Jump to content

Olsztyn

capricorn
 Share

Recommended Posts

Podobno zajebiste miasto :wink: A że w tym roku pogoda dopisuje więc postanowiłem/śmy wybrać się do tego urokliwego miasta :wink: . Chciałem się zapytać szanownych mieszkańców miasta i okolic gdzie warto przenocować, najchętniej blisko wody, może być domek, warunek trzy ( cztery )oddzielne łóżka :mrgreen: bo wynajmujący to w skrócie ten zły ten brzydki i ten ... :mrgreen: no i oczywiście gdzie warto wieczorem w sobotę wyjść wypić jakiegoś Don-a i zjeść dobrą kolację :D

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najpierw polecam do zwiedzenia Sanktuarium Subaryjne...tfu...Maryjne, piękny kościół z drogą krzyżową, tzn. Gietrzwałd.... :) taka mazurska Częstochowa....dalej olsztyńską Starówkę, która aczkolwiek niewielką, jednak urokliwą jest... :) najlepsze żarcie - pizzeria Peperoni, najwyższa jakość, wybór i niezmiennie górna póła zbiorowego żywienia... :) za w miarę przyzwoite pieniądze...ten sam właściciel posiada jeszcze za rogiem pizzerii bardzo słodką kawiarnię - Tiramisu....jabłecznik na gorąco - uzależnia.... :) co do noclegu w środku sezonu urlopowego to trzeba by było trochę posznypszyć....jak coś, pisz na PW, coś pokombinujemy... :)

I tak traficie do 22. 8)

Za dnia mozna skoczyc na miejska poogladac rozne ciekawe okolicznosci przyrody. Najezdza sie duzo towaru z kraju i ze swiata to i jest na czem oko zawiesic. Chociaz lokaleskom i tak ciezko dorownac. :twisted:

Wszytkie atrakcje macie na odleglosc 'buta'. Nawet jezeli z czasem trotuary staja sie szerzsze niz na czezwo.

Tyle lat mnie tam juz nie bylo, ze nie wiem czy 'Kororowa' jeszcze dziala czy juz stala sie urban legend. :mrgreen:

musicie wybrać między uciechami na plaży, w spokoju i naturze, a nocnym życiem Starówki....ale kursują MaxiTaxi czyli jakieś sharany i t4, to można wszędzie dojechać i wrócić w kilka osób....

jeżeli chodzi o okoliczne wioski turystyczne nad jeziorem, to najfajniejsze i najbliższe od Olsztyna są:

Tomaszkowo, Dorotowo, Ługwałd, trochę dalej Kaletka, Stare Jabłonki, Pluski, Zielonowo, okolice Pasymia, Pelnik, Kretowiny, najpierw musicie sprecyzować kiedy, w ilu itd przybywacie.... :)

Elek, może też do listy dodać domki letniskowe w Naterkach ? Coś tam w necie można znaleźć.

Tam chyba jest coś pod wynajem za dobre pieniądze, poza tym szutry fajne wokoło :) i blisko na lotnisko.

Jasne, zapomniałem, Naterki są też fajną wioską, na lotnisko na Dajtkach jest od nich kilka kilometrów....taksówki w Olsztynie są dużo tańsze niż w Wawie, miasto duuużo mniejsze, nie tak rozciągnięte, a taksiarze nie są tak rozpuszczeni jak w stolicy... :D, myślę, że z lotniska do Naterek wezmą góra z pięć dych...?

Novotel już nie istnieje

Raczej tam nie nocuję ;) Ale hotel jako obiekt nadal funkcjonuje tyle że inaczej się nazywa.

W ogóle pytanie miejscowych o polecane hotele to ciężki temat. To tak jakby ślepego pytać o kolory ;)

Można podać punkty na mapie ale odnośnie atrakcji, komfortu i ewentualnych zmian właścicieli/nazw to już gorzej.

W ogóle pytanie miejscowych o polecane hotele to ciężki temat. To tak jakby ślepego pytać o kolory ;)

Mnie hotel nie interesuje, tylko domki. A który ośrodek jest przyzwoity a który nie, to chyba miejscowi wiedzą :roll: tak mi się wydaje.

Kopernikus w Tomaszkowie, domki z klimą i dżakuzi, ale raczej ciężko będzie w środku sezonu.... :D

-- 2 sie 2010, o 13:46 --

a za dawnym Novotelem jest od razu plaża miejska i jezioro, nie jest źle...

Mnie hotel nie interesuje, tylko domki. A który ośrodek jest przyzwoity a który nie, to chyba miejscowi wiedzą tak mi się wydaje.

Napisałeś że "może być domek". A nie że tylko domki wchodzą w grę. Dlatego napisałem o byłym novotelu.

Odnośnie wiedzy na temat przyzwoitości to ciężko miejscowym się wypowiedzieć bo przeważnie mają gdzie mieszkać i nie korzystają z hoteli w swojej okolicy. To nie była złośliwość z mojej strony. Naprawdę chciałem pomóc.

W samym Olsztynie nie ma domków. Do innych będzie drogo jezeli dojazd ma być taksówką. Najbliżej to chyba tylko Naterki lub Tomaszkowo: http://www.losko.pl/strona/oferta.php

W Olsztynie nad jeziorem jest jeszcze bardzo ładny hotel Manor - http://www.manorhotel.pl/

Oj tam, oj tam. Na motopikniku to złyCapricorn ma sprawę. Chcemy tam być jak najkrócej i jak najszybciej, aby resztę czasu spędzać nad wodą otoczeni wianuszkiem pięknych kobiet :>

z byłego Novotelu macie 20min na piechotę na lotnisko i 1min na miejską plażę, pełną pieknych mazurskich i różnych :twisted: przyjezdnych dziewoj...rozłożonych na kocykach i trawce i z utęsknieniem wypatrujących swojego księcia w niebieskim Subarku....a z domków będzie się Wam ciężej organizowało ,,towarzystwo".... :)

A jesli oni chca i towarzystwo i 'domki' to moze niech w Kortowie sprobuja? :twisted:

To chyba jako ho(s)tele dzialczy w lecie?

Jesli tak to na atrakcje nie beda narzekac. No i do jeziora tylko tyle, zeby stoczyc sie z gorki bez wzgledu na stan niewazkosci w jakim to czlek sie znajdzie. 8)

BTW...jakiego 'Pomuka' dostalem. Mam nadzieje, ze to nie zarazliwe. :shock: