Jump to content

Impreza WRX Prodrive - czy warto

k4czy
 Share

Recommended Posts

Mam do kupienia lekko niedoinwestowanego WRX-a z oryginalnym PPP za ciekawe pieniążki.

I tutaj moje pytanie, ile teoretycznie PPP powinno podnieść cenę WRX-a ?

Czy warto traktować to jako okazję, gość co to sprzedaje chyba do końca nie wie że to Prodrive.

Czy ma to jakieś minusy ?

A i jest to GD z 2004 roku.

Lepiej odpuscic, kupil ladnego, seryjnego WRX i zrobic remap + wydech na wlasna reke ;)

Prodrive do kazdego auta wgrywa "gotowca" przez co efekt nie powala, o czym moze powiedziec Krzysztov.

Jego STI mialo miec okolo 320hp, a na hamowni wyplulo cos niewiele ponad serie...

Jedna z rzeczy które mi się nie zgadzały to fakt że samochód sakramencko wgniatał w fotel ;-) Więc w tym wypadku jakby im się to jednak udało.

Auto jest 100% bezwypadkowe. Silnik wydaje się zdrowy , turbo również. Zawieszenie igła.

Jest parę rzeczy do lekkich poprawek lakierniczych...

Jestem fanem fabrycznych setup-ów więc to jest fajna sprawa że tak wyjechał z salonu. No przynajmniej dla mnie....

Auto jest stargane z Raichu i już po opłatach trzeba zostawić u miłego Pana 42 klocki - do tego dojdzie jeszcze rejestracja ~300zł.

Tak na moje oko żeby zrobić z tego rodzynka, trzeba ok 5-7 tys zł w pierdółku. Oczywiście pod warunkiem że napędy lub silnik nie klęknie, ale nic na to podczas Test Drive-u nie wskazywało. Gonił jak szalony bez jakichkolwiek ekstra dźwięków :twisted:.

napędy lub silnik nie klęknie, ale nic na to podczas Test Drive-u nie wskazywało.

Trzy razy sypało mi się coś w napędach w WRX-e i ani razu nic nie meldowało, że ma zamiar odmówić współpracy...

No to nieznacznie gorsza informacja. Ale jak by nie było to się może w każdym stać.

Czy coś więcej w meritum ktoś może dorzucić ? Nie wiem co dalej z tym fantem...

No to nieznacznie gorsza informacja. Ale jak by nie było to się może w każdym stać.

Czy coś więcej w meritum ktoś może dorzucić ? Nie wiem co dalej z tym fantem...

ale co chcesz wiedzieć? Zabierz auto do ASO, zapłać za sprawdzenie stanu, kup lub nie, plus odłóż z 10k na ewentualne dodatkowe naprawy.

Jest duża szansa, że się coś sypnie ale i nadzieja, że pojeździsz trochę do pierwszego zepsucia. Jeżeli na "dzień dobry" będziesz katował klęknie coś na pewno. Z Subaru trzeba się porozumieć 8)

ale co chcesz wiedzieć? Zabierz auto do ASO, zapłać za sprawdzenie stanu, kup lub nie, plus odłóż z 10k na ewentualne dodatkowe naprawy.

Jak się żarówki wymienia. 8)

I tutaj moje pytanie, ile teoretycznie PPP powinno podnieść cenę WRX-a ?

Czy warto traktować to jako okazję, gość co to sprzedaje chyba do końca nie wie że to Prodrive.

Czy ma to jakieś minusy ?

Panowie tak trochę latamy dookoła tematu. Chodzi mi o to czy ktoś miał do czynienia z WRX-em z PPP i może mi napisać np.:

"O słuchaj zarąbiście że takiego znalazłeś, one są bardzo unikalne kupuj, warto w takiego zainwestować bo:...."

"Nie bierz tego, skrzynia w WRX-ie słabo znosi wyższą moc, a i tak naprawdę poza fajnym wydechem i remapem Prodrive nic nie wnosi do WRX-a"

"Mój kolega/znajomy miał takiego i ciągle mu się przez to cholerstwo auto sypało bo miało za dużo mocy"

Czy coś takiego lub podobnego ktoś na podstawie doświadczeń własnych lub cudzych jest w stanie napisać ?

ja nadal twierdze ze PPP jest przereklamowany... a na pewno nie wart tych pieniedzy, jezeli dokupywany pozniej

IMO sam pakiet PPP nie dodaje unikatowosci... wydech jest przyjemny, owszem, nawet sam mam u siebie koncowa puszke prodrive

wrx z pakietem ma podobno okolo 265 koni, czyli prawie tyle, ile seryjne sti z tego okresu

Lepiej odpuscic, kupil ladnego, seryjnego WRX i zrobic remap + wydech na wlasna reke ;)

Prodrive do kazdego auta wgrywa "gotowca" przez co efekt nie powala, o czym moze powiedziec Krzysztov.

