Skocz do zawartości

help!! problem z.4eat.bardzo wazne!!!


b_ass

Rekomendowane odpowiedzi

panowie pomocy! pojechalem sobie na wywczas z rodzinka do trojmiasta i psikus:[

krotki opis:auto - legacy 2.0 gl AT. 50 km od trojmiasta - jestem ze slaska - dym spod maski.. masakra.. okazalo sie ze wypadl ? korek znajdujacy sie z lewej strony skrzyni (patrzac od przodu auta - po przeciwnej stronie.bagnetu.atf). ATF polal sie.na kolektor i zadyma.i panika.gotowe. Pytanie: co to za.korek- gdzie.i za.ile.moge go dostac w trojmiescie? na.dojazd.poszedl tam korek z wina i jakos.dojechalismy... ale.trzeba wrocic.. skrzynia.jak.narazie.dziala tak jak wczesniej.. co mam robic? help. ps. przepraszam za post ale ma dosgep do netu tylko w komorce =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek kupisz w serwisie i tam tez sprawdzisz poziom oleju. jest to prawdopodobnie korek wlewu oleju do skrzyni biegów, występuje w automacie, ale dokładnie to wypowiedzą się fachowcy.

I nie mam pojęcia jaka jest cena tego korka, w poniedziałek mogę się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie cena to najmniejszy problem. Jakos do domu wrocic trzeba i mam nadzieje ze na wlasnych kolach:) tez mi sie wydaje ze to korek wlewu oleju do skrzyni ale pewny nie jestem. Zapomnialem jeszcze dodac ze jest to legacy z 1996.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co to jest po przeciwnej stronie bagnetu? Jutro zamiast bujac sie po gdynskich plazach, jesc smazona rybe i popijac piwko, bede sie bujal po warsztatach :/ chodzi o lewa strone skrzyni patrzac od przodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kumam.. zachodze tylko w glowe jak ja moglem zgubic bagnet? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale w takim razie olej z dyfra jest bardzo podobny do atfu? Jakie sa objawy za malej ilosci oleju w przednim dyfrze? Generalnie olej ten jest widoczny w miejscu po bagnecie, tzn ta sie zatakac w nim palec:) tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale w takim razie olej z dyfra jest bardzo podobny do atfu?

 

Olej jak olej...zależy co tam miałeś zalane... :wink:

 

 

Jakie sa objawy za malej ilosci oleju w przednim dyfrze?

 

Takie, że jest go za mało (?).

 

Generalnie olej ten jest widoczny w miejscu po bagnecie, tzn ta sie zatakac w nim palec:) tak ma byc?

 

Nigdy nie wkładałem tam palca. Ani nic innego. Poza bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja tez tam nie wkoadalem nic innego tylko palec :) mam nadzieje ze uda sie to jutro jakos ogarnac :) dziekuje za dotychczasowa pomoc. Mam tylko nadzieje ze znajde jakis bagnet ktory spasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe troche paniki bylo :P a wiec, bylem w aso subaru w gdansku, panowie usmiechnieci ze dawno takiego antyka u nich nie bylo. To co mi wypadlo to podobno tez bagnet slrzyni z at z odpowietrznikiem - koszt ok 50zl, czas oczekiwania 2tygodnie :P mam to wiec w kaczej koreczek wbity i pedze na plaze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zonk jak jasny pieron :D jakos nie dawalo mi to spokoju a ze pogoda sie zepsula to siups pod maske o grzebanie.. Jako ze mili panowie z aso wydrukowali mi schemat calej skrzyni lacznie ze wszystkimi dupstwami postanowilem popatrzec co i jak.. Jak sie okazalo bagnet ktory chcieli mi zaoferowac jest na swoim miejscu i ma sie swietnie! Jak juz wczesniej szanowni koledzy pisali bagnet przedniego dyfra. To miejsce gdzie wczesniej mi kapalo znajduje sie blizej kabiny. Jest tam w takim wglebieniu jakby guma zabezpieczona oringiem.. Ja glupi myslalem ze to z tego sie leje bo byl tam olej i zatkalem korkiem.. A tu psikus wyciqgam dzis korek a tam szok.. Suchutko.. Zauwazylem za to ze mam obrzygany zbiornik wyrownawczy wspomagania.. Patrze a tam zdecydowanie za malo plynu.. Ale zeby plyn dolecial az tam? Dolalem plynu do wspomagania i zobaczymy.. Masakra jaki czlowiek tepy jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mili panowie w aso na to nie wpadli :P wlasnie prawie wcale nie krecilem bo stalo sie to kiedy jechalem spokojnie 140kmh na obwodnicy trojmiasta.. Tymbardziej mnie zastanawia dlaczego wspomagacz puscil pawia.. No coz autko swoje lata ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek wsadzilem do tego wglebienia za bagnetem dyfra - bylo wypelnione ciecza i kapalo z tego na wydech to myslalem ze z tego kapie, zmeczony podroza, synek moj tez juz zmierzly, wszystko pod maska gorace jak szlak to bylem przekonany ze z tego sie leje. Zona juz byla tak wsciekla ze powiedziala ze zmieniamy ten "zlom" na nowa Kie, bo przynajmniej ma gwarancje.. Muahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...