Skocz do zawartości

Olsztyn


capricorn

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno zajebiste miasto :wink: A że w tym roku pogoda dopisuje więc postanowiłem/śmy wybrać się do tego urokliwego miasta :wink: . Chciałem się zapytać szanownych mieszkańców miasta i okolic gdzie warto przenocować, najchętniej blisko wody, może być domek, warunek trzy ( cztery )oddzielne łóżka :mrgreen: bo wynajmujący to w skrócie ten zły ten brzydki i ten ... :mrgreen: no i oczywiście gdzie warto wieczorem w sobotę wyjść wypić jakiegoś Don-a i zjeść dobrą kolację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpierw polecam do zwiedzenia Sanktuarium Subaryjne...tfu...Maryjne, piękny kościół z drogą krzyżową, tzn. Gietrzwałd.... :) taka mazurska Częstochowa....dalej olsztyńską Starówkę, która aczkolwiek niewielką, jednak urokliwą jest... :) najlepsze żarcie - pizzeria Peperoni, najwyższa jakość, wybór i niezmiennie górna póła zbiorowego żywienia... :) za w miarę przyzwoite pieniądze...ten sam właściciel posiada jeszcze za rogiem pizzerii bardzo słodką kawiarnię - Tiramisu....jabłecznik na gorąco - uzależnia.... :) co do noclegu w środku sezonu urlopowego to trzeba by było trochę posznypszyć....jak coś, pisz na PW, coś pokombinujemy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak traficie do 22. 8)

Za dnia mozna skoczyc na miejska poogladac rozne ciekawe okolicznosci przyrody. Najezdza sie duzo towaru z kraju i ze swiata to i jest na czem oko zawiesic. Chociaz lokaleskom i tak ciezko dorownac. :twisted:

 

Wszytkie atrakcje macie na odleglosc 'buta'. Nawet jezeli z czasem trotuary staja sie szerzsze niz na czezwo.

 

Tyle lat mnie tam juz nie bylo, ze nie wiem czy 'Kororowa' jeszcze dziala czy juz stala sie urban legend. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie wybrać między uciechami na plaży, w spokoju i naturze, a nocnym życiem Starówki....ale kursują MaxiTaxi czyli jakieś sharany i t4, to można wszędzie dojechać i wrócić w kilka osób....

 

jeżeli chodzi o okoliczne wioski turystyczne nad jeziorem, to najfajniejsze i najbliższe od Olsztyna są:

 

Tomaszkowo, Dorotowo, Ługwałd, trochę dalej Kaletka, Stare Jabłonki, Pluski, Zielonowo, okolice Pasymia, Pelnik, Kretowiny, najpierw musicie sprecyzować kiedy, w ilu itd przybywacie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że termin trochę słaby, od 6 do 8 sierpnia taki spontan w 4 osoby. Stare Jabłonki byłem i jest super tylko czy nie daleko od Olsztyna? Nie wiesz Elek ile taksa bierze za kurs? :wink: Generalnie wybieramy się na Moto Piknik

plakat+50%25.jpg

http://superanula.nazwa.pl/biker/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elek, może też do listy dodać domki letniskowe w Naterkach ? Coś tam w necie można znaleźć.

Tam chyba jest coś pod wynajem za dobre pieniądze, poza tym szutry fajne wokoło :) i blisko na lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zapomniałem, Naterki są też fajną wioską, na lotnisko na Dajtkach jest od nich kilka kilometrów....taksówki w Olsztynie są dużo tańsze niż w Wawie, miasto duuużo mniejsze, nie tak rozciągnięte, a taksiarze nie są tak rozpuszczeni jak w stolicy... :D, myślę, że z lotniska do Naterek wezmą góra z pięć dych...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Wam sie zdarzyło pojechać gdzies samochodem i "zostać" to pomocą służą NightRiders

Korzystałem i polecam:

http://www.nightriders.olsztyn.pl/

 

Z noclegowni najbliżej lotniska to chyba Novotel jest najbliżej. I do starówki też bliżej niż z Naterek ;) No i obok jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novotel już nie istnieje

Raczej tam nie nocuję ;) Ale hotel jako obiekt nadal funkcjonuje tyle że inaczej się nazywa.

 

W ogóle pytanie miejscowych o polecane hotele to ciężki temat. To tak jakby ślepego pytać o kolory ;)

Można podać punkty na mapie ale odnośnie atrakcji, komfortu i ewentualnych zmian właścicieli/nazw to już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie hotel nie interesuje, tylko domki. A który ośrodek jest przyzwoity a który nie, to chyba miejscowi wiedzą tak mi się wydaje.

Napisałeś że "może być domek". A nie że tylko domki wchodzą w grę. Dlatego napisałem o byłym novotelu.

Odnośnie wiedzy na temat przyzwoitości to ciężko miejscowym się wypowiedzieć bo przeważnie mają gdzie mieszkać i nie korzystają z hoteli w swojej okolicy. To nie była złośliwość z mojej strony. Naprawdę chciałem pomóc.

W samym Olsztynie nie ma domków. Do innych będzie drogo jezeli dojazd ma być taksówką. Najbliżej to chyba tylko Naterki lub Tomaszkowo: http://www.losko.pl/strona/oferta.php

 

W Olsztynie nad jeziorem jest jeszcze bardzo ładny hotel Manor - http://www.manorhotel.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Na motopikniku to złyCapricorn ma sprawę. Chcemy tam być jak najkrócej i jak najszybciej, aby resztę czasu spędzać nad wodą otoczeni wianuszkiem pięknych kobiet :>

 

 

z byłego Novotelu macie 20min na piechotę na lotnisko i 1min na miejską plażę, pełną pieknych mazurskich i różnych :twisted: przyjezdnych dziewoj...rozłożonych na kocykach i trawce i z utęsknieniem wypatrujących swojego księcia w niebieskim Subarku....a z domków będzie się Wam ciężej organizowało ,,towarzystwo".... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli oni chca i towarzystwo i 'domki' to moze niech w Kortowie sprobuja? :twisted:

 

To chyba jako ho(s)tele dzialczy w lecie?

 

Jesli tak to na atrakcje nie beda narzekac. No i do jeziora tylko tyle, zeby stoczyc sie z gorki bez wzgledu na stan niewazkosci w jakim to czlek sie znajdzie. 8)

 

BTW...jakiego 'Pomuka' dostalem. Mam nadzieje, ze to nie zarazliwe. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...