie

to co z rozmów wyciągnąłem to: więcej jazdy mniej czekania i więcej czasu z instruktorem w aucie

 

 

poza tym byczo :mrgreen:

postaram się zaprzeczyć początkowej tezie, że to się nie uda ponownie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas to podstawa
Zwroc uwage, ze to jest ze soba scisle zwiazane.

Zgadzam się oczywiście, ale to był mój pierwszy wyjazd na szkolenie, mam nadzieję, że nie ostatni. Stąd taki mój wniosek, jak dla mnie to po prostu jeszcze za wcześnie :wink: .

 

Jędrzej, nie wpadłam Wam przypadkiem w obiektyw??? Gdyby tak, to poproszę fotki na maila :mrgreen:

a.palka małpa poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z rapidshare zaczynałam ściągać już 5 razy, zawsze mi nagle sieć padała i nic nie ściągnęłam do tej pory :( . Muszę się kabelkiem podpiąć chyba :roll: .

Z drugiego linka Max'a się udało, tam jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało jednak większej liczby kółek z instruktorem na prawym i pomiaru czasu - trudno było w jakiś konkretny sposób zbadać "postępy"...

Trzeba ćwiczyć wyczucie czasu :) Kubica podobno potrafi wyczuć różnicę 0,2s na 5km okrążeniu, czyli dla chcącego nic trudnego :D

 

Przy okazji - Mateo, dzięki za eskortowanie w drodze powrotnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

Jeśli jesteście zainteresowani to kolejny wstępny termin szkolenia w ustalony wraz z władzami Ornety to Listopad 2010.

Myślę że z początkiem Października zaczniemy robić zapisy .

 

-- Pn wrz 27, 2010 1:56 pm --

 

ahh mam jeszcze prośbę. Jeśli macie jakieś fajne zdjęcia ze szkolenia to chętnie wrzucę je na naszą stronę.

Możecie je wysyłać na maila : alsds@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja kilka fotek pewnie dobrych znajdę na swoim kompie, tylko muszę je jeszcze poobrabiac.

Jak ktoś będzie wiedział o jakimś serwerze, na jaki można to wrzucic, będę wdzięczny za info, bo ja tego pewnie ze 3 GB będę miał, a szkoda zmniejszac fotki fajnej jakości.

 

Przy okazji wybaczcie, że chwilkę to potrwa, ale kilka rzeczy mi się ostatnio posypało i nie wyrabiam.

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem AdaSch, ,

 

wracaliśmy razem, ale ja już do domu nie dotarłem... na końcu obwodnicy się zesrało...

Teraz szukam nowego silnika, mam nadzieję, że za kilka tygodni wrócę do gry...

 

Ale chociaż zdjęcia wyszły spoko.

Jak ktoś chce, mogę podrzucic w jpg albo RAW.

Nie wiem, czy w czwartek się pojawię na pasie, bo po pierwsze nie mam czym, a po drugie w sobotę jeszcze Moja Lepsza Połowa załatwiła sobie nogę i dzisiaj miała operację kolana, więc nawet samochodem przestałem się przejmowac...

 

Ostatnie dni nie są dla mnie najłaskawsze...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...