Jump to content

AIR BAG

adamsolberg
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko, może ktoś się orientuje w tym temacie...

Mianowicie seryjna kierownica Forkowa skórzana (czteroramienna) troszkę się już przetarła i chcę kupić jakąś ,,estijajową". Widziałem na allegro kilka takich i są w pasztetowej cenie lecz bez poduchy. I tu moje pytanie: czy ta poducha, którą mam w Forku podejdzie do kierownicy trójramiennej od STi? No bo w sumie kierownicę mam do wyrzucenia (niby można pokryć nową skórą, ale wole trójramienne) a poduchę bym mógłbym wyjąć i wsadzić do nowej i nie przepłacać... Tylko czy pasuje? Kompletnie się w tym temacie nie orientuje czy są jakieś rodzaje air bag'ów pod daną kiere itp. Dlatego proszę Szanowne Grono o doradzenie... :roll:

Mam pytanko, może ktoś się orientuje w tym temacie...

Mianowicie seryjna kierownica Forkowa skórzana (czteroramienna) troszkę się już przetarła i chcę kupić jakąś ,,estijajową". Widziałem na allegro kilka takich i są w pasztetowej cenie lecz bez poduchy. I tu moje pytanie: czy ta poducha, którą mam w Forku podejdzie do kierownicy trójramiennej od STi? No bo w sumie kierownicę mam do wyrzucenia (niby można pokryć nową skórą, ale wole trójramienne) a poduchę bym mógłbym wyjąć i wsadzić do nowej i nie przepłacać... Tylko czy pasuje? Kompletnie się w tym temacie nie orientuje czy są jakieś rodzaje air bag'ów pod daną kiere itp. Dlatego proszę Szanowne Grono o doradzenie... :roll:

nie pasuje niestety :(

Ja tam bym airbaga nie zmieniał. No chyba, że zaryzykujesz znokautowaną twarz w razie wypadku. Pomijam kwestie tego czy technicznie takowy airbag tudzież cała kierownica pasuje. Takie elementy (a w szczególności te odpowiedzialne za zdrowie lub życie) się oblicza. Dlatego jeżeli ktoś obliczył taką poduszkę do Forka to znaczy, że ma to przełożenie na bezpieczeństwo w trakcie zderzenia.

TRW wykonywało pewne badania (nie wiem czy jawne) gdzie sprawdzano co się stanie gdy podczas produkcji w poduszce zostanie zaszyty włos, paznokieć lub obrączka pracownika. Obrączka wydawała się dość oczywista, ale wyniki paznokcia i włosa spowodowały, że mnie przytkało. Więc dla świętego spokoju nie ingerowałbym w sam "panel" poduszki.

a ja mam w STi sportową kierownicę bez airbaga i biorę ryzyko konsekwencji tego faktu na klatę, jak brali kierowcy milionów automobili w czasach ,,przedairbagowych", również żelastwo zwane abeesem wylądowało na śmietniku, bo jakiś taki dziwny jestem, że wolę decydować o tym, kiedy auto ma hamować, i jak... :)

adamsolberg - a moze masz ochote na kieronice momo z czerwona nicia i poducha w dorbym stanie - pasuje plug and play do Ciebie - jest z Imprezy- taka jak ta

30788310034_large.jpg

- jezdzila troche u mnie - ale teraz mam trojramienna z sti. imag0519b.th.jpg

No chyba ze za pasztet price oryginalna forkowa z poducha Ciebie interesuje. Zalegaja mi 2 fajery to bym sie pozbyl.

PS. Zeby ladnie kietra z sti pasowala do forka - bedziesz muial przerobic wtyczke z airbagu na tasmie