Skocz do zawartości

AIR BAG


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, może ktoś się orientuje w tym temacie...

Mianowicie seryjna kierownica Forkowa skórzana (czteroramienna) troszkę się już przetarła i chcę kupić jakąś ,,estijajową". Widziałem na allegro kilka takich i są w pasztetowej cenie lecz bez poduchy. I tu moje pytanie: czy ta poducha, którą mam w Forku podejdzie do kierownicy trójramiennej od STi? No bo w sumie kierownicę mam do wyrzucenia (niby można pokryć nową skórą, ale wole trójramienne) a poduchę bym mógłbym wyjąć i wsadzić do nowej i nie przepłacać... Tylko czy pasuje? Kompletnie się w tym temacie nie orientuje czy są jakieś rodzaje air bag'ów pod daną kiere itp. Dlatego proszę Szanowne Grono o doradzenie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś się orientuje w tym temacie...

Mianowicie seryjna kierownica Forkowa skórzana (czteroramienna) troszkę się już przetarła i chcę kupić jakąś ,,estijajową". Widziałem na allegro kilka takich i są w pasztetowej cenie lecz bez poduchy. I tu moje pytanie: czy ta poducha, którą mam w Forku podejdzie do kierownicy trójramiennej od STi? No bo w sumie kierownicę mam do wyrzucenia (niby można pokryć nową skórą, ale wole trójramienne) a poduchę bym mógłbym wyjąć i wsadzić do nowej i nie przepłacać... Tylko czy pasuje? Kompletnie się w tym temacie nie orientuje czy są jakieś rodzaje air bag'ów pod daną kiere itp. Dlatego proszę Szanowne Grono o doradzenie... :roll:

 

 

nie pasuje niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym airbaga nie zmieniał. No chyba, że zaryzykujesz znokautowaną twarz w razie wypadku. Pomijam kwestie tego czy technicznie takowy airbag tudzież cała kierownica pasuje. Takie elementy (a w szczególności te odpowiedzialne za zdrowie lub życie) się oblicza. Dlatego jeżeli ktoś obliczył taką poduszkę do Forka to znaczy, że ma to przełożenie na bezpieczeństwo w trakcie zderzenia.

TRW wykonywało pewne badania (nie wiem czy jawne) gdzie sprawdzano co się stanie gdy podczas produkcji w poduszce zostanie zaszyty włos, paznokieć lub obrączka pracownika. Obrączka wydawała się dość oczywista, ale wyniki paznokcia i włosa spowodowały, że mnie przytkało. Więc dla świętego spokoju nie ingerowałbym w sam "panel" poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w STi sportową kierownicę bez airbaga i biorę ryzyko konsekwencji tego faktu na klatę, jak brali kierowcy milionów automobili w czasach ,,przedairbagowych", również żelastwo zwane abeesem wylądowało na śmietniku, bo jakiś taki dziwny jestem, że wolę decydować o tym, kiedy auto ma hamować, i jak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamsolberg - a moze masz ochote na kieronice momo z czerwona nicia i poducha w dorbym stanie - pasuje plug and play do Ciebie - jest z Imprezy- taka jak ta

30788310034_large.jpg

 

 

- jezdzila troche u mnie - ale teraz mam trojramienna z sti. imag0519b.th.jpg

 

 

 

No chyba ze za pasztet price oryginalna forkowa z poducha Ciebie interesuje. Zalegaja mi 2 fajery to bym sie pozbyl.

 

PS. Zeby ladnie kietra z sti pasowala do forka - bedziesz muial przerobic wtyczke z airbagu na tasmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...