Jego STI mialo miec okolo 320hp, a na hamowni wyplulo cos niewiele ponad serie...

i pod tym sie podpisuje wszystkimi konczynami :P

Jak się żarówki wymienia. 8)

Myślę, że wielu by chciało skończyć po zakupie na takich awariach ale widzę, że nie poczytałeś dokładnie forum i dość przykre historie wielu forumowiczów nie są Ci znane.

A może by tak w Bieszczady... 8)

"O słuchaj zarąbiście że takiego znalazłeś, one są bardzo unikalne kupuj, warto w takiego zainwestować bo:...."

"Nie bierz tego, skrzynia w WRX-ie słabo znosi wyższą moc, a i tak naprawdę poza fajnym wydechem i remapem Prodrive nic nie wnosi do WRX-a"

"Mój kolega/znajomy miał takiego i ciągle mu się przez to cholerstwo auto sypało bo miało za dużo mocy"

Czy coś takiego lub podobnego ktoś na podstawie doświadczeń własnych lub cudzych jest w stanie napisać ?

Jak jest auto zdrowe i tanie, to brac - do tego chyba nie trzeba sie konsulatowac z osmiornica Paul :P

Mialem WRXa machnietego przez lokalnego mapo-capo di tutti capi (czyli szefa wszystkich maperskich szefow - Andy Forest'a); z oddychajacym pelna piersia wydechem; kombinowanym dolotem i czym tam jeszcze - okolo 280 koni, skrzynia seryjna i nic nie klekalo oprocz mnie z szacunku do tego jak to sie odpycha :wink: Tylko, ja jestem kierowca z malo-wyscigowa licencja kategorii "po-bulki" i to ma ogromne znaczenie.

Pakiet PPP jest fajny szczegolnie przy nowym aucie (nie tracimy gwarancji); ale jak juz ktos pisal, jest to bardzo delikatny, zachowawczy i bardziej marketingowy "tuning". Nie jest to tez jakas mega perelka, takze NAPEWNO nie warto przeplacac.

a poza tym,

A może by tak w Bieszczady... 8)

:mrgreen:

Mój kolega/znajomy miał takiego i ciągle mu się przez to cholerstwo auto sypało bo miało za dużo mocy

Jest 95% szans, że za dużo mocy to Ty tam nie będziesz miał ;)

Genralnie PPP to straszna kupa, która moim skromnym zdaniem nie warta swojej ceny. Lepiej wyhaczyć seryjnego WRX i go technicznie dopieścić. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Pakiet PPP jest fajny szczegolnie przy nowym aucie (nie tracimy gwarancji); ale jak juz ktos pisal, jest to bardzo delikatny, zachowawczy i bardziej marketingowy "tuning".

Nie jest fajny... :mrgreen: Cena jego dokupienia do nowego auta też nie jest za ciekawa.

Nie jest to tez jakas mega perelka, takze NAPEWNO nie warto przeplacac.

Akurat z tym się zgodzę. Zwłaszcza z fragmentem o przepłacaniu :)

I teraz mam pogląd na sprawę, dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Auto o którym pisałem jest w słabym stanie wizualnym, technicznie wydaje się ok. Ale stan ogólny jest bardziej na NIE, myślałem że może ten Prodrive będzie czymś przechylającym szalę podczas decyzji o zakupie. W takim układzie auto odpuszczam.

A wątek prawdopodobnie kończymy stwierdzeniem że:

Prodrive w WRX z 2003/2004/2005 roku nie jest traktowany jako istotny plus.

Prodrive w WRX z 2003/2004/2005 roku nie jest traktowany jako istotny plus.

Raczej nalezy powiedziec ze cena nie jest okazyjna.

Bo Prodrive jest jak najbardziej istotnym plusem

CIMG0240-2.jpg

:D

Bo Prodrive jest jak najbardziej istotnym plusem

szczegolnie, ze pomiedzy tym z fotki (mimo, ze bez kol - lipa! :P ), a seryjnym WRXem z PPP wlasciwie nie ma zadnej roznicy :mrgreen:

Nie widziałem chyba aż tylu naklejek

Nie widziales auta Simona :lol:

no i bodajże tarcze z przodu miał inne.

Bo on z przodu ma tarczo-bembny pomalowane zielonym szprajem.

Pokielbasilo im sie w tym Prodravie i pomylili przod z tylem :mrgreen: