Jump to content

Dużo błędów - co zrobić z tym fantem...

Szymcio
 Share

Recommended Posts

Jak kupiłem Imprezkę to wyskakiwał (ja tego sam nie sprawdzałem wtedy) błąd 22 czyli mam do wymiany czujnik spalania stukowego - na początku tygodnia będzie u mnie, więc tylko wymienię wtyczkę (ma podwójną a u mnie jest pojedyncza) i zakładam.

Tak z ciekawości zresetowałem kompa żeby sprawdzić czy błąd dalej wyskakuje (na ciepłym silniku, spiąłem czarne i zielone wtyczki i włączyłem auto), po zgaszeniu pojawiły się kolejne błędy:

24 - silniczek krokowy - mimo że trzyma obroty ładnie i nie faluje,

31 - czujnik położenia przepustnicy - mimo że gaz się przełącza normalnie (nie wiem w sumie na co jeszcze ma on wpływ),

32 - sonda lambda - mam na tyle krótko auto że nie wiem ile ma palić, ale na trasie da się zejść do 10 l gazu więc chyba luźno,

33 - czujnik prędkości pojazdu - prędkościomierz działa normalnie.

Jak myślicie co najlepiej zrobić z tym wszystkim (nie licząc 22 bo mam nadzieję, że po wymianie będzie ok)?

Z góry dzięki za pomoc.

Guest ariel

Może być tak że komputer pokazuje jeszcze stare błędy które zostały w pamięci i nie mają one nic wspólnego z faktycznym stanem czujników, raczej wątpliwe żeby tyle czujników na raz nawaliło. Co do knock sensora to polecam inny patent:

viewtopic.php?t=114159

Już patrzyłem na Gary's fix, z tym że ludzie od których kupiłem Imprezkę już zamówili czujnik tak że nie ma to dla mnie znaczenia.

W takim razie (mi też wydaje się dziwne, żeby naraz tyle błędów wyskoczyło) może coś źle robię z resetem komputera? Jak nie to co mam z tym zrobić?

Dobra, zaraz sprawdzę (choć widzę że trochę czasu to zajmie). A dobrze resetuje komputer (na ciepłym silniku spinam czarne i zielone wtyczki i odpalam auto)?

-- So lip 31, 2010 6:55 pm --

Dobra sprawdziłem wszystkie wtyczki, masy, kilkakrotnie resetowałem komputer i w końcu został tylko jeden błąd: 24...

Z tym, że nie ma problemów z utrzymywaniem wolnych obrotów więc sam już nie wiem.

Najśmieszniejsze jest to, że zniknął błąd dotyczący czujnika spalania stukowego (który został już do mnie wysłany).

bardzo często rozpięcie i ponowne połaczenie kostek instalacji elektrycznej daje dobre efekty, piny sniedzieją, syfią się i zaczyna się brak dobrego kontaktu, sprawdzenie mas, co sugerował Carfit, też jest jedną z podstawowych i pierwszych rzeczy do zrobienia :lol:

Guest ariel
Najśmieszniejsze jest to, że zniknął błąd dotyczący czujnika spalania stukowego (który został już do mnie wysłany).

Nie martw się, chętnie go od Ciebie odkupie :)

Szymcio, odłącz na kilka minut baterię. Po ponownym podłączeniu prądu zepnij ze sobą tylko czarne kości, żeby upewnić się, że nie ma błędów.

Nie dotykaj zielonych kostek !!!.

Pojeździj autem i sprawdź jeszcze raz pamięć łącząc czarne.

jako dzięki za radę. Jak tylko wymienię czujnik spalania stukowego zrobię to i napiszę jakie są efekty.

-- Wt sie 03, 2010 5:41 pm --

jako zrobiłem tak jak mi mówiłeś. Wychodzi błąd 24 mimo, że w miarę normalnie trzyma na obrotach.

Jakie są prawidłowe obroty biegu jałowego? Z tego co zauważyłem obroty reguluje się poprzez zmianę położenia silniczka krokowego. Tak rzeczywiście jest?

Jedyne co zauważyłem to to że przy włączaniu klimy obroty się nie zwiększają, a chyba powinny.

(z ciekawości włożyłem drugi silniczek krokowy który dostałem z autem, po odpaleniu auta silnik od razu gasł więc raczej na 100% tamten jest zupełnie uszkodzony, a ten którego używam raczej dobry